Strona 13 z 49 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 488

Wątek: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Wystarczy spojrzeć na liczbę zadowolonych i niezadowolonych klientów Pańskiej firmy.
    Sęk w tym, że niezadowolonych widać od razu. Dostarczam rocznie od 300 do 400 monitorów głównie z klas zawodowych ale rzadko kto w ogóle gdziekolwiek podzieli się opinią o transakcji, ale z nich niezadowolony każdy. Niestety tak jest i ta proporcja wypacza rzeczywisty obraz firmy którą reprezentuję. Miałem wpadki, przepraszam za każdą i ponoszę grube konsekwencje, ale choć staję na głowie, jest pewne, że będę miał kolejne. Jak każdy. Nie ma biznesów idealnie prowadzonych, a może są ale ja ani takich nie znam, ani mimo starań, nie potrafię doprowadzić do idealnego standardu działania. Zdarzają się najrozmaitsze kłody pod nogami niektóre takie że nie sposób ich ominąć.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Sęk w tym, że niezadowolonych widać od razu. Dostarczam rocznie od 300 do 400 monitorów głównie z klas zawodowych ale rzadko kto w ogóle gdziekolwiek podzieli się opinią o transakcji, ale z nich niezadowolony każdy.
    Proszę spojrzeć na wątek o sklepie kolegi forumowego TOWERS = Foto-ivy. Jak się jest dobrym sprzedawcą, to ma sie 76 stron dobrych opinii. I nikt tu nie wypacza wizerunku.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  3. #123
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Panowie - po co odgrzebywać tematy z 2009 roku teraz? jak coś było na rzeczy wtedy to trzeba było to opisać a nie teraz i przerzucać się postami.. proszę o spokój.. jak ktoś ma coś w temacie do opisania to niech pisze ale o aktualnych sprawach a nie sprzed 3 lat bo to niczego nowego nie wnosi.. a Tom01 nie odniósł się w swoich odpowiedziach do "świeżego" postu, o tego:

    Cytat Zamieszczone przez jatomek Zobacz posta
    Witam.

    Zarejestrowałem się, bo już sam nie wiem co robić.

    Wolałbym na ten wątek nigdy nie trafić lub trafić tu przypadkowo. Niestety to nie był przypadek. Zaliczam się do grona niezadowolonych Klientów firmy Mastiff. Zamówienie monitora na łączną wartość 2 392 zł złożyłem na początku czerwca, jednak przeciągająca się dostawa sprawiła, że złożyłem rezygnację. 2 Lipca złożyłem rezygnację z zamówienia. Oczywiście do teraz czyli 16 Sierpnia pieniędzy nie otrzymałem. Byłem mamiony, że księgowy już wykonuje przelew, że pieniądze zaraz będą - niestety nadal ich nie ma. Dostałem maila 16 sierpnia, że przelew zostanie wykonany na początku przyszłego tygodnia. Jak wszedłem na ten wątek to widzę, że nie jestem jedyny i niestety te praktyki trwają już od kilku lat.

    Ja wysłałem przed sądowe wezwanie do zapłaty, ale może jakby kilka osób pokrzywdzonych się zebrało byłaby większa siła i nie dopuścilibyśmy aby takie sytuacje się powtarzały! Jestem kompletnie załamany i zły na siebie, że zaufałem (tak mi się wtedy wydawało) ekspertowi w branży.

    Pozdrawiam i serdecznie odradzam jakikolwiek kontakt z firmą Mastiff
    tylko bije pianę o stare sprawy..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Na dobry wizerunek niestety trzeba sobie zapracować. Jeden wybitnie niezadowolony klient potrafi skutecznie przyćmić stu zadowolonych.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Panowie - po co odgrzebywać tematy z 2009 roku teraz?
    A ja myślę, że ma to sens. Tak naprawdę ludzie się nie zmieniają, no może z jeden promil i każda opinia zarówno dobra jak i zła jest w stanie potencjalnemu nabywcy pomóc w decyzji. Ja dopiero teraz opisałem swój przypadek, ponieważ wcześniej praktycznie w ogóle nie zaglądałem do tego działu i nawet nie wiedziałem, że Tom01 ma tu swój koszyczek.
    A co do nie odniesienia się do ostatniej opinii, to daje wiele do zrozumienia...
    Jeden klient potrafi napsuć krwi, to prawda, ale jeżeli zlewa się i tak samo działa z wieloma, to dla mnie żenadą jest takie śmieszne tłumaczenie.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  6. #126

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Sprawa się wyjaśniła. Monitor, choć z opóźnieniem otrzymałem i jestem z niego bardzo zadowolony.

  7. #127

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Jakiś czas temu czytałem to forum a dziś postanowiłem skreślić parę zdań. Generalnie prawdą jest, że zakupy to temat silnie emocjonalny a już wybitnie nerwowy kiedy kupuje się sprzęt profi. Każdy z nas jest trochę jak dziecko i chciałby mieć fajny gadżet, który kupuje się uzasadniając to profesjonalnymi potrzebami. No ale przechodząc do meritum. Zamówiłem monitor w Mastiff właśnie. Dlaczego? Przecież po lekturze tego wątku nie powinno się tego robić... taki odruch. Zamówiłem jednak dlatego, że jedną osobą, która miała coś do powiedzenia w temacie doboru monitora, która przy okazji ogarnia tematy np: wydruków farb procesowych, spotowych, fotografii był TOM01. Nie mam ambicji tłumaczyć "wydarzeń" opisywanych wcześniej przez kolegów; wierzę w ich wiarygodność, przyjmuję wyjaśnienia TOM01 i tyle. Mam jednak wrażenie, że emocje o jakich czytałem wynikają z dwóch wątków, może trochę niemerytorycznych ale jednak.

    Kupujący:
    Osoba kupująca traktuje Mastiff jak sklep, który de facto sklepem nie jest. Firmę Mastiff nazwałbym raczej pracownią udostępniającą odpłatnie sprzęt i usługę. Do takiej firmy nie przychodzi się mówiąc: "Proszę jakiś fajny monitor" tylko wyraża się potrzeby (to w przypadku osób średnio zaznajomionych ze sprzętem EIZO/NEC; zwykle jest to pierwszy zakup. Temat przedpłaty, temat emocji, temat oczekiwania wpływa na wzrost napięcia gdzie każdy uchybienie ze strony Sprzedającego wzbudza niepokój z resztą uzasadniony.

    Sprzedający:
    Mimo, że nazwałem Mastiff pracownią to mimo wszystko działa na rynku i w takim rozumieniu to firma. Firma to pieniądze stąd pełna wpłata na start. Ja również lubię takie transakcje (jako firma). Niestety zwyczajowo, jak to w firmie robota się piętrzy, terminy kurczą... coś trzeba zrobić nieco później, coś priorytetowo. Każdy z nas, kto prowadzi własny biznes wie, że czasami nie da się zrobić czegoś na czas, czasami wyskoczy WIELKI VAT... trzeba go jakoś popchnąć. Wcale nie dziwią mnie zatem opóźnienia w realizacji zamówienia, zwrocie kasy. Mam nadzieję, że piszę jasno... kto z nas nie nawalił z terminem albo ślizgnął się z płatnością? Ja tak... właśnie ślizgam się z robotą na wczoraj bo piszę ten wątek.

    Konkluzja:
    Pokusiłbym się o opinię, że TOM01 tak właśnie podchodzi do swojego biznesu - realnie choć ma to swoje konsekwencje. Nie sądzę aby w dzisiejszych czasach dobrym modelem na prowadzenie biznesu było gromadzenie asortymentu u siebie i mrożenie środków. EIZO to nie jest produkt szybkozbywalny aby cieszyć się zatowarowaniem pod sufit. Idąc tym tokiem myślenia firma Mastiff to nie sklep bo przecież TOM01 nie jest sprzedawcą (prawda Panie Tomaszu?) jednak jako sklep występuje na rynku. Zderzenie kupującego szukającego sklepu ze sprzedającym oferującym coś więcej niż podanie kartonu z magazynu iskrzy tak, że można byłoby rozświetlić Wrocław... dodam cały Wrocław.

    Podsumowanie:
    Jeżeli ktoś chce kupić produkt z półki to powinien pójść tam gdzie są one na półce. Jeżeli oczekuje konkretnej usługi mającą swoją jakość to powinien wiedzieć, że to nie tylko sprzedaż. Dziś mija 14 dzień od złożenia przeze mnie zamówienia. Pracuję na nowym monitorze. Wiedziałem, że maksymalny termin to 14 dni choć zapis 7-14 na stronie www dawał poczucie, że może być szybciej jednak jako realista założyłem termin maksymalny i tak też się stało. W okresie od zamówienia do wczoraj kontaktowałem się z TOM01 dwa razy w temacie drobiazgów. Dziś 10 razy i odpowiedź była błyskawiczna choć w sumie transakcję zamknęliśmy. Zapraszam do oceny jakości kontaktów po sprzedaży z sensu stricte sklepem- nie sądzę aby sprzedawca biegnąc do przodu w temacie innych klientów miał ochotę na precyzyjne i przemyślane odpowiedzi... ale może warto spróbować.

    Kończąc powoli chciałbym podkreślić, że opisałem swoją transakcję, wyraziłem swoje opinie i przemyślenia. Nie chciałbym zatem aby były traktowane jako przyczynek do zakupów w Mastiff lub innych działań. Opinie powyższe nie stanowią także reklamy/kryptoreklamy. Nie stanowią także porady psychologicznej, oceny profilu osobowościowego TOM01 itd. A przy okazji kupiłem CX240... brak opinii na rynku czy to polskim czy zagranicznym... jedyne jakie bywają to TOM01 i CZORNYJ ... zatem jak to mawiają: "każda sroczka swój ogonek chwali" ale w coś trzeba wierzyć.

    Pozdrawiam
    Grzegorz

  8. #128
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Miałem się nie odzywać, ale już nie mogę wytrzymać. Ile można czekać?

    arturs napisał:

    jak ktoś ma coś w temacie do opisania to niech pisze ale o aktualnych sprawach
    Proszę bardzo.

    W okresie wakacyjnym roku 2012 zamawiając monitor marki EIZO w ZPK Mastiff Sp. z o.o. można było dowiedzieć się o problemach z partią monitorów marki NEC. To chyba jakaś taka doroczna wakacyjna (i nie tylko) tradycja co wnoszę po niektórych wcześniejszych postach.

    Zgodnie z prawem raczej nie mogę cytować prywatnej korespondencji. Natomiast mogę napisać co według mnie z niej wynikało. A według mnie wynikało coś takiego - facet wtopił kasę w partię monitorów NEC które ponoć okazały się wadliwe, którą (tę kasę) odzyska nie wiadomo kiedy, nie ma kasy na koncie żeby zakupić EIZO u dystrybutora, ale nadal przyjmuje zamówienia poprzez sklep internetowy. Jak uzbiera odpowiednią ilość gotówki to powysyła sprzęt wybrańcom.

    Jestem kolejnym frajerem, który dał się zwieść ogromem wiedzy prezentowanym na forum MVA.PL i zdecydował się na zakup w ZPK Mastiff Sp. z o.o. Myślałem sobie - facet ma ********ą wiedzę, wie co sprzedaje to nie powinno być problemu. Teraz z utęsknieniem czekam na większą liczbę frajerów, którzy zapewnią szefowi tej firmy dopływ gotówki na takim poziomie, że będzie w stanie zrealizować moje i inne zamówienia.

    Czekam tak już od 12 lipca 2012 czyli daty złożenia zamówienia. Zamawiałem monitor EIZO FORIS FS2331 z dodatkową podstawą EIZO FLEXSTAND i usługą kalibracji. Wraz z dniem dzisiejszym to będzie już ponad 3 miesiące czekania. Po wymianie kilku maili i wysłaniu na adres firmy pisma z żądaniem zwrotu pieniędzy (odebranego za potwierdzeniem odbioru), 20 sierpnia 2012 pojawiło się światełko w tunelu. Światełko w tunelu w postaci maila w którym można było wyczytać między innymi, że okres zaburzeń dostaw ma się ku końcowi, kolejne dostawy będą realizowane zgodnie z kolejnością rezerwacji (rezerwacji?), i że dostawy będą realizowane już płynnie.

    Ale coś ciężko jest temu światełku opuścić ten tunel. Mamy 12 października 2012. Jak ja mam się czuć, kiedy czytam powyższy post niejakiego Greg70, który otrzymał sprzęt po 2 tygodniach? Są równi i równiejsi? Gdzie jest mój towar? Dlaczego klient ma ponosić odpowiedzialność za niezamierzone czy zamierzone błędy sprzedawcy?

    Coś jeszcze. W międzyczasie, podczas tych przepychanek mailowych (lipiec, sierpień 2012) nie wytrzymałem i skontaktowałem się z kierownikiem ds. rozwoju sprzedaży detalicznej z Alstoru czyli oficjalnego dystrybutora EIZO na Polskę. Myślałem sobie, może są jakieś problemy z dostępnością tego monitora na terytorium Polski? I otrzymałem odpowiedź w stylu że te monitory są w aktualnej ofercie, z pełną dostępnością. I dostałem od razu listę sklepów gdzie nie powinienem mieć problemów z nabyciem monitorów EIZO. No cóż, ale ja już niestety zamówiłem w ZPK Mastiff Sp. z o.o.

    Marcin
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-10-2012 o 16:35

  9. #129
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Światełko opuściło tunel i dotarło dzisiaj tj. 9 listopada 2012, kiedy to za porozumieniem stron dotarł do mnie kurierem nowszy model EIZO FS2333 (zamawiałem FS2331). W międzyczasie ceny się tak pozmieniały, że pomiędzy obydwoma modelami zrobiła się różnica zaledwie 50 zł więc można było pójść na taki układ. Szkoda że cała akcja człowieka tyle nerwów kosztowała. :sad:

  10. #130
    Bywalec Awatar savage67
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    mkamelg - jedno muszę Ci przyznać. Masz żelazne nerwy i jesteś zapewne nadzwyczaj spokojnym człowiekiem.
    ______________________________________
    Canon 6D 85/1,8 50/1,4 70-200 2,8 IS USM II TCx2III 430EXII

Strona 13 z 49 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •