Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 488

Wątek: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kalibrator Lafot w wersji na 20 licencji, czyli sporo droższy niż normalny, to ja od Pana kupiłem a nie Pan ode mnie! I nadal utrzymuję, że to najlepszy czujnik dla amatora do normalnogamutowych Eizo.
    Przecież ja nie napisałem, że Lafota kupiłem u Pana. Napisałem tylko, że namówił mnie Pan na niego po wielowątkowej rozmowie na GG. U Pana miałbym na 10 licencji, więc wytargowałem u pana Lalka na 20.
    A ja nadal utrzymuje po wielomiesięcznych testach że Lafot to droga zabawka i tyle...
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 10-08-2009 o 09:57

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Przecież ja nie napisałem, że Lafota kupiłem u Pana. Napisałem tylko, że namówił mnie Pan na niego po wielowątkowej rozmowie na GG. U Pana miałbym na 10 licencji, więc wytargowałem u pana Lalka na 20.
    Ale takie wrażenie odnosi się czytając wypowiedź. Skoro już stoję pod ścianą, to wypada sprostować. I nie "namówił", tylko wyraziłem swoją opinię opartą na własnych doświadczeniach. Urządzenie sprawuje się dobrze, i co musi Pan przyznać, w zastosowaniach, do których został stworzony, odejmuje użytkownikowi większość roboty przy kalibracji, gdyż samodzielnie modyfikuje nastawy monitora wg zadanych kryteriów.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #3
    softman
    Guest

    Unhappy

    Witam,

    Od dłuższego czasu (właściwie od chwili gdy na pl.rec.foto/pl.rec.foto.cyfrowa pojawił się pomysł) czytuję canon-board. Jednakoż nikt (podkreślam nikt i nic) nie zmusił mnie do zarejestrowania się/udzielenia jakiejkolwiek wypowiedzi na tymże forum. Aż do dziś, a właściwie aż do wątku o ZPK Mastiff i Tom01.

    Ja również miałem przyjemność (wątpliwą niestety) podjęcia próby zakupu monitora w ZPK Mastiff. W moim przypadku oczekiwanie na zwrot pieniędzy trwało około 3 miesięcy (na szczęście udało się je odzyskać - wiem że są tacy którzy trafili z tym do sądu i nadal czekają), przy czym:
    - nigdy nie udało mi się wysłać do firmy faksu (w którymś majlu pracownik firmy przyznał się że "faks nie działa od jakiegoś, dłuższego czasu");
    - 3x wysyłałem pismo pocztą, listem poleconym, ze zwrotnym potwierdzeniem dostarczenia i 3x dostawałem zwrot pisma z adnotacją "odbiorca nieobecny";
    - w moim przypadku (rok temu) również padały argumenty ciężkiej choroby oraz kryzysu co miało mieć bezpośrednie przełożenie na czasową niewypłacalność firmy;
    sumując: niestety, moja historia jest podobna do tej która opisana została w poście tworzącym wątek - kilka innych takich opinii można znaleźć pod adresem http://www.opineo.pl/opinie/monitory-mastiff-pl. Moim zdaniem takich opinii (bez względu na róże natychmiast pojawiające się opinie pozytywne) firma sprzedająca tak dość luksusowy towar, nie powinna mieć wcale.

    Pomijając wszystko powyższe, aby wszystko było należycie i sprawiedliwie, oddaję cześć Panu Tom01 za (moim zdaniem) niebywały ogrom pracy jaki wkłada w szerzenie wiedzy i pomoc której udziela na tym forum.
    Co nie zmienia faktu, że sposób prowadzenia "biznesu" przez ZPK Mastiff jest co dziwny.

    pozdrawiam

    ps. w ostateczności, ja mój monitor przywiozłem z Niemiec (miałem taką możliwość). Zrobiłem tak, ponieważ nie chciałem u innego dystrybutora kupić ochłapów przybranych "na bazie pewnych nieformalnych porozumień"

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Tak, tylko byłem zdecydowany jak Pan pamięta na Display 2. Stwierdził Pan, że do Lafota ma się nijak, i że zdecydowanie poleca Pan Lafota. Pomijając jaki jest wynik kalibracj (przestrzeń kolorów pana Lalka), miał być dokładny - OK. Pierwsza sztuka Lafota jaką kupiłem miała problemy w cieniach. Pan Lalek przyznał mi racje badając i wysłał następną sztukę. Następna sztuka nie miała problemów w cieniach. Po kilku miesiącach dostałem 2 PM od osób (to były kobiety) które kupiły Lafota za Pana namową (z wykresami kalibracji). Widać na nich było dokładnie to, co miałem przy pierwszym egzemplarzu. Więc pytam - gdzie ta dokładność??
    Pomijam teraz fakt do jakiej przestrzeni kolorów kalibruje ten kalibrator...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Pan Lalek przyznał mi racje badając i wysłał następną sztukę.
    Trudno było nie przyznać, Pański upór w drążeniu dziury w całym, wyczerpała cierpliwość kilku ludzi. Pamiętam dokładnie.

    Faktem jest, że popełnił Pan przy tym pewne błędy interpretacyjne i dopiero kalibrator który działał tak, jak się Panu wydawało, że powinien, zrobił wrażenie dobrego.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Trudno było nie przyznać, Pański upór w drążeniu dziury w całym, wyczerpała cierpliwość kilku ludzi. Pamiętam dokładnie.

    Faktem jest, że popełnił Pan przy tym pewne błędy interpretacyjne i dopiero kalibrator który działał tak, jak się Panu wydawało, że powinien, zrobił wrażenie dobrego.
    Nie mam już więcej pytań...
    Pozwolę sobie na koniec zacytować słowa samego pana Lalka (może niedosłownie): "Ma pan niezwykły zmysł - miał pan racje, kalibrator miał problemy z cieniami".
    Może może jeszcze jedno pytanie: pomijając krzywą do LUT, proszę nam powiedzieć do jakiej przestrzeni kolorów kalibruję Lafot? Podpowiem, nie jest to ani aRGB, anie sRGB...
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 10-08-2009 o 10:26

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Pozwolę sobie na koniec zacytować słowa samego pana Lalka (może niedosłownie): "Ma pan niezwykły zmysł - miał pan racje, kalibrator miał problemy z cieniami".
    A ile Pan wymienił korespondencji i telefonów z Panem Lalkiem? Ja również z nim rozmawiałem o Pańskiej "sprawie". Nie pamiętam, żeby w końcu przyjął Pan zasady regulacji monitorów, a ściślej poprawki na ich użyteczny zakres dynamiki. Tak naprawdę, wszystkie kalibratory Pana Lalka nie mają problemów z cieniami. Ustalił Pan, zresztą słusznie, że monitory są naturalnie coraz bardziej nieliniowe w cieniach i dążył do tego aby oprogramowanie kalibratorów uczyniło je liniowymi. Ciekawostka, firma Adobe ma podobne problemy z wnikliwymi użytkownikami, którzy taką własność zauważą i dążą do wyeliminowania niemożliwego. Wsparcie techniczne zaleca ni mniej ni więcej, tylko obcięcie dołu zakresu.

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Może może jeszcze jedno pytanie: pomijając krzywą do LUT, proszę nam powiedzieć do jakiej przestrzeni kolorów kalibruję Lafot? Podpowiem, nie jest to ani aRGB, anie sRGB...
    Monitorów kalibruje się do założonej przestrzeni barwnej. To co wyjdzie, jest wypadkową jego gamutu i błędów.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 10-08-2009 o 10:41
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Monitorów kalibruje się do założonej przestrzeni barwnej.
    A jaką zakłada Lafot?
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Tak naprawdę, wszystkie kalibratory Pana Lalka nie mają problemów z cieniami.
    Miałem osobiście "przyjemność" z jednym który miał. Zostało to potwierdzone przez Pana Lalka.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 10-08-2009 o 10:46

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Gdyby tydzień temu ktoś mnie poprosił o stworzenie listy zupełnie nieznanych mi osób, którym gotów byłbym powierzyć własne pieniądze, Tom01 byłby wysoko na tej liście.

    Jednak sposób argumentacji, jaką stosuje w tym wątku ("drugie dno", "za mało mi płacą", ...) zmusza mnie do dość drastycznego zweryfikowania swoich poglądów.

    Z ust dorosłego faceta to może zabrzmi dziwnie, ale jest mi po prostu smutno. Na zaufanie trzeba pracować długo, ale żeby je utracić, nie potrzeba wiele.
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 10-08-2009 o 10:46
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Proponuję odpuścić sobie w tej dyskusji temat kalibratorów. Ich efektywność jest często bardzo subiektywna. Dla jednego lepszy będzie lafot a dla drugiego jakiś inny.

Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •