Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Silnik w korpusie 500D?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar bogdfun
    Dołączył
    Aug 2009
    Wiek
    45
    Posty
    35

    Domyślnie Silnik w korpusie 500D?

    Witam serdecznie
    Jestem szczęśliwym posiadaczem 500D. W serwisie canona twierdzą, że silnik AF jest w korpusie = w sklepie, że absolutnie nie ma.. Kto ma rację? Mieszkam w niewielkim mieście - jutro ruszę po fotografach z prośbą o przymiarkę ich prywatnych szkieł bez wbudowanego silnika - na sprzedaż na bank takich tu nie ma, a i o posiadanie prywatnych nikogo specjalnie nie podejrzewam.. Stąd moje pytanie (przed zakończeniem mojej wycieczki) - czy w 500D jest silnik w korpusie - a co za tym idzie - czy mogę sobie nabyć obiektywik bez silnika - czy nie..? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    74

    Domyślnie

    System eos nie miał i pewnie nigdy nie będzie miał sterowania AF silnikiem wbudowanym w body.
    7d + Tamron 17-50 2.8 + 70-200 2.8 L IS + canon 50/1.8 II + sigma 18-200 3.5-6.3 DC OS

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Może tak będzie prościej: 500D nie ma wbudowanego silnika, bo wszystkie obiektywy AF Canona mają wbudowane silniki.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Można połączyć te dwa stwierdzenia w jedno:
    Tak, silnik AF jest wbudowany w korpus...obiektywu.

    A tak już na zdrowy rozum: popatrzeć na to 500D i pomyśleć: w jaki sposób ten silnik w korpusie aparatu miałby przekazywać...hmm...ruch do obiektywu?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    79

    Domyślnie

    wytlumaczcie koledze ze jak ma sie silnik w korpusie to musi cos przekazac ten ruch, czyli taki wystajacy srubowkrecik na bagnecie od strony body ;] jak zdejmiejsz obiektyw to zobaczysz ze nic takiego nie ma, procz bolca utrzymujacego obiektyw

    za to np: w nikonie d70s i nie tylko, jest wlasnie takie urzadzonko

    http://www.optyczne.pl/upload2/17227_bagnet_F4.JPG

    zaznaczone na tym obrazku jako "2"

    Pozdrawiam

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar bogdfun
    Dołączył
    Aug 2009
    Wiek
    45
    Posty
    35

    Domyślnie Brak

    Rzeczywiście - śrubokręcika jako takiego na mocowaniu obiektywu nie ma. Do tego w całej ofercie canona nie ma nawet wzmianki o szkłach bez silnika - wniosek może być tylko jeden - w serwisie ... się znają.. dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    500D, 18-55-250, Hoya Pro1 Digital

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdfun Zobacz posta
    W serwisie canona twierdzą, że silnik AF jest w korpusie
    Ciekawy ten nasz serwis, swojego czasu myślałem że już niczym nie będą mnie w stanie zaskoczyć, a tu taki rarytas... może po prostu chodziło im o to, że sterowanie silnikiem AF jest w korpusie (procesor itp), czyli silnik rozumiany w kwestii decyzyjnej (tak samo jak np. silnik forum itp :P)?
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdfun Zobacz posta
    Rzeczywiście - śrubokręcika jako takiego na mocowaniu obiektywu nie ma. Do tego w całej ofercie canona nie ma nawet wzmianki o szkłach bez silnika - wniosek może być tylko jeden - w serwisie ... się znają.. dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    Bez silnika są obiektywy serii TS-E, MP-E oraz oczywiście telekonwertery Reszta szkieł systemowych Canona ma napęd.
    .

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    59
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdfun Zobacz posta
    ... - a co za tym idzie - czy mogę sobie nabyć obiektywik bez silnika - czy nie..? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
    Owszem, możesz nabyć obiektyw bez silnika. Jest cała gama stosunkowo tanich obiektywów manualnych różnego pochodzenia, ruskich, koreańskich i innych. Jeśli nie przeszkadza ci brak autofocusa, nie przeraża ostrzenie manualne, fundusze są marne, wystarczy jedynie zadbać o połączenie obiektywu z korpusem poprzez właściwy adapter do mocowania eos o ile obiektyw posiada inny. Przed zakupem warto zorientować się w tym temacie.
    C-F-K - forever

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •