Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Canon 50 f/1.4 vs Tamron 17-50 f/2.8

  1. #31
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie

    canon 28 trochę za drogi, jak pisałem na obiektyw chcę wydać 1500-1800 zł. Pewnie zrobię tak jak niektórzy tu pisali, podepnę parę tamronów i jak trafi się fajna sztuka to go wezmę. Podobnie zrobię z canonem, a co wybiorę - narazie nie wiem, muszę wybrać się do sklepu. A właśnie, w Gdańsku zamierzam studiować, może ktoś zorientowany wie, gdzie tam dobry sklep fotograficzny?
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    gdzie tam dobry sklep fotograficzny?
    Cyfrowe.pl zdecydowanie. Ceny bardzo na poziomie, właściwie nigdy nie jest dużo drożej niż najniższa oferta na skapcu.pl. Obsługa miła i kompetentna.
    Polecam!

    Wiem, brzmi prawie, jak pozytyw na allegro, ale to prawda. Wszytko, co mam, kupiłem właśnie u nich (oprócz filtrów). I zarówno 450d+18-55+55-250, velbon 800r, jak i Tamron 10-24 miały właśnie u nich najniższe ceny w całym internecie (przynajmniej wtedy, kiedy ja kupowałem).

    Tamrona mają w cenie 16XX, Canona bodaj 1500.

  3. #33
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Cyfrowe.pl zdecydowanie. Ceny bardzo na poziomie, właściwie nigdy nie jest dużo drożej niż najniższa oferta na skapcu.pl. Obsługa miła i kompetentna.
    Polecam!
    Zgadza się dobra oferta jak widzę i do tego sklep w Gdańsku, dzięki za tego linka, na pewno zajrzę do nich


    A wracając do samych obiektywów, chciałbym się spytać posiadaczy tamrona, jak to jest z tym nietrafiającym AF-em i odwzorowaniem barw. Czytałem, że tamron ma tendencje do ostrzenia parę centymetrów przed obiektem (oczywiście mowa o sprawdzonych pod względem ostrości sztukach), a barwy.. o barwie czytałem, że wpada w brąz. Jak to jest na prawdę?

    Co do canona, wiem że ostry jest on od 1.8-2.0 zależy jak kto pisze, ale właśnie ze względu na ten AF i barwę wyciągam go przed tamronem. Światło stawiam na drugim miejscu, bo przecież 2.8 tamrona to jest bardzo dobry wynik, jeśli trafimy na ostrą sztukę.
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    [...]

    Co do canona, wiem że ostry jest on od 1.8-2.0 zależy jak kto pisze, ale właśnie ze względu na ten AF i barwę wyciągam go przed tamronem. Światło stawiam na drugim miejscu, bo przecież 2.8 tamrona to jest bardzo dobry wynik, jeśli trafimy na ostrą sztukę.
    Moj jest ostry od 1.4, oczywiscie nie zyleta, ale do zaakceptowania. Od 1.8/2.0 robi sie zyletka. Takze nie sluchaj mydlomaniakow tylko podejdz do jakiegos sklepu jak sie zdecydujesz pyknij pare fot na 1.4/1.8/2.0 i zobaczysz jaka jest ostrosc tego Canona.

    Co do dobrego wyniku w zakresie swiatla 2.8 to zelazy do czego ma byc to dobry wynik.

    BTW: Na cyfrowe pl zlego slowa tez nie powiem, w zeszlym tyg zamawialem oslone do 28 1.8, realziacja w 48h. Ceny zazwyczaj tez maja dosc konkurencyjne.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  5. #35
    bwicher
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    A wracając do samych obiektywów, chciałbym się spytać posiadaczy tamrona, jak to jest z tym nietrafiającym AF-em i odwzorowaniem barw. Czytałem, że tamron ma tendencje do ostrzenia parę centymetrów przed obiektem (oczywiście mowa o sprawdzonych pod względem ostrości sztukach), a barwy.. o barwie czytałem, że wpada w brąz. Jak to jest na prawdę?
    Witam!
    Tamrona 17 - 50 kupowałem u Cichego, wcześniej umówiłem spotkanie, jak przyszedłem czekał na mnie sprawdzony egzemplarz. Ze spokojem mogłem sprawdzić jak ostrzy na moim 400d, nie było żadnych problemów. AF uważam za dość żwawy jak na wiertarkę, trafia precyzyjnie, obiektyw mam około półtora roku i śmiga doskonale.
    Co do kolorów, powiedział bym, że w świetle żarowym raczej żółć lub bardziej pomarańcz wychodzi, ale to może być wina WB aparatu, po korekcji rawów jest wszystko w porządku.
    Z kolegą porównywaliśmy kolory do 50 1.8 Canona i powiem, że różnicy nie widać; chciałem przez to powiedzieć, że są naprawdę dobre.
    Jeśli nie wiesz jaki zakres jest dla Ciebie najlepszy weź Tamrona (ale tylko z dobrego źródła), nie zawiedziesz się.
    Pozdrawiam.

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    IHMO sprawa jest prosta - tamron 17-50 zamiast kita, bo to dobre szklo jesli sie trafi ostry egzemplarz. jesli chodzi o stalke to na poczatek canon 50/1,8 tanio i też dobre szkło.
    jak troche poeksperymentujesz, to sam się przekonasz co ci potrzeba. poza tem te obiektywy łatwo odsprzedać.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •