Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: Ceny Canona w Media Markt...

  1. #31

    Domyślnie

    nie wiem czy zaliczasz axk EURO do grupy MM/Saturn, ale wiem że w Rzeszowie w EURO zapytałem pracownika o rabat na obiektyw, poszedł zapytał kierownika i zaproponowali 3%. W MM/Satrunie też masz podobną sytuację. Wystarczy mieć trochę chęci/charyzmy/uporu/wiedzy (odpowiednie zakreślić) i można jakiś rabat wywalczyć. Może nie próbowałeś nigdy (nie wiem) i dlatego takie Twoje negatywne podejście.

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Ale nie w takich jak wymieniany MM/Saturn. Nie wiem jak sobie wyobrażasz takie "negocjacje cenowe" i z kim chciałbyś je przeprowadzić, bo chyba nie z kasjerem.
    Kierownik działu. Wklepuje w system nową cenę. Taką płacisz przy kasie. Kupiłem tak w MM Sherpę i databank.
    .

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    Wystarczy mieć trochę chęci/charyzmy/uporu/wiedzy (odpowiednie zakreślić) i można jakiś rabat wywalczyć.
    bo oni mają tam jakieś sobie tylko znane filozofie sprzedaży, jedne rzeczy pchną w dobrej cenie o innych nie chcą nawet gadać, pewnie zależy jak długo zalega na półach w jakich pieniądzach nabyli i jakie są przykazy z góry
    pozdrawiam
    Tomek

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    84

    Domyślnie

    W większym sklepie masz większą możliwość negocjacji cen niż małym sklepiku (z punktu widzenia sklepu), ponieważ duże sklepy mają inną marżę niż taki mały sklepik, u mnie pomimo tego że mam najniższe ceny w mieście też wpadają i pytają o rabat: odpowiedź prosta "zrobię cenę jak z MM i dam rabat 5%" - i już po tym nie ma żadnych negocjacji
    Reklama (z łac. reclamo, reclamare) to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).
    http://noop.pl <-homesite

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez h4ry Zobacz posta
    Może nie próbowałeś nigdy (nie wiem) i dlatego takie Twoje negatywne podejście.
    Byłem kiedyś mimowolnie świadkiem rozmowy pomiędzy klientem a kierownikiem działu komputerów (chyba tak się ten dział nazywa) MM w Katowicach. Rozmowa wyglądała mniej więcej w ten sposób iż klient (z charakteru rozmowy można było wnioskować iż jest poważnie zainteresowany zakupem) podszedł do kierownika działu i zapytał czy na notebook-a który go interesuje mógłby dostać jakiś rabat, ponieważ widział ten sam model w niższej cenie w innym sklepie. Odpowiedź kierownika była taka iż jeżeli nie pasuje mu cena to niech odniesie sprzęt na miejsce i kupi tam, gdzie widział taniej.
    Moje podejście nie jest negatywne. Wyraża ono jedynie niedowierzanie w powodzenie tego typu praktyk, czego sam byłem świadkiem. Może jest to kwestia danej placówki a może osoby odpowiedzialnej za tego typu sprawy.
    EOS + Speedlite

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekde Zobacz posta
    bo oni mają tam jakieś sobie tylko znane filozofie sprzedaży, jedne rzeczy pchną w dobrej cenie o innych nie chcą nawet gadać, pewnie zależy jak długo zalega na półach w jakich pieniądzach nabyli i jakie są przykazy z góry
    Dokładnie. Łatwiej się dogadać o:
    1) ostatnią sztukę
    2) coś z wystawy (np. monitor, gość nawet mi pokazał menu serwisowe, ile wyświecił - niestety marża była mała więc upust też, więc nici z kupna)
    3) towar z jakimś drapnięciem, nie mającym wpływu na funkcjonowanie (tu można dużo zyskać)
    4) towar niechodliwy
    5) towar objęty jakąś ich kampanią (to trzeba wyczuć, jaki polecają).

    I nie walić: "Chcę zniżkę". Zagadać, że to ostatnia sztuka/drapnięcie/długo leży... Czy można coś zrobić z ceną... Dyplomacja
    Ostatnio edytowane przez dr11 ; 14-08-2009 o 18:48
    .

  7. #37

    Domyślnie

    Wiadome jest że nie ma jednej stałej zasady przy zakupie u nich, więc oczywiste też będzie że raz wynegocjujesz a raz cie parszywie oleją. Zresztą jak w każdym innym sklepie, dlatego też nie uważam żeby szczególnie byli gorsi od innych sklepów (również internetowych).

    Prawda jest taka że mamy wolną wolę w doborze sklepu i możemy iść do MM albo nie. Jedno jest pewne, jak mają coś w gazetce na promocji to przynajmniej 1 sztuka będzie dostępna w tej cenie, niezależnie czy można coś kupić i tak taniej w innym sklepie. A jak wygląda sytuacja z "wirtualnymi promocjami" w sklepach internetowych to większość już wie.

    Także nikt mi nie wciśnie swojego zdania że takie MM są złe, bo samo ich istnienie nakręca konkurencję, niezależnie czy mają taniej/drożej.

  8. #38
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    samo ich istnienie nakręca konkurencję, niezależnie czy mają taniej/drożej.
    słuszna uwaga
    pozatym w hipersuper podoba mi się podejście do klienta w przypadku chęci zwrotu towaru, pamiętam jak kupiłem w MM laptopa i trochę nie podobał mi się wtyk od zasilacza, przyszedłem następnego dnia zapytać czy tak ma być itd.. nawet nie skończyłem swojej historii jak usłyszałem; dobra niech Pan przyniesie tego laptopa, wymienimy od ręki, mamy jeszcze całą paletę :-D
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    chyba coś pokręciłeś
    nie bronię marketów bo często ceny tam są znacznie wyższe niż gdzie indziej ale:
    zarzucanie "manipulanctwa w cennikach i falszywych promocji" w moim odczuciu bardziej pasuje do większości "tanich" sklepów internetowych niż do marketów.
    Jeżeli w marketowej gazetce mam napisane np 200 zł za towar to idąc do marketu faktycznie płacę 200 zł. (a zdarza się że mogę się jeszcze potargować)
    A co mamy w sklepach internetowych:
    ostatnio szukałem obiektywu i powtarzał się mniej więcej taki scenariusz:
    cena w internecie 5600 ale jak już zadzwoniłem to minimum 5900, (cena do dziś nie została zmieniona na stronie). Zresztą różnica w cenie między tym co było nma stronie a faktyczną ceną dochodziła do 1000 zł. Oczywiście 5900 jak przyjadę i zapłacę gotówką. Bo jak chcę żeby mi przysłali to trzeba doliczyć min 30 zł za przesyłkę, a jak przyjadę to muszę płacić gotówką bo jak chcę zapłacić kartą (dla mnie teoria bo tej formy płatności nie lubię) to do płatności doliczają mi 3% ceny (jak dla mnie skur....o) ponadto w trzech przypadkach gwarancja owszem ale realizowana tylko i wyłącznie przez sklep. A teraz o dostępności: spośród 8-9 sklepów tylko jeden miał na stanie ale nie w łodzi tylko w warszawie a drugi sklep oferował mi zamiast nowego używany. na pytanie kiedy mogą sprowadzić terminy były od 14 dni do "nie wiem - może miesiąc"
    Dokładnie tak jest jak napisałeś.. przerabiałem to niedawno

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Obiektyw kupiłem w normalnym - nieinternetowym i niemarketowym sklepie, w którym robię większość zakupów foto, w cenie 5800.

    Więc nie piszcie mi tu o tym że szybciej, latwiej i taniej można kupić w internecie, bo czas jaki spędziłem na szukaniu, dzwonieniu (bo niektórzy odpowiadają na maile po kilku lub kilkunastu dniach) i dochodzeniu się z tymi oszustami a także zszargane nerwy często mogą się okazać znacznie więcej warte niż 100-200 zł więcej zapłacone za nabycie towaru w markecie.

    Zbyszek, ale masz ładny avatar
    a co do tematu to nie niestety Grzesiek nie ma sieci sklepów więc tak to tylko w Kielcach mamy - ostatnio znowu zostawiłem u niego jakieś 12000 - wszystko na miejscu w cenach prawie jak z allegro, z Canon Polska bez problemów - nawet nie musiałem mówić że ceny mają być dobre..

    Cytat Zamieszczone przez fahrenheit Zobacz posta
    z kierownikiem działu. Kupując laptopa i aparat dostałem na każde pokrowiec
    Cytat Zamieszczone przez h4ry Zobacz posta
    nie wiem czy zaliczasz axk EURO do grupy MM/Saturn, ale wiem że w Rzeszowie w EURO zapytałem pracownika o rabat na obiektyw, poszedł zapytał kierownika i zaproponowali 3%. W MM/Satrunie też masz podobną sytuację. Wystarczy mieć trochę chęci/charyzmy/uporu/wiedzy (odpowiednie zakreślić) i można jakiś rabat wywalczyć. Może nie próbowałeś nigdy (nie wiem) i dlatego takie Twoje negatywne podejście.
    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    Dokładnie. Łatwiej się dogadać o:
    1) ostatnią sztukę
    2) coś z wystawy (np. monitor, gość nawet mi pokazał menu serwisowe, ile wyświecił - niestety marża była mała więc upust też, więc nici z kupna)
    3) towar z jakimś drapnięciem, nie mającym wpływu na funkcjonowanie (tu można dużo zyskać)
    4) towar niechodliwy
    5) towar objęty jakąś ich kampanią (to trzeba wyczuć, jaki polecają).

    I nie walić: "Chcę zniżkę". Zagadać, że to ostatnia sztuka/drapnięcie/długo leży... Czy można coś zrobić z ceną... Dyplomacja
    z kierownikiem się idzie dogadać.. jak kupowałem w zeszłym roku plazmę to bez problemu dorzucili uchwyt na ścianę i kable w cenie telewizora (jakieś 300 zł warte przy 5000 za telewizor) przy czym telewizor był dopiero co zdjęty z ciężarówki - nie otwierany, godzinę wcześniej go przywieźli, nowy model dopiero wchodzący więc da się dogadać.. z tym że miałem palmtopa z odpalonymi porównywarkami typu skąpiec i ceneo
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Zbyszek, ale masz ładny avatar

    ostatnio jeżdżę do michałowa na fotografowanie koników
    przecudne są Jutro też jadę jak masz czas to zapraszam

    A wracając do tematu - w MM kupowałem dwa prezenty na święta (okres mocno przedświąteczny) jedna Mp3 i jedna Mp4, obie już przecenione (znaczy w cenie promocyjnej) i gdybym był sam to nawet bym się nie odezwał ale Kasia zapytała czy nie ma możliwości otrzymać jakiegoś rabatu, oczywiście bez oczekiwań na powodzenie, a pan się uśmiechnął, porozmawiał przez telefon i zaproponował dodatkowe słuchawki Generalnie gó...ne słuchawki i za g..ne pieniądze ale zawsze to miło dostać w sumie nieoczekiwany prezent.
    Chociaż musze przyznać że w większości przypadków ceny w sieciach ceny są wyższe niż u innych sprzedawców. Rekordem jaki zaobserwowałem to różnica ceny odkurzacza w MM a Realu - 200 zł. Dla wyjaśnienia w Kielcach Real i MM to praktycznie jeden budynek. I chyba w ogóle to jeden właściciel
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •