Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Potwierdzenie ostrości w obiektywach Samyang

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Lightbulb Potwierdzenie ostrości w obiektywach Samyang

    Wydzielone z: http://canon-board.info/showthread.php?t=46140

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Podpinam pod puszkę - ostrości oczywiście nie potwierdza, pomiar światła jest (u Nikona jest jakby odwrotnie - potwierdza ostrość a pomiaru nie ma - poprawcie mnie jak się mylę).
    u nikona potwierdza ostrosc ze wszystkimi puszkami, natomiast swiatlo mierzy z modelami od d200 w gore

  2. #2
    szewczenkowa
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slon Zobacz posta
    u nikona potwierdza ostrosc ze wszystkimi puszkami, natomiast swiatlo mierzy z modelami od d200 w gore
    dla Pentaxa są dwie wersje: zwykła oraz z automatyczną przysłoną.

    OBIE potwierdzają ostrość i mierzą światło w każdej puszce.

    testowałem, wrażenia b. pozytywne

  3. #3
    Bywalec Awatar Poohutch
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o potwierdzanie ostrości, wystarczy kupić wersję pod pentaxa i podpiąć przez przejściówkę z dandelionem i już mamy ssamjanga z potwierdzeniem ostrości.
    Canon 400D | Canon 10-22 USM | Sigma 30/1.4 EX |Speedlite 380 EX | fajny statyw, polary marumi DHG, a do tego
    Pentax MX x2 | SMC 24/2,8 | SMC-M 50/1.7 | SMC-M 35/2 | Printzflex 80-200

  4. #4

    Domyślnie

    Wklejenie Dandeliona do obiektywu Samyang.
    W skrócie,współpracujemy z tym największym producentem dandelionów,mamy jego nowe rozwiązania praktycznie jedni z pierwszych na świecie i pomoc techniczną w każdej sprawie i teraz kilka wyjaśnień dotyczących dandelionu i Samyanga:
    1.Jeśli chcecie mieć zachowaną gwarancje na obiektyw zapomnijcie o wklejeniu chipa.
    2.Wklejając chipa do Samyanga robisz to na własną odpowiedzialność,producent chipa w przesłanej nam odpowiedzi na reklamacje gościa,który tak zrobił odciął się zupełnie od współpracy chipa wklejonego bezpośrednio na obiektywie,być może wynika to z tego że nie testowali współpracy chipów wklejonych na tego typu obiektywach/zalecenia współpracy wyłącznie z10 rodzajami adapterów/.
    Ogólnie chip nie działa poprawnie,bo facet nie skonfigurował sprzętu zgodnie z instrukcją producenta,tylko wkleił i dość/a to chip o rozszerzonym zakresie działania z nowym mikroprocesorem/ale zastanawia stanowcze stanowisko producenta chipa,który potrafił przyznać nowy egzemplarz chipa gościowi który przykleił chipa nie tą stroną/!!!/,a w sprawie Samyanga zagotował się zupełnie.

  5. #5
    Bywalec Awatar Poohutch
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    156

    Domyślnie

    Może są w trakcie bezpośrednich negocjacji z samjangiem i są przeczuleni na tym punkcie? W każdym razie patent z przejściówką pozostaje możliwy.
    Canon 400D | Canon 10-22 USM | Sigma 30/1.4 EX |Speedlite 380 EX | fajny statyw, polary marumi DHG, a do tego
    Pentax MX x2 | SMC 24/2,8 | SMC-M 50/1.7 | SMC-M 35/2 | Printzflex 80-200

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Będzin
    Wiek
    45
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poohutch Zobacz posta
    patent z przejściówką pozostaje możliwy.
    A testował już ktoś takie rozwiązanie: SamY w wersji dla Pentax'a + przejściówka z dandelionem?
    Ciekaw jestem opinii...

  7. #7
    gim
    Guest

    Smile Chip

    A z chipem wklejanym to jest odlot! Okazuje się ,że te programowalne i nieprogramowalne niezależnie od producenta mogą i robią jaja wklejone bezpośrednio do Samyanga.Czy to oznacza,że nie ma chipa,który pracuje z Samyangiem?Ależ oczywiście,że jest tylko nie ma go w sprzedaży:-D
    Kupiliśmy chwile temu na ebayu od dwóch producentów/singapur i hongkong/ większą ilość chipów programowalnych i nieprogramowalnych(pomijam tu jaja z celnikami,bo zażyczyli sobie 22%vatu+6%cła,a do wartości przesyłki doliczyli sobie koszty przesyłki i ubezpieczenia,a faktura po chińsku!)no i jak chipy doszły to mimo zapewnień sprzedawców z ebaya,że będą działać na Samyangu, chipy wklejone"na lekko" na taśmie dwustronnej zgodnie z szablonem oczywiście,zaczęły wariować!Wyświetlały się wszystkie wartości przesłony bez dotykania niczego.Na nic żadne próby wprowadzenia danych-do tych programowalnych,no uznaliśmy że nie bez powodu sam producent niczego nie wkleił do tego .No,ale żeby zjechać skośnookich wystosowałem do nich"odpowiedniego"e-maila.Ten z Singapuru oczywiście nas olał i myslałem,że też będzie to samo z tym z HK...,a tutaj tydzień temu doszedł pocztą lotniczą od niego list,a w nim testowy chip,którego jeszcze nie ma w sprzedaży
    Wersja testowa chipa programowalnego EOS z załączonym protokołem uwag do odesłania do producenta.Ma on kosztować podobno ponad 30USD i ma trafić na rynek za kilka miesięcy.Wygląda "normalnie" może tylko styki są bardziej platynowe niż miedziane.
    Wkleiliśmy to komisyjnie :-D na razie tylko na taśmie dwustronnej ...no i po wprowadzeniu danych do chipa wydaje się że wszystko działa! Nie wiem czy tu mozna podawać namiary na tego producenta,ale może ci którzy siedzą w temacie będą wiedzieli o którego producenta chodzi.

    Rong Hu
    West Road 213
    Guangzhou Guangdong
    China 510000

    Żeby było jasne tych chipów testowych darmowych nie dostaniecie(sprawdzone,było ich 200szt na cały świat )ale gdyby ktoś zetknął się z jakimś nowym wytworem tego producenta to polecam.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Wątek z chipem możeby umieścić gdzie indziej ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie

    właśnie nabyłem samyanga 8mm i widać że mocowanie canona to w zasadzie zwykły gwint canona z 3 nawierconymi dziurkami i śrubkami, dałoby rade w tym samyang-u 85 1.4 wstawić w to miejscie przejściówke m42/ canon z potwierdzeniem ostrości ? próbował już ktoś ?

  10. #10
    Coś już napisał Awatar efbiaye
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    91

    Domyślnie

    Czy ktoś już z powodzeniem zapakował do Samyanga chipa i czy można u nas dostać takiego, który by działał z tym szkiełkiem?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •