Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Potwierdzenie ostrości w obiektywach Samyang

  1. #11

    Domyślnie

    odnawiam temat:
    sprawa aktualna i może ktoś ma jakieś nowe wieści.
    pozdr.
    gg: 6096145

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    widze że na forum nikona wieksze zainteresowanie tym szkłem, pewnie dzięki bezproblemowemu potwierdzaniu ostrosci. Może juz kotoś wymyslił jak to zrobić w canonie?

  3. #13
    Początki nałogu Awatar senner
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    328



    in film we trust

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    To jest adapter do ich syfiastych tele, do obiektywów z normalnym bagnetem tego nie podepniesz.

  5. #15

    Domyślnie

    A co do chipów wklejonych do samyanga to ten wydaje się najrozsądniejszy-przynajmniej działa:-) /po polskuANDELION chip PROGRAM do CANON EF EOS F1,1-45,0 lub po ichniemu CHIP AF EOS NEWEST LIMITED . Do oficjalnej sprzedaży trafi to dopiero za chwile,bo Pan CHińczyk najpierw musi wypchnąć starszy chip :EMF PROGRAM,który nie jest dobrym jego wytworem,i który zalega mu na magazynie,a ten nowy chip sprzedaje tylko przy zamówieniach powyżej 1000szt innych /starszych/wersji chipa/Do Polski z tego co wiem trafiło do sprzedaży kilkadziesiąt sztuk tego/Totalnie zagmatwana instrukcja konfiguracji chipa,trzeba wykazać dużo cierpliwości w zrozumieniu "żółtych braci".No i najważniejsze:celnicy już połapali się,że te kawałki z plastiku z blaszkami to też mają swą wartość,clą i vatują wszystko/wg cen z ebayu/ co ma wartość powyżej 10EURO,wypisywanie giftu czy zaniżonej wartości nie pomaga,mają nr aukcji ebayowskich i clą to wg tych cen.

  6. #16

    Domyślnie

    Hmm, adapter do Samyanga pojawil się na allegro w cenie 129zł (choć czuję, że taniej by było z ebaya...):
    http://www.allegro.pl/item830912732_...f1_1_45_0.html
    Jest tam napisane:
    " Uwaga!Tego chipa nie znajdziecie Państwo wklejonego"fabrycznie"do adaptera! Dla osób które chciałyby przymocować dandelion bezpośrednio do mocowania canonowskiego w obiektywach manualnych Samyang i Zenitar informacja; dandelion EOS NEWEST LIMITED jest jedynym chipem PROGRAM umozliwiającym wklejenie chipa bezpośrednio na obiektywie,wcześniejsze wersje chipa zdecydowanie nie współpracują z tymi obiektywami przy bezpośrednim wklejeniu chipa do mocowania obiektywu."

    Co o tym myślicie? I jakie klejem się to w ogóle przykleja? :/

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radradish Zobacz posta

    Co o tym myślicie? I jakie klejem się to w ogóle przykleja? :/
    Ja bym wolał, żeby Pan Koreańczyk dogadał się z Panem Chińczykiem i zamontował to cudo w fabryce. Samodzielne klejenie skończy się zapewne utratą gwarancji.
    Jak twierdzą niektórzy można ratować się kupując np. wersję dla Nikona i przejściówkę z potwierdzeniem Nikon-Canon.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Jak twierdzą niektórzy można ratować się kupując np. wersję dla Nikona i przejściówkę z potwierdzeniem Nikon-Canon.
    Czy ktoś z Was testował powyższe rozwiązanie? Bo mówi się "można", ale często są to tylko niesprawdzone pomysły.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Jak twierdzą niektórzy można ratować się kupując np. wersję dla Nikona i przejściówkę z potwierdzeniem Nikon-Canon.
    Tak i ja zrobilem. Przelotke N->C za ok 170PLN z allegro, fun-foto czy jakos podobnie, doskonala jakosc wykonania. Potwierdzenie dziala, testowalem ze szklami MF, z samyagiem tez musi dzialac.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Tak i ja zrobilem. Przelotke N->C za ok 170PLN z allegro, fun-foto czy jakos podobnie, doskonala jakosc wykonania. Potwierdzenie dziala, testowalem ze szklami MF, z samyagiem tez musi dzialac.
    A czy chip działa idealnie? Ja np. w swoim programowalnym na adapterze m42 musiałem zmienić defaultowe ustawienie, ponieważ ostrzył za szybko, a i tak nie jest idealnie i nie wiem co dalej z tym zrobic :/

    OK, znalazłem wreszcie kogoś :P
    http://canon-board.info/showpost.php...&postcount=183

    No to jeszcze pomyślę i idę do sklepu
    Ostatnio edytowane przez radradish ; 05-12-2009 o 01:10

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •