Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM

  1. #11
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A co powiesz na zarzut (gdzies wyczytalem) odnosnie stosowania szkiel typu makro do portretow ze zbyt ostro rysuja i czasem kazda zmarszczke czy pory mozna modelce policzyc?
    Czy to odnosi sie tylko do analogow bo w cyfrowych dSLR ostrosc i tak idzie w dol z powodu filtrow antyaliasingowych?
    Czy zauwazyles kiedys taki problemik ze zbyt ostro pokazal fakture skory i musiales wygladzac (np przy konwersji albo przy obrobce) ?

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    To trudna sprawa - w kazdym razie lepiej miec ostre zdjecie i lekko wygladzic czy wyretuszowac, niz otrzymac fotke mydlaną, nie do uratowania. Dla mnie fakt, ze obiektyw ostro rysuje nie jest w zadnym wypadku wadą. Co do porownania z analogami - na razie nie wiem, nie mam dostepu do analogowego Canona.
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  3. #13
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    Potwierdzam, obiektyw bardzo dobry, ostrzy bardzo szybko przy dobrym swietle, czasami przydaje sie zmiana obszaru ogniskowania (wtedy jeszcze szybciej ostrzy). Moge dodac ze pod wieczor, przy niskim sloncu efekty rowniez sa niesamowite (glownie fotografowalem nim kwiaty). Glownie robie na AI Servo, moje rece nie sa jeszcze doswiadczone i czesto lekki ruch i ostrosc spada, ale jak narazie mam same pozytywne doswiadczenia z praca z tym szklem.
    10D + Stuff

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LukasS
    Potwierdzam, obiektyw bardzo dobry, ostrzy bardzo szybko przy dobrym swietle, czasami przydaje sie zmiana obszaru ogniskowania (wtedy jeszcze szybciej ostrzy). Moge dodac ze pod wieczor, przy niskim sloncu efekty rowniez sa niesamowite (glownie fotografowalem nim kwiaty). Glownie robie na AI Servo, moje rece nie sa jeszcze doswiadczone i czesto lekki ruch i ostrosc spada, ale jak narazie mam same pozytywne doswiadczenia z praca z tym szklem.
    LukaSS - masz dobre szkla porownawcze - jak 100mm Macro wypada przy eLkach, jesli chodzi o jakosc uzyskiwanych zdjec, szybkosc i precyzje dzialania AF-a? Bo porownujac z moim 28-135 IS to ostrosc ma duzo lepszą, ale AF dziala chyba porownywalnie, moze nawet w 28-135 IS jest nieco szybszy?
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  5. #15
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    LukaSS - masz dobre szkla porownawcze - jak 100mm Macro wypada przy eLkach, jesli chodzi o jakosc uzyskiwanych zdjec, szybkosc i precyzje dzialania AF-a? Bo porownujac z moim 28-135 IS to ostrosc ma duzo lepszą, ale AF dziala chyba porownywalnie, moze nawet w 28-135 IS jest nieco szybszy?
    Szklo jak szklo, bardzo jasne, jakoscia napewno dorownuje L'kom, silnik ma USM czyli ten sam co w L'kach i dziala naprawde szybko, wlasnie przegladam fotki i naprawde nie moge sie do niczego doczepic. W sumie najdluzej tym obiektywem sie bawilem odkad mam swoj zestaw.

    Zreszta jest to drugi co do wagi obiektyw jaki posiadam (600 gram, ciezszy jest tele tylko), tak wiec zlozonosc jego jest juz imponujaca sama w sobie.
    10D + Stuff

  6. #16
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    JaW, pytanko za 100 punkt.
    z jakiej odleglosci musiz focic zeby zlabac robala dosyc dosyc np 1/3 kadru, a jki jest stopien wypelnienia np przy 0,5m - przyklad biedronka .....lec do biedronki z Canon ef 100 macro 2,8f
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    JaW, pytanko za 100 punkt.
    z jakiej odleglosci musiz focic zeby zlabac robala dosyc dosyc np 1/3 kadru, a jki jest stopien wypelnienia np przy 0,5m - przyklad biedronka .....lec do biedronki z Canon ef 100 macro 2,8f
    Nie mam pod reka biedronki Zrobilem natomiast fotke z minimalnej odleglosci ostrzenia, czyli okolo 32 cm. Przypominam, ze odleglosc mierzy sie od obiektu do powierzchni matrycy (zaznaczonej znaczkiem "fi" na korpusie). Pierwsza fotka przedstawia caly kadr, wiec widac wyraznie ile sie zmiesci :-)

    Druga fotka:
    przedstawia wycinek ze srodka kadru.

    Zdjecie robione w RAW ---> C1 ---> JPEG ---> PS7 ---> crop oraz lekkie wyostrzenie pierwszej fotki po zmniejszeniu. Przyslona f/8, ISO400, Mirror LOckUp ON, wezyk spustowy, aparat i obiekt lezaly sobie na biurku
    Mam nadzieje ze zaspokoilem ciekawosc :-)
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  8. #18
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    [quote="JaW"]
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    Zdjecie robione w RAW ---> C1 ---> JPEG ---> PS7 ---> crop oraz lekkie wyostrzenie pierwszej fotki po zmniejszeniu.
    Jesli zmniejszasz fotki to polecam zaznaczenie opcji Bicubic Sharper (W image> Image Size...), obraz jest wyrazny i nie przeostrzony (jak to w przypadku PS'owskiego Sharpen sie czesto zdarza).
    10D + Stuff

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Jesli zmniejszasz fotki to polecam zaznaczenie opcji Bicubic Sharper (W image> Image Size...), obraz jest wyrazny i nie przeostrzony (jak to w przypadku PS'owskiego Sharpen sie czesto zdarza).
    W PS7 ta opcja jest zaznaczona domyslnie... Ale zmniejszajac zdjecie w duzym stopniu z 3000x2000 az do 600x400 traci sie jednak ostrość i dlatego trzeba ja pozniej troszke podciagnac (podobnie jak kontrast).
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    Super są te makro fotki. Naprawdę gratuluję, a zarazem zachęta dla mnie by kupić ten obiektyw. To jest argument dla zapaleńców fotogafii.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •