Strona 604 z 605 PierwszyPierwszy ... 104504554594602603604605 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 031 do 6 040 z 6046

Wątek: Dowcipy o/na fotografii

  1. #6031
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Wydje mi się, żę się nadaje do twego wątku, bo to nawet śmieszne
    https://komorkomania.pl/38823,oneplu...den-z-aparatow

  2. #6032
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A więc (taki ulubiony wstęp wielu piszących na FB) w przypadku odnalezienia w kadrze kilkunastu twarzy jednym ruchem dżojstika naprowadzam najmniejszą ramkę punktowego AF-a na kwadratową ramkę twarzy, która mnie interesuje. W tym momencie AF ustawia ostrość w tej ramce i będzie się trzymał tej konkretnej wybranej twarzy. Proste, szybkie i genialne.
    Tylko, że to wstęp do tego o czym mówię. Masz kilkanaście twarzy, ponad 20 biustów, np 3 biegające obok psy i kilkanascie samochodów na ulicy z tyłu. Cały wyświetlacz zaciepany ramkami. I czym więcej rzeczy aparat będzie potrafił wykryć tym gorzej. I czym większa czułośc takiego wyłapywania tym też gorzej (np oko z 50 m).
    Robię OT, milknę.

  3. #6033
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko, że to wstęp do tego o czym mówię. Masz kilkanaście twarzy, ponad 20 biustów, np 3 biegające obok psy i kilkanascie samochodów na ulicy z tyłu. Cały wyświetlacz zaciepany ramkami. I czym więcej rzeczy aparat będzie potrafił wykryć tym gorzej. I czym większa czułośc takiego wyłapywania tym też gorzej (np oko z 50 m).
    Robię OT, milknę.
    @Jacek_Z - to nie jest OT, masz zupełną rację jeśli rozpatrywać to w kwestii oczopląsu w wizjerze robi się niezły bajzel na szczęście zawsze można to wyłączyć, aby cokolwiek zobaczyć w wizjerze.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #6034
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Odpowiedzią ZAWSZE będzie rynek. Tak było, jest i będzie.
    Jak producent stwierdzi że najpopularniejsze jest rozpoznawanie cycków to zrobi na złość i jako domyślne da rozpoznawanie psa? Raczej nie
    Tak wiec dadzą domyślnie jedną czy dwie opcje, a resztę sobie doklika/odklika użytkownik w menu.

    Tak więc to co będzie to wyjdzie w testach użyteczności. I to one dadzą odpowiedź jaka forma takich ramek będzie. W IT takie problemy (interfejsu użytkownika) są na porządku dziennym. Bym powiedział że to z aparatem to jest pikuś w porównaniu do decyzji jakie muszą podejmować np osoby decyzyjne za interfejs facebooka aby pokazać WSZYSTKO Na RAZ i jednocześnie aby tego nie pokazać na raz. By szary kowalski miał milion opcji na max 2/3 kliki i aby się w tym nie zgubił. Nad tym pracują tęgie głowy i każde rozwiązanie jest wcześniej testowane na przykładowych użytkownikach.

  5. #6035
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Eee tam. W R w trybie "twarzowym" można maziać po wyświetlaczu - zarowno one shot jak i track. Raz ustawiony af już pilnuje tego na co operator namaział - nawet jeśli to nie twarz. Ja więc nie widzę problemu w operowaniu aparatem, ktory ma rozpoznawać wiele typów obiektów.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #6036
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    myślę, że nie będzie problemu - w taniej nagrywarce NVR z Chin mam już funkcję wykrywanie konkretnej twarzy, dodamy do menu żonę, syna, albo młodą parę i problem znika...
    gdyby natomiast Canon opracował ficzer wyłapywania z tłumu np. miseczki rozmiar "C" - to byłoby coś!

  7. #6037
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Dowcipy o/na fotografii

    Z życia wzięte
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KyIO5Cd.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	154,8 KB
ID:	6057
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #6038
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieczorek.png
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	215,1 KB
ID:	7082

    z klasycznej ksiazki...
    www albo tez flickr

  9. #6039
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    Jest okazja.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220115-191237_Allegro.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	462,2 KB
ID:	7410

  10. #6040
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Chełm
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Dowcipy o/na fotografii

    https://fb.watch/ciW5DEF9b0/
    Taka sytuacja

    Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Strona 604 z 605 PierwszyPierwszy ... 104504554594602603604605 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •