Alstor nie sprzedaje detalicznie i nie selekcjonuje sprzętu. Taką możliwość oferuję ja, na bazie pewnych nieformalnych porozumień. (...) Jest to wykonywane jako usługa grzecznościowa, mnie jako cennemu (wg nich) partnerowi Eizo. Jako, że to rzecz ponadnormatywna, ma niski priorytet w serwisie fabrycznym (...)
Co wynikało z naszych rozmów (także tych przed złożeniem zamówienia) opisałem powyżej i z przyjemnością się pod tym podpiszę. Nie sądziłem natomiast, że sprawa tak się tutaj obróci - próbuje się Pan zasłonić "nieformalnością" układu, za który poręczył Pan jako przedstawiciel rzekomo bardzo profesjonalnej firmy.

Nawet jeśli wszystko to prawda, to nic z powyższego nie zwalnia jednak ZPK Mastiff, którą to firmę Pan reprezentuje, z wywiązania się z obowiązków wobec klienta w określonym czasie. Pretensje może Pan mieć do siebie i swoich nieformalnych kontaktów. Ja mam po prostu dość wysłuchiwania co tydzień tych samych zdawkowych tłumaczeń, do których zdążyłem się już w tym wątku ustosunkować.


(...) Jednak obrażenie się i zapowiedź odmowy odebrania przesyłki, która jest przekazana kurierowi, to świadoma decyzja nabywcy.
Nie "zapowiedź nie odebrania przesyłki", a "rezygnacja z zamówienia" -odbiega Pan od faktów subtelnie imputując mi jakiś szantaż. Ja natomiast w "nagłe ozdrowienia" nie wierzę, wszystkich odsyłając w tym miejscu ponownie do opisu przebiegu sprawy przed rezygnacją.

Co zaś oznacza przebieg sprawy PO rezygnacji, to może i osobna sprawa, ale brakującej kwoty nadal nie otrzymałem, a styl i czas w jakim odzyskałem CZĘŚĆ pieniędzy, mówi sam za siebie -zaiste mogło to mieć nie tylko szybszy, ale i spokojniejszy finał.
Wnioski niech każdy wyciąga sam.


(...) Opinia sugerująca brak interesowania się z mojej strony transakcją, jest kłamliwa i napisana zapewne aby sensacyjnie podbarwić całą wypowiedź. (...)
Trudno pozostawić taki wywód bez komentarza -w odpowiednim miejscu i czasie możemy powyciągać sobie także billingi i bardzo dokładnie powspominać kto, kiedy, do kogo i z jaką inicjatywą występował. Wątpię jednak aby "ktokolwiek" uznał to za konieczne dla rozstrzygnięcia zasadniczej sprawy.


(...) S2431W już raz miał "wpadkę" z dużą ilością niekoniecznie idealnych (...)
Warto było napisać tutaj, bo coraz więcej się dowiaduję. Kwestię m.in. rzadkości wad monitorów Eizo też poruszaliśmy w rozmowie (po kolejnych informacjach o kłopotach z realizacją zamówienia), ale o wcześniejszych "wpadkach" konkretnie serii S2431 najwyraźniej zapomniał Pan wspomnieć, pomimo, iż pytałem wprost.


(...) Prawda jest taka, że mnie zdecydowanie za mało płacą (...) ... (...) miałem prawie równo rok temu poważny wypadek i sporo mi się poprzestawiało w mózgownicy. Z pamięcią też.
Nie będę dociekał dlaczego powyższe nie przeszkadza Panu kreować nieco innego wizerunku w wątku o monitorach i delikatnie napomnę tylko fakt, że od prawie czterech miesięcy kontaktuję się z Panem praktycznie co tydzień. Wypowiedział się Pan i potencjalni Pana klienci będą teraz bogatsi przynajmniej o taką wiedzę PRZED ewentualną transakcją -tyle dobrego z całej tej sprawy.

Ponieważ jednak "mleko się rozlało", przypominam, że jakkolwiek szczerze współczuję, ale Pana osobista sytuacja materialna i zdrowotna to nie mój problem jako klienta, jak sam Pan sugeruje, wysoce profesjonalnej i wyspecjalizowanej w handlu drogim sprzętem firmy.

Wybitnym dowodem braku jakiejkolwiek złej woli z mojej strony jest zwykły kalendarz.


Dziękuję Tom01 za publiczne zajęcie stanowiska. Potencjalni klienci ZPK Mastiff wiedzą już czego mogą się spodziewać. Ewentualna dalsza polemika z mojej strony może mieć miejsce już wyłącznie na zupełnie innym gruncie.