Strona 49 z 49 PierwszyPierwszy ... 39474849
Pokaż wyniki od 481 do 488 z 488

Wątek: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

  1. #481
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    zrobiłem mały research w sprawie eizo za 2k euro
    cały czas padają hasła o "ochronie oczu" więc pytam -
    które eizo mają "eye care" zaimplementowane?

    w moim eizo tego nie widzę jak szukam na sieci to znajduję serię EV - jak szukam co to jest eizo EV to dostaję - cytuję "seria EV do zastosowań biurowych"

    znając eizo pewnie seria EV i tak jest lepsza od większości biurowych monitorów na rynku ale chyba nie rozmawiamy o monitorze do obróbki foto (zastanawia mnie tylko ta cena 2k euro ale nie dlaczego tyle, tylko kto to kupi) tylko o sprzęcie biurowym - niech mnie ktoś naprostuje bo nie znam całego asortymentu firmy i mogę się mylić - ale jeśli się nie mylę to wnioski z tego wątku na temat porównania sprzętu profesjonalnego ze sprzętem tanim nie trzymają się kupy bo po prostu nie ma w tym porównaniu sprzętu profesjonalnego (przykłady takiego sprzętu w linkowanym kilka postów niżej artykule), a porównujemy sprzęt biurowy firmy eizo (wyprodukowany pewnie na zapotrzebowanie rynku) z innym bardziej popularnym sprzętem biurowym i obu tym sprzętom pewnie daleko do zastosowań takich jak edycja foto - i jeśli tak jest to w wątku są głównie dywagacje o wyobrażeniach jak wygląda przyzwoity monitor - ale pewnie się mylę bo to chyba niemożliwe przy tylu postach

  2. #482
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Żaden monitor spełniający minimalne wymogi jakościowe, nie potrzebuje żadnych mechanizmów "ochronnych". Jeśli jakiś producent reklamuje lub implementuje "Eye protect", "Eye care", czy inne "Low blue", to ma dwojakie podłoże:

    1. W sprzęcie masowym jest to często realizowane przez brutalne urżnięcie matrycą i stanowi jedyny ratunek przed ekstremalnie agresywnym i męczącym obrazem. Skutki uboczne są mało brane pod uwagę, bo wszystko jest lepsze od spawarki.
    2. W sprzęcie średniej i wyższej klasy jest to "gotowiec", uwalniający użytkownika od kombinowania co przestawić aby 16 godzinne ślęczenie nad Excelem było nieco przyjemniejsze.

  3. #483
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Pan Sie myli

    wpadlem na dzien do domu wiec wykonalem pomiary.

    jestem troche pod naciskiem czasu wiec nie bede zamieszczal screnow , jesli konieczne to pod koniec wrzesnia , gdyz zaraz wyjezdzam

    1. wygenerowalem programem graficznym klin desynsometryczny o polach o poziomie szarosci 0 , 2 , 4 , 8... 200

    2. wyswietlilem na ekranie monitora obraz tego klina
    a) monitor w trybie ochrona oczu
    b) monitor w trybie obrazu - po kalibracji.

    obraz z a i b sfotografowalme na tych samych ustawieniach expozycji aparatu w trybie M

    odczytalem poziomy szarosci wywolanych identycznie zdjec

    Dane z pomiaru .

    a)ochrona oczu :
    pole 0 - poziom szarosci pomierzony na zdjeciu 16
    pole 200 - poziom szarosci pomierzony na zdjeciu - 155
    tlo monitora ( czyli biel kartki ) - 214


    b)tryb obrazu :
    pole 0 - poziom szarosci pomierzony na zdjeciu 16
    pole 200 - poziom szarosci pomierzony na zdjeciu - 171
    tlo monitora ( czyli biel kartki ) - 226


    Opracowanie wynikow.

    Poniewaz posiadam dokladny pomiar krzywej charakterystycznej mojej matrycy , wiec uzyskane poziomy szarosci przeliczylem na natezenie oswietlenia emitowanego przez monitor

    a)dla ochrony oczu
    rozpietosc tonalna dla zakresu 16- 155 ( 0-200) odpowiada w rzeczywistosci zakresowi natezenia oswietlenia 4,12 eV co odpowiada kontrastowi 1:17
    rozpietosc tonalna dla zakresu 16- 214 ( 0-tlo) odpowiada w rzeczywistosci zakresowi natezenia oswietlenia 5,34 eV co odpowiada kontrastowi 1:40

    b) dla ochrony oczu
    rozpietosc tonalna dla zakresu 16- 171 ( 0-200) odpowiada w rzeczywistosci zakresowi natezenia oswoetlenia 4,42 eV co odpowiada kontrastowi 1:21
    rozpietosc tonalna dla zakresu 16- 226 ( 0-tlo) odpawiada w rzeczywistosci zakresowi natezenia oswoetlenia 5,67 eV co odpowiada kontrastowi 1:51


    Z cala pewnoscia obserwuje spadek kontrastu obrazowania przechodzac z trybiu Obrazu RGB na ochrone oczu i potwierdzaja to pomiary.



    ps .
    mialem na serwerze charakterystyke matrycy wiec przytaczam, jest TUTAJ.
    nie mam zadnego interesu w tym by manipulowac tymi danymi. Tak wyszlo , to jest logiczne i zgodne z tym co widza moje coczy na monitorze.

    --- Kolejny post ---

    b) dla ochrony oczu
    rozpietosc tonalna dla zakresu 16- 171 ( 0-200) odpowiada w rzeczywistosci zakresowi natezenia oswoetlenia 4,42 eV co odpowiada kontrastowi 1:21
    rozpietosc tonalna dla zakresu 16- 226 ( 0-tlo) odpawiada w rzeczywistosci zakresowi natezenia oswoetlenia 5,67 eV co odpowiada kontrastowi 1:51


    qrde... pospiech.

    b) dla trybu obraz RGB

  4. #484
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Mógłby Pan mówić, że się mylę, gdyby wykazał niezbicie mój błąd. Tymczasem ja pokazałem pomiar a Pan??? Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, aż takich przedszkolnych błędów. Panie drogi, oprócz kompletnej nieznajomości zasady działania matrycy LCD, dochodzi jeszcze brak blado zielonego pojęcia jak aparat cyfrowy robi zdjęcia. Nie mówiąc o braku umiejętności prawidłowej obsługi posiadanego sprzętu.

    Co prawda w kaleki sposób, ale wykazał Pan, że można przyciąć dynamikę od strony świateł. Tyle, że to jest wiadome od zawsze. W wątku mowa jest kompletnie o czym innym. Przypominam, że rozmawiamy o tym, że regulując jaskrawość podświetlenia, zmienia się jednocześnie i proporcjonalnie poziom bieli i czerni. Może przemówi to w końcu do pana, kiedy zrobi Pan podobny test, ale w tym samym trybie monitora, raz przy jaskrawości max a drugi raz przy min.

    PS. Jeśli chce Pan cokolwiek zmierzyć, musi Pan zmierzyć jasność tylko mierzonego pola i niczego innego w okolicy. I nie aparatem, bo nim się nie da nic zmierzyć, a jakimkolwiek miernikiem luminancji.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 25-08-2019 o 21:29

  5. #485
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Mógłby Pan mówić, że się mylę, gdyby wykazał niezbicie mój błąd. Tymczasem ja pokazałem pomiar a Pan??? Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, aż takich przedszkolnych błędów. Panie drogi, oprócz kompletnej nieznajomości zasady działania matrycy LCD, dochodzi jeszcze brak blado zielonego pojęcia jak aparat cyfrowy robi zdjęcia. Nie mówiąc o braku umiejętności prawidłowej obsługi posiadanego sprzętu. .

    po raz 3 zmienia Pan zdanie.

    od poczatku twierdzilem , ze po przejsciu na tryb ochrona oczu Spada Kontrast obrazowania - Pan temu przeczyl.
    na to nie potrzeba pomiarow.
    Te ktore zrobilem , sa b. dokladne.

    O tym, ze inni wiedza zle to moza kazdy napisac w sieci.


    to nie ma nic wspolnego z kalibracja monitora .

    nie mozna obnizyc czerni obrazowania ponizej pewnego poziomu , a swiatla obrazowania mozna sprowadzic do niemal takiej samej czerni.


    na luminancje monitora naklada sie swiatlo otoczenia.
    czern nie jest czernia doskonala , Jakis wspolczynnik odbicia i przepusczania LCD posiada

    powiedzmy w calkowicie ciemnym pomieszczeniu mamy w swiatlach 400 cd/m2
    w czerniach 0,8 cd/m2 - mamy Kontrast 500:1


    mamy oswietlenie otoczenia . Emitowana Energia przez poszczegolne pixele , ktorej zrodlo znajduje sie w panelu monitora dodaje sie do energi odbitej od pixela a pochodzycej ze swiatla otoczenia.

    niech to bedzie przykladowo 1 cd/m2 ( liczby calkowicie przykladowa by pokazac mechanizm zjawiska )

    mamy wiec teraz w swiatlach 401 cd/m2
    w cieniach 1,8 cd/m2

    Kontrast wynosi 222:1

    Moje oczy nie wytrzymuja tak wysokich kontrastow , stad potrzeba ich obnizenia , stad te wspaniale parametry monitora nie zostaja wykorzystane , zblizam sie jakoscia obrazowania do monitorow znacznie tanszych.

    od poczatku o tym pisze . Pan temu przeczyl - twierdzil ze Kontrast nie Spada.

    Spada , Spada i to jak . Czerni nie mozna obnizyc ponizej pewnego poziomu , a swiatla mozna obnizyc.

    Teraz to oczywiste , a jeszcze kilka dni temu bylo to bledne.

  6. #486
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    po raz 3 zmienia Pan zdanie.

    od poczatku twierdzilem , ze po przejsciu na tryb ochrona oczu Spada Kontrast obrazowania - Pan temu przeczyl.
    Proszę pokazać palcem gdzie coś takiego napisałem.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    na to nie potrzeba pomiarow.
    Owszem trzeba, choć nawet taka ułomna metoda pokaże różnice w czerni, gdyż są bardzo duże. Oczywiście to tylko oszacowanie, bo aparat nie jest urządzeniem fotometrycznym.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Te ktore zrobilem , sa b. dokladne.
    Wobec tego jakim sposobem zapewnił Pan zgodność odpowiedzi spektralnej matrycy aparatu z kryterium Luthera-Ivesa?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to nie ma nic wspolnego z kalibracja monitora .
    Pewnie że nie ma, bo Pan popełnia podstawowe błędy. Do tego poziomu do kalibracji jest bardzo daleko.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie mozna obnizyc czerni obrazowania ponizej pewnego poziomu
    No to teraz Pan zmienił zdanie. Twierdził Pan do tej pory, że czerni nie można zmienić wcale a teraz, że obniżyć poniżej pewnego poziomu. Czyli jednak się zmienia? Niech Pan na litość zrobi choćby ten test z aparatem regulując jaskrawość.

  7. #487
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Aż miło poczytać, szczególnie teksty ja potrzebuje itd. Aż przypomina się klub różowego kociaka.

  8. #488
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Aż przypomina się klub różowego kociaka.
    Nie znam ale brzmi obiecująco

Strona 49 z 49 PierwszyPierwszy ... 39474849

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •