Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Wątek: G11

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2005
    Wiek
    54
    Posty
    406

    Domyślnie G11

    Jest:
    http://www.dpreview.com/news/0908/09081908canong11.asp

    Ale znow bez CMOSa i fajnego obiektywu.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    Fotos, a co to znaczy: "fajny obiektyw"? Dla mnie jasność i zakres ogniskowych jest OK, do zastosowań uniwersalnych - a chyba taki aparat ma być uniwersalny. Cieszy mnie obecność raw i obracanego LCD(używam takiego telewizorka od paru lat i nikt mnie ni przekona, że to tylko bajer porównywalny z wykrywaniem twarzy).
    Ale matryca by mogła być większa. Zobaczymy, jak wypadnie w testach. Na razie widzę prawie idealnego następcę mojego A95 (który właśnie umarł, a seria A schodzi na psy... więc tym przychylniej patrzę na G11).

  3. #3
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Liczba megapikseli poszła sporo w dół. Tego się nie spodziewałem. To może być faktycznie super aparat dodatkowy, dla posiadaczy luster. Ja już trochę straciłem nadzieję, że seria G "się odrodzi" i zaczynałem szukać powoli używanego G6 lub G5 właśnie na okazje, kiedy mi się nie chce dźwigać lustra.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viracocha Zobacz posta
    Liczba megapikseli poszła sporo w dół. Tego się nie spodziewałem. To może być faktycznie super aparat dodatkowy, dla posiadaczy luster. Ja już trochę straciłem nadzieję, że seria G "się odrodzi" i zaczynałem szukać powoli używanego G6 lub G5 właśnie na okazje, kiedy mi się nie chce dźwigać lustra.
    Dokładnie,sam spodziewałem się że może obniżą do 12mpx jak w G9 ale do 10 to naprawdę zaskoczenie.Pytanie tylko czy Canon nie strzelił sobie w stopę bo marketing to marketing a im większe cyferki tym lepiej przynajmniej tak większości laików co patrzy tylko na piksele się wydaje.Choć bardziej zaawansowani amatorzy wiedzą że nie tylko liczba pikseli się liczy no ale tacy są w mniejszości.Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na sample w wysokich ISO ;]
    30D + 17-40L+ Plástico Fantástico

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ostrowin, ale ten aparat jest wyraźnie kierowany do bardziej zaawansowanych ludków. Bardzo mnie cieszy, że odchudzili megapiksele, oby przełożyło się to na wyższą jakość obrazu. Przyznam się, że po G9 i G10 kompletnie straciłam zainteresowanie serią "G", ale G11 przypadł mi do gustu, a przynajmniej pierwsze wrażenie jest pozytywne.
    Po wczytaniu się w specyfikację, negatywnie zaskoczyła mnie prędkość wykonywania zdjęć seryjnych i najdłuższy dostępny czas naświetlania - tylko 15 sekund, tyle co w moim A95.

  6. #6
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Nie ma co narzekać. Zawsze mogłoby być lepiej. Spore zmniejszenie ilości megapikseli i powrót uchylnego wyświetlacza to naprawdę całkiem sporo.
    Ciekawie wygląda też model S90:
    http://www.dpreview.com/news/0908/09081907canons90.asp
    Mógłby być trochę tańszy, bo z tego co widać, to różnica w cenie między G11, a S90 będzie niezbyt duża.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar redrash
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    scotland
    Posty
    58

    Domyślnie

    no fajnie, niech jeszcze canon zmieni obiektyw na jasniejszy taki ze swiatlem 2.0-3.0 jak to byl w G5 i wciagam

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viracocha Zobacz posta
    Liczba megapikseli poszła sporo w dół. Tego się nie spodziewałem.
    Jak to, w nowym modelu mniej megapikseli i to 1/3?! A może to jednak błąd w druku? Dobrze, że chociaż zoom zostawili bez zmian. ;-)

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    Wszystko pięknie i ładnie tylko dlaczego taki sprzęt nie ma już filmowania w trybie Full HD tylko jakieś nędzne 640x320 ??
    Gdyby miał jaśniejsze szkiełko i filmowanie to chętnie zamieniłbym swojego LX3 na tego Canonika.
    No ale jak to Canonik - muszą dozować przyjemność użytkownikom aby przypadkiem nie oszaleli ze szczęścia... Tym razem dołożyli ( a może W KOŃCU ZWRÓCILI) serii G uchylany ekranik... żenada...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Tym razem dołożyli ( a może W KOŃCU ZWRÓCILI) serii G uchylany ekranik... żenada...
    Za pięć, sześć generacji dostaniemy z powrotem G2-G3-Pro2 z nową elektroniką, jest jeden haczyk: nie można przez 5-6 lat kupować Canonów.

    A co ci w LX3 nie pasuje? Mi brak zooma i trzaski zamiast normalnego dźwięku.
    the silence is deafening

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •