Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Czekać czy kupować?

  1. #1
    Ejmi
    Guest

    Domyślnie Czekać czy kupować?

    Witam.
    Prawie się zdecydowałam by kupic body 50D.
    Prawie, bo ceny jakoś nie chcą spadać. Nikt nic nie wie? Kupowac już? Niby wielkiego musu nie mam, ale po prostu juz bym chciała. Rozpietość cen od 3.9k (Fotojok...) - 3.5k (alleg....)
    Zatem.. czekać, szukać w dziale sprzedam?

    Optymalnie, mogłabym kupić w Fotoj.. z gwarancją, świeżutki i nowiutki. Ale z moim szczęściem, to za tydzień/miesiąc ceny pewnie spadną. Ktoś coś pisał o nowych premierach Canona w sierpniu. Ceny spadną?
    Z drugiej strony, jakby miały spaść o 100plnów to wolałabym juz mieć i robic zdjęcia/uczyć sie go. Ech.. odwieczne dylematy.

    Doradźcie coś.

    pozdr.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Na jesieni będzie prawdopodobnie 60D, więc chyba lepiej poczekać.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ejmi Zobacz posta
    Witam.
    Prawie się zdecydowałam by kupic body 50D.
    Prawie, bo ceny jakoś nie chcą spadać. Nikt nic nie wie? Kupowac już? Niby wielkiego musu nie mam, ale po prostu juz bym chciała. Rozpietość cen od 3.9k (Fotojok...) - 3.5k (alleg....)
    Zatem.. czekać, szukać w dziale sprzedam?

    Optymalnie, mogłabym kupić w Fotoj.. z gwarancją, świeżutki i nowiutki. Ale z moim szczęściem, to za tydzień/miesiąc ceny pewnie spadną. Ktoś coś pisał o nowych premierach Canona w sierpniu. Ceny spadną?
    Z drugiej strony, jakby miały spaść o 100plnów to wolałabym juz mieć i robic zdjęcia/uczyć sie go. Ech.. odwieczne dylematy.

    Doradźcie coś.

    pozdr.
    Sprawa z cenami to jak wróżenie z fusów. NIkt nie spodziewał się że w przeciągu 9 miesięcy sprzęt Canona pójdzie 20-30% w góre. Ja pamiętam ja 5DII był w sprzedazy po około 7 tys - i tylko było brać - a teraz prawie 3 tys wiecej - a wtedy każdy się spodziewał że stanie.

    Ja osobiscie nie czekam na obniżki, podwyżki - jak coś chce i jest znośna cena to robie zakup. Jeżeli coś może poczekać bo nie ma pośpiechu to czekam.

    50D jest wiele w ofercie, z róznymi cenami
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Na jesieni będzie prawdopodobnie 60D, więc chyba lepiej poczekać.
    ja jesień prawdopodobnie będzie tak jak miało byc prawdpodobnie cash back ktorego ani słuchu ani widu
    Ostatnio edytowane przez adi760303 ; 11-08-2009 o 09:12 Powód: Automerged Doublepost

  4. #4
    Ejmi
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adi760303
    jak coś chce i jest znośna cena to robie zakup. Jeżeli coś może poczekać bo nie ma pośpiechu to czekam
    No.. w ten sam sposób kupowałam laptop. Weszłam, poczytałam i kupiłam. Mimo jęczenia konta i trzeszczenia karty

    Tyle że, kupować na allegro i dostawać wrzodów ze stresu czy to aby nie wtopa, a kupowac w sklepie i wyjśc z zakupem od razu... jest róznica. No.. róznica nawet 500plnów.

    Kiedy ta 60D ma wyjśc? To powinno ostudzić ceny starszych modeli. Tak sądze.
    Rety. Wiem. okropnie niezdecydowana jestem kiedy kupic, bo co kupic wręcz przeciwnie.

    (PS. pozdr. dla Vitez o ile ten sam z forum VU - mój mnie prosil o to^^)

    pozdr.

  5. #5
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Bierz od Sala, za 3100 to chyba całkiem niezła cena. Ewentualnie używkę od Dagi, dziewczyna dba o sprzęt.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #6
    Ejmi
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde
    Bierz od Sala, za 3100 to chyba całkiem niezła cena. Ewentualnie używkę od Dagi, dziewczyna dba o sprzęt.
    U sala rezerwacja juz od rana. A topic Dagi.. całkiem gdzieś zniknął wczoraj jeszcze :/
    A 3100 faktycznie, cena dla mnie, na grip by bylo jeszcze :]

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    czekaj czekaj

    ja czekałem i za obiektyw zapłaciłem 2000 zł więcej bo dolar miał kaprys i z 2 zł skoczył na 3 zł a jednocześnie canon walnął podwyżkę.

    jak się doczekasz na canona 60 to będziesz czekać aż ceny 60 spadną, w tym czasie pojawi się canon 70 i wtedy też będziesz czekać aż cena 60 spadnie w związku z wprowadzeniem 70, potem stwierdzisz że lepiej kupić 70 bo różnica w cenie niewielka i będziesz czekać aż pojawią się głosy o wprowadzeniu 80 i tak w koło Macieju przez dziesięciolecia.

    Chcesz robić zdjęcia, masz zamiar kupić aparat - kupuj.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  8. #8
    Początki nałogu Awatar preinwher
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    czekaj czekaj

    ja czekałem i za obiektyw zapłaciłem 2000 zł więcej bo dolar miał kaprys i z 2 zł skoczył na 3 zł a jednocześnie canon walnął podwyżkę.

    jak się doczekasz na canona 60 to będziesz czekać aż ceny 60 spadną, w tym czasie pojawi się canon 70 i wtedy też będziesz czekać aż cena 60 spadnie w związku z wprowadzeniem 70, potem stwierdzisz że lepiej kupić 70 bo różnica w cenie niewielka i będziesz czekać aż pojawią się głosy o wprowadzeniu 80 i tak w koło Macieju przez dziesięciolecia.

    Chcesz robić zdjęcia, masz zamiar kupić aparat - kupuj.
    Święte słowa :-D Kupuj i ciesz się z fotografowania. Powodzenia
    Canon eos 5d - ef 17-40 mm f/4L - ef 85 mm f/1.8 - ef 70-200 mm f/2.8 L IS - 430 EX
    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Bierz od Sala, za 3100 to chyba całkiem niezła cena. Ewentualnie używkę od Dagi, dziewczyna dba o sprzęt.
    Cena aż tak dobra że podejżana - ale kusząca....

  10. #10
    Ejmi
    Guest

    Domyślnie

    haha, btw, topic sala tez juz zniknał, zaś z samym salem prowadziłam ozywiona wymiane PM...

    No cóż.. wyczekuje, łypiąc na dział sprzedaż/serwis allecośtam.
    Coraz bardziej skłaniam sie do zdania poprzedników, "kupuj i ciesz się"


Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •