Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 450d problem_nie włącza się

  1. #1

    Domyślnie 450d problem_nie włącza się

    Witam,

    Mam problem z eosem 450d. Aparat zakupiony został w sierpniu rok temu i od tego czasu używany był praktycznie codziennie. Ostatnio jednak leżał sobie spokojnie ok 2 tygodnie z baterią wewnątrz, po czym po włączeniu aparat działa tylko połowicznie tzn. działa af, w wizjerze wyświetla info o ekspozycji, na pełnym automacie otwiera się lampa i błyska. Nie da się natomiast zrobić zdjęcia, nie działa wyświetlacz, nie ma komunikacji z komputerem (w ogóle nie wykrywa aparatu). Testowane na kilku obiektywach i również bez.
    Podejrzewam, że winny może być akumulator. Nie nagrzewa się podczas ładowania, a po zapaleniu zielonej diody, wyjęciu i włożeniu z powrotem baterii do ładowarki, ładuje się dalej jak od zera.
    Może miał ktoś podobny problem... na forum takowego nie znalazłem.
    Dzięki za jakieś rady.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    42

    Domyślnie

    Skoro jest tak jak mówisz, czyli ładuje od zera, to być może, jeżeli masz kogoś w okolicy z tym sprzętem to zobacz, bo faktycznie to może być to, bo komputer tylko połączy się jeżeli bateria jest dobrze naładowana (przynajmniej robienie zdjęć z poziomu komputera) może to być również soft, ale to mniej prawdopodobne. Karta pamięci pewno była już sprawdzana także nawet nie piszę.
    Canon EOS 450D + 18-55 IS

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Nikt znajomy niestety nie ma tego canona, ale wybiorę się do sklepu i może użyczą mi na chwile baterii to zobaczę czy to to....

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety po wymianie baterii problem występuje nadal. Dodatkowo okazało się, że bateria bardzo szybko rozładowuje się w wyłączonym aparacie. Pozostaje więc serwis...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •