Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Potwierdzenie ostrości w obiektywach Samyang

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radradish Zobacz posta
    A czy chip działa idealnie? Ja np. w swoim programowalnym na adapterze m42 musiałem zmienić defaultowe ustawienie, ponieważ ostrzył za szybko, a i tak nie jest idealnie i nie wiem co dalej z tym zrobic :/
    Moja udaje obiektyw EF50/1.8, wiec jesli AF body bierze pod uwage swaitlo obiektywu do ustawiania margiesu bledu to powinno byc dobrze.
    Potwierdzenie jest celne, jest celniejsze niz ocena ostrosci na seryjnej matowce.

  2. #22

    Domyślnie

    myślę, że trzeba dobrać odpowiednią sztukę adaptera N-C, odpowiednią sztukę obiektywu S 85/1,4 i dopasować do body. Próba z pierwszym lepszym wskazuje na to, że o ile ostrzenie z odległości 2-3 m jest O.K. to z odległości 8 m już niezupełnie. Trzeba pamiętać, że GO przy obiektywie 1,4 jest dosłownie jak żyletka, lekkie nietrafienie i mamy zdjęcie nieostre. Na cropie ogniskowa 85 mm daje możliwość fotografowania całej postaci z odległości ok. 8 m, więc musi być dokładne potwierdzenie ostrości, aby przy przesłonie 1,4 trafić w to co się planuje.
    gg: 6096145

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    19

    Domyślnie

    ja wklejiłem chipa do Samyang 8 mm f/3.5 i działa bez problemu co prawda na początku nie działał bo okazało się że chip jest za cienki i nie dotyka styków w korpusie więc zepsułem starą dyskietke 3,5 cala, wyciołem z niej kawałek plastiku i podkleiłem pod dandelion oderwany od starego adaptera M42 po czym przykleiłem do bagnetu kropelką pokazuje f2.0 niewiem jak będzie z 85 mm ale jak macie chip z f1.4 to chyba można spróbować

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Chip do Sam 8mm Fish-E ? :-| Jestem w stanie zrozumiec pewne sprawy, ale ta jakos mniej..

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Chip do Sam 8mm Fish-E ? :-| Jestem w stanie zrozumiec pewne sprawy, ale ta jakos mniej..
    działa ETTL:-D

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Wiek
    48
    Posty
    45

    Domyślnie

    Zakupiłem za 99 zł wPewnymSerwisieAukcyjnym, wkleiłem do ciamcianga 85 1.4 taśmą dwustronną (taka piankowa) śmiga doskonale. Chip jest programowalny, ale na azi nie tykałem ustawień - wszystko działa na ustawieniach fabrycznych - w exifie 50mm i przesłona. Ogniskowa jest do ustawieniea, tak samo mikroregulacja FF i BF.
    Działa potwierdzenie ostrości, aparat jakby lepiej mierzył światło (body to wysłużony 300D), działa eTTL w lampie.

    pzdr

  7. #27
    witek8
    Guest

    Domyślnie Dandelion część dalsza

    Ja też kupiłem u tego sprzedawcy tego chipa/99zł/ przyklejony bezpośrednio na bagnecie EF w samyangu 14/2.8 działał bez problemu zarówno na programie użytkownika jak i producenta.Gwarancji na obiektyw nie tracicie jeżeli wkleicie chipa na taśmie dwustronnej lub na taśmie dwustronnej z minimalną ilością kleju rozprowadzoną po obrysie chipa wklejonego na taśmie/klej prawie nie zostawia śladu/.A skąd wiem?No dane mi było właśnie wymienić obiektyw w ramach gwarancji gdzie na starym obiektywie miałem wklejony chip/oczywiście go zdjąłem oddając obiektyw/.Chipa przykleiłem ponownie na nowy i śmiga jak trza Konieczna była ponowna konfiguracja chipa,bo obiektyw lekko miał FF i po problemie.Tak,że mądry montaż chipa na taśmie bez tony kleju i na samyangu gwarancji nie tracicie ,a potwierdzenie ostrości zyskujecie.
    pozdrawiam
    Witek

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    panowie wytłumaczcie mi w jakim celu jest potrzebne potwierdzenie ostrości w Samyang-u 8mm? Przecież to ryba i jak sie ustawi ok 0,7 - 1 m to zawsze ostre jak trzeba
    Ja rozglądam sie za tym wynalazkiem, ale do 85/1,4 i tutaj jest to przydatne z całą pewnością. Fisheye broni sie samo...
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •