Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Zdjecia nocne, odszumianie, wyostrzanie

  1. #21
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibi
    Co do Colpixa 4500...to chyba nie powiesz że G3 jest lepszy bo ma jaśniejszy obiektyw, albo ze można przpisać sobie melodyjki do domyślnych czynnści.
    A czy teraz dobrze rozumiem ze probjesz zmienic temat watku z wyostrzania zdjec nocnych do G3 vs Nikon Coolpix 4500? Bez sensu

    Wyjasnilem ci powyzej tylko (ustosunkowujac sie do twojej wypowiedzi) ze sprawne G3 robi mniej ostre fotki od 10D i nic na to nie poradzisz.

    A co do G3 vs Coolpix 4500 to po raz drugi napisze ze to calkowicie rozne aparaty.
    Podkreslam: rozne. Nie "G3 jest lepszy" nie "4500 jest lepszy" . Po prostu rozne.
    Kazdemu wg potrzeb.

  2. #22
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam.
    Troche sie zapedzłem.Na przyszłość będę bardziej trzymał się tematu.

    pozdrawiam

  3. #23
    Falcon
    Guest

    Domyślnie

    U mnie generalnie problemem jest brak statywu i przy dluzszych czasach zdjecia sie robia .. :P Chociaz co dziwne, nie wiem dlaczego, ogladalem kilka fotek z jakiegos badziewnego aparatu HP i tam czas naswietlania byl 1/2 sec chyba i zdjecie ostre (jak na tamte warunki),a ja ze swojego S45 nie moge z reki uzyskac ostrego zdjecia, bo je niestety poruszam... Juz kombinuje z tym jak moge, ale nie moge znalesc rozwiazania skutecznego. Jedynie statyw ?

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    albo dużo, dużo praktyki mam sąsiada-profesjonalnego fotografa od wielu, wielu lat i dla niego nie jest żadnym problemem zrobić nieporuszone zdjęcie z czasem podchodzącym pod 1s (śmiał sie że robią jakieś systemy antishake czy image stabilizer )
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  5. #25
    Falcon
    Guest

    Domyślnie

    Hmm No to za kilkanascie lat, moze cos z tego bedzie :P Mialem taki pomysl, zeby do wkretu na statyw, przykrecic jakis obciaznik or sth - aparat jest stosunkowo lekki i ciezko sie z nim nieruszac jakby go tak dociazyc, to moze cos lepiej by bylo ? Tylko jak to mozna zrobic =]

  6. #26
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Można jeszcze na kolanie (ja tak robię, gdy mi sie nie chce statywu ruszać), jakimś pienku czy inny przedmiocie :wink: A po dłuzszym uzywaniu cięzkiego aparatu rece same drzec poczynaja (przynajmniej u mnie) 8)

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alahari
    (przynajmniej u mnie) 8)


    Ja w niedziele trenowalem strzelectwo... tylko ludzie dookola sie na mnie dziwnie patrzyli (na kociej wystawie). Podpialem lufe (70-210) zeby oceny Best in Show spokojnie lapac (na ring sedziowski 'zakaz wjazdu' byl i trzeba bylo zza barierek robic). A ze robilem przy swietle zastanym a tylko z wypelnieniem od flesza to czasy dobieral sobie (na iso1600) jakies 1/40 itp... a ogniskowa okolo 300 (bo mnoznik). No to co... no to nogi szeroko w polrozkroku, lewa wysunieta do przodu, prawa z tylu lekko z boku, lokcie do ciala, aparat do oka i celujemy jak karabinkiem , a ludzie na mnie o tak: . Ale za to zdjecia wyszly

  8. #28
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Mozna juz obejrzec?

  9. #29
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alahari
    Mozna juz obejrzec?
    Dzis w nocy (po 2) ... sa juz w zipie ale musialem wybiegac na autobus gdy zip sie uploadowal, musze go rozpakowac i udostepnic, a to moge zrobic dopiero z domu.

  10. #30
    Falcon
    Guest

    Domyślnie

    No ja tez sie czasami tak ustawiam, ze glowa boli ) Wydech, nogi tak jak mowisz, aparat do czola i samowyzwalacz na 2sec zeby nie wstrzasnac przy naciskaniu Czasami sie udaje 8)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •