Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon 40D z Nissin 26T

  1. #1
    basur
    Guest

    Domyślnie Canon 40D z Nissin 26T

    Witam

    Czy ktoś próbował podłączyć lampę Nissin 26T pod C40D? Jeżeli tak to czy udało się bez żadnych przeróbek i w jaki sposób. Lampa chyba nie ma złącza PC więc kabel synchro na stopkę.

    W instrukcji Canona niby jest napisane żeby nie podłączać przez gniazdo PC lamp z napięciem 250V i większych, a przez gorącą stopkę lamp z "wysokim napięciem" (str. 106). Jak myślicie czy to możliwe zby były takie wysokie wartości?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Wg StrobeVots Nissin 26T może mieć 227V. Ja bym nie ryzykował (bez przeróbki lampy), ale mam doświadczenia jeszcze z 300D, który był bardzo czuły na przekroczenie napięcia na stopce.
    A tak na marginesie marginesu... ten model raczej nadaje się do pracy off-camera (np, przez fotocelę) ze względu na brak możliwości obrotu głowicy lampy w pionie-poziomie.
    Fotograf platoniczny

  3. #3
    basur
    Guest

    Domyślnie

    Witam

    Dzięki za odpowiedź i strone którą podałeś. Przyda mi się napewno. Co do samej lampy to właśnie o nieruchomą mi chodzi. A co do tej fotoceli to chyba też trzeba dorobić bo wbudowanej to ona raczej nie ma ?

    Nie jestem obeznany w kwesti lamp i akcesoriów do nich

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez basur ; 14-08-2009 o 14:51

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basur Zobacz posta
    Witam

    .... co do tej fotoceli to chyba też trzeba dorobić bo wbudowanej to ona raczej nie ma ?...
    Ja używam takiej Klik Sprzedawca podaje iż współpracuje z lampami z przedziału 6-400V. Pamiętaj tylko że o ile w warunkach studia jest ok to już na zewnątrz nie widzi błysku lampy i nie wyzwala.

  5. #5
    basur
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za linka radek_0001, jak tylko dostanę lampę w swoje rączki to coś pokombinuje.
    Dzięki za zainteresowanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •