Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Londyn

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar pysiek
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    41

    Domyślnie

    wycięte z http://canon-board.info/showthread.php?t=5138 - TG

    Cytat Zamieszczone przez beachcomber
    chetnie, ale dopiero za 2 tyg - dzis w nocy wylatuje do uk,za duzo mam teraz rzeczy na glowie, zeby zrobic porzadny test. Jak wroce to zrobie jakis tescik, obiecuje
    A gdzie lecisz do tego UK? Ja bede caly roboczotydzien w Notts.
    Canon, Horizon, Mamiya & Zorki

  2. #2
    Początki nałogu Awatar beachcomber
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiesiek_TGF
    A gdzie lecisz do tego UK? Ja bede caly roboczotydzien w Notts.

    caly czas bede w londynie - sprzet kolekcjonowalem cale wakacje-sigma, grip, cf'y - mam zamiar zrobic mase zdjec. a moze ktos poleca jakies ciekawe miejsca do sfotografowania w londynie, takie o ktorych nie ma nic w przewodnikach ?

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar pysiek
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beachcomber
    a moze ktos poleca jakies ciekawe miejsca do sfotografowania w londynie, takie o ktorych nie ma nic w przewodnikach ?
    Nie wiem co lubisz fotografowac ale polecam architekture w City (szczegolnie w lykend bo wtedy jest zupelnie wymarle) oraz Soho i okolice noca (bo wtedy tetni zyciem). Pare tygodni temu byl karnawal w Notting Hill, tak wiec troche sie spozniles. Na polnoc od City jest takze raz w tygodniu dosc spory targ - nie pamietam teraz dokladnie jak sie nazywa, ale powinno byc w wiekszosci przewodnikow. Bardzo fajna kolorowa impreza, duzo organicznego/swiezego jedzenia. Sam mieszkalem niedaleko Hatton Graden w Holborn. To taki maly Amsterdam - ulica pelna sklepow jublilerskich prowadzonych przez Zydow. Niedaleko sa zreszta jakies centra kultury Zydowskiej, i bardzo czesto mozna bylo tam zobaczyc ludzi z pejsami w charakterystycznych czarnych kubraczkach. Oczywiscie w lykend miejsce jest wymarle.
    A gdy juz zabraknie Ci tematow to polecam jeszcze wycieczke do Brighton.
    Canon, Horizon, Mamiya & Zorki

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar pysiek
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beachcomber
    caly czas bede w londynie - sprzet kolekcjonowalem cale wakacje-sigma, grip, cf'y - mam zamiar zrobic mase zdjec. a moze ktos poleca jakies ciekawe miejsca do sfotografowania w londynie, takie o ktorych nie ma nic w przewodnikach ?
    Aha... i jeszcze jedno. W sumie jakos w Polsce o tym sie duzo nie pisze, natomiast w UK jest to ostatnio prawdziwa histeria. Unikaj fotografowania dzieci. Co wiecej unikaj fotografowania kogokolwiek ponizej 16 roku zycia. Jesli juz musisz upewnij sie ze masz zgode rodzica lub opiekuna. W tym roku w prasie fotograficznej duzo pisano o przypadkach gdy ludzie robiacy 'street photo' lub zwyczajny 'candid' byli zatrzymywani przez policje. Czasami konczylo sie na pouczeniu, a czasami trzeba bylo udowadniac na komisariacie ze nie jest sie pedofilem. Chyba najbardziej ekstremalny przypadek o ktorym czytalem, dotyczyl fotografa robiacego zdjecia placu zabaw, ktory skonczyl na komendzie a jego mieszkanie przekopano szukajac 'dowodow' winy.
    Canon, Horizon, Mamiya & Zorki

  5. #5
    Początki nałogu Awatar beachcomber
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    271

    Domyślnie

    ok, dzieki za ta ostatnia rade w szczegolnosci - takiej mozliwosci bym nie przewidzial...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    W Wenecji robiłem zdjęcia tego typu: http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/fo..._3694.jpg.html i próbowałem zwłaszcza upolować te dwie dziewczynki chłodzące głowy pod wodą. Ze znajomymi śmialiśmy się, że mogą mnie aresztować. Nawet do głowy mi nie przyszło, że barbarzyństwo już tak daleko się posunęło.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    tu i tam...
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beachcomber
    a moze ktos poleca jakies ciekawe miejsca do sfotografowania w londynie, takie o ktorych nie ma nic w przewodnikach ?
    Camden Town - spotkasz wiele zwariowanych ludzi
    Canary Wharf - nowa nowoczesna dzielnica, ciekawa architektura ale wszedobylscy strażnicy przeganiają gdy widzą kogoś ze statywem
    BigBen - to taka stara wieża z dzwonem, nikt jej nie fotografuje a fajna jest
    5DmkII, Canon 24-70 f/2.8, Canon 85 f/1.8, Canon 70-200 f/4, 430 EX
    :: Banki Zdjęć - sprzedaż zdjęć w agencjach microstock
    :: Motywy wordpress

  8. #8
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie

    Co do fotografowania dzieci- święta prawda. W Manchesterze mieszkam z gościem, który w ten sposób stracił prawie wszystko- został wciągnięty w sądy. Jazda trwała pół roku, do tej pory nie może się otrząsnąć. Mieszka w Anglii 10 lat.

    Ja to uważam.... mimo że jeszcze nie miałem z tym problemów. Ale jak sobie coś wbiją do głowy, to co ja poradzę.... czasem lepiej odpuścić, nawet kosztem świetnego kadru.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar merciful
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    49
    Posty
    91

    Domyślnie

    Canary Wharf to nie dzielnica tylko wieżowiec - dzielnica nazywa się Docklands. Możesz tam dotrzeć np. metrem (kierunek wschód). Ja polecam wyprawę do Greenwich, południowy-wschód (kolejką napowietrzną z Docklands) - za jednym zamachem obskoczysz dwie fajne lokalizacje

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar mort_subite
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    51
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merciful
    Canary Wharf to nie dzielnica tylko wieżowiec - dzielnica nazywa się Docklands. Możesz tam dotrzeć np. metrem (kierunek wschód). Ja polecam wyprawę do Greenwich, południowy-wschód (kolejką napowietrzną z Docklands) - za jednym zamachem obskoczysz dwie fajne lokalizacje
    Doprecyzowując: Canary Wharf to nowoczesne centrum finansowe w dzielnicy Docklands. Budynek, o którym zapewne myslisz, to One Canada Square, zwany "ołówkiem" - najwyższa budowla tego typu na Wyspach.
    Latem 2004 roku wybrałem się tam w nocy na spacer ze statywem i rzeczywiście ochrona szybko i dość zdecydowanie (acz grzecznie) poprosiła mnie o zaprzestanie ekscesów ;-) Niemniej parę klatek udało się zrobić. Teraz zapewne - po ubiegłorocznych zamachach - ochrona jest bardziej restrykcyjna.
    Canary bardzo ciekawie prezentują się od strony Tamizy. Polecam spacer Thames Path - bardzo fajne ujęcia "Kanarów" (i nie tylko) można złapać.

    m_s

    PS. To mój pierwszy post tutaj. Świeżo upieczony posiadacz Eosa33 (następca 500N) pozdrawia ;-)
    Ostatnio edytowane przez mort_subite ; 20-01-2006 o 22:34

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •