Strona 42 z 49 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 488

Wątek: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

  1. #411
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Kolejna osoba oczernia uczciwego sprzedawcę?

  2. #412
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    NA to wygląda, uczciwemu to zawsze wiatr w oczy... czy jakoś tak to leciało

  3. #413
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    w tym wypadku - w monitor

  4. #414
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Ja od siebie dodam tylko jedną uwagę: NIGDY nie kupuje/zamawiam sprzętu w firmach ktore żądają przedpłaty na towar.
    Dla mnie sprawa jest prosta - masz sprzęt - kupuje, płace wychodze z monitorem. Tak właśnie zrobiłem kupując profesjonalnego EIZO.
    A gadki typu - wpłać a my zamówimy... Sorry - jeśli nie stać cię na zakup monitorów (lub innego sprzętu) tak żeby zaproponować klientom konkretną sprzedaż to w mojej opinii taka firma jest tylko panem Ziutkiem - pośrednikiem. Unikam takich jak ognia!
    Canon EOS 1V, 1DSMKIII. 14/2.8 L, 35/1.4, 50/1.2, 85/1.2, EF 300mm f/2.8L IS II, 600/4
    Leica M7, MP, M9, Monochrome, M240. Obiektywy: Summilux 35/1.4, Noctilux 50/0.95 , Summilux 1.4/50, Summicron 90/2
    Fujichrome Provia 100F/400X, Kodak Tri-X, T-max 100/400 + Flextight X5

  5. #415

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Ostatni wpis z 2014 roku, rozumiem że firma stanęła na nogi i nikt nie ma z nimi problemów?

    Trochę mnie martwią:
    a) brak udziału w programie opinieo,
    b) brak firmy w katalogu firm Google (oraz brak opinii),
    c) adres firmy prowadzi do jakiegoś prywatnego domu a Street View z 2011 pokazuje w tym miejscu coś w stylu stodoły,
    d) spółka obecnie na córkę pana Tomasza.

    A jak szukam opinii to raczej trafiam na takie jak tutaj, ale sprzed lat. Pan Tomasz bardzo mi pomógł wiele razy na mva.pl i chciałbym od niego kupić sprzęt, ale trochę się cykam. Z drugiej strony gdzie indziej w Polsce kupię NECa w wersji COLOR?

    Godzinę czytałem ten temat więc dzięki za jakiekolwiek opinie, ogólnie dwa pierwsze punkty są dla mnie na tyle czerwonymi flagami że chyba szybciej zdecyduję się o wyjeździe na Nową 4 w Białymstoku niż o zakupie online

    W ogóle samo forum mva.pl jest mega ciekawe, pamiętam je jeszcze z czasów przed upadkiem (nie wiem czy wtedy również należało do Mastiffa), wszystko o co się człowiek tam nie spyta jest szrotem a tylko Nece i Eizo do czegokolwiek się nadają - w sumie jest to dla mnie zrozumiałe, ale szukam również sprzętu zagranicą i na takim dpreview wielu fotografów wręcz zachęca do kupna np. Della U2415 zamiast Neców z serii EA (nieskalibrowanych) i z mojego doświadczenia wynika że wstępnie skalibrowany fabrycznie Dell rzeczywiście jest lepszy od 2-3x droższego Neca bez kalibracji (miałem nieprzyjemność testowania kilku EA275WMi i to były najgorsze monitory jakie moje oczy widziały - przysięgam że jakbym to postawił obok Acera czy innego szmelcu z Media Markt za 1/2 tej ceny to Nece przegrałby tę konfrontację - może to moja subiektywna opinia, ale w mocno oświetlonym pomieszczeniu róg w każdym jednym świecił jak żarowka, nie dało się tego używać na jasnym tle nie wspominając o czarnym do tego liniowość była na takim poziomie jakiego próżno szukać na stoiskach z ekranami za 500 zł w Media Markt - trochę tego nie rozumiem, wiem że takie monitory się kalibruje, ale dlaczego fabryka Della, HP czy Acera wypuszcza seryjnie monitory za 800 zł już prekalibrowane z lepszą liniowością? to taki koszt dla Neca czy Eizo żeby robić to samo w sprzęcie za 6x tyle i więcej?).
    Ostatnio edytowane przez b212 ; 18-06-2019 o 00:01

  6. #416
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Ja niedawno zakupiłem monitor w wersji colour z tej firmy i wszystko poszło jak najbardziej prawidłowo. Na wstępie bylem poinformowany że trzeba troszke poczekać bo oczekują na dostawę i że do 2 tygodni będzie wysyłka. I tak było. Wiecej jest w tym temacie: https://www.canon-board.info/threads...or-dla-amatora
    Tak wiec w moim przypadku zero problemów z monitora jak na swoje potrzeby jestem zadowolony. Pytałem kolege z Białegostoku działającego m. in. w branży komputerowej i powiedział ze zna firmę i jest pewna. Tyle co mogę od siebie w tym temacie dodać.

  7. #417
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Ja kupowałem w ubiegłym roku monitor i tez zero problemów. Generalnie to polecam, bo z takim doradztwem, cierpliwością i wytłumaczeniem wszystkiego jak "krowie na miedzy", to nigdzie dotychczas się nie spotkałem. Kontakt był wzorowy, a korespondencja via Facebook, bardzo sprawa

  8. #418

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Dzięki Panowie! Czyli raczej jest tak jak Pan Tomek mówił - dokładnie 5 niezadowolonych klientów nastukało 50 stron tematu oczerniającego Mastiffa a od 5 lat biznes jest już raczej na plusie i idzie elegancko - i nikt słowem nie pochwali. Ech

    Nie znam człowieka osobiście, ale jak dla mnie jego wiedza jest niesamowita, wiele razy mi pomógł na mva.pl i dam znać jak poszło jak już się na coś z Mastiffa zdecyduję. Chociaż nadal mnie martwi że brak ocen w internetach w ostatnich latach, czy to pozytywnych czy negatywnych.
    Ostatnio edytowane przez b212 ; 18-06-2019 o 22:12

  9. #419
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez b212 Zobacz posta
    A jak szukam opinii to raczej trafiam na takie jak tutaj, ale sprzed lat.
    Czyli zapewne również na moją.

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1116512

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1230564

    Cytat Zamieszczone przez b212 Zobacz posta
    Godzinę czytałem ten temat więc dzięki za jakiekolwiek opinie, ogólnie dwa pierwsze punkty są dla mnie na tyle czerwonymi flagami że chyba szybciej zdecyduję się o wyjeździe na Nową 4 w Białymstoku niż o zakupie online
    To całkiem niezły pomysł chociaż może nie w okresie wakacyjnym. Jakby co to pamiętaj żeby nie ubierać się w tęczowe kolory, białostoczanie są na nie uczuleni.

    Cytat Zamieszczone przez b212 Zobacz posta
    Z drugiej strony gdzie indziej w Polsce kupię NECa w wersji COLOR?
    Chodzi Tobie o wersję ColorTuned?

    https://graficzne.pl/k455,monitory-f...=37&p[]=32

    Tak przy okazji, jakby ktoś szukał informacji co to jest to ColorTuned.

    ColorTuned to firmowany przez NEC Polska program, który pozwala wykorzystać możliwości co lepszych egzemplarzy monitorów z biurowej serii. Okazało się bowiem, że producent zastosował w nich elektronikę z profesjonalnych linii P/PA. Pomysł rzucił jeden z użytkowników forum mva.pl, poświęconego rozwiązaniom do obróbki obrazu, a producent zgodził się udostępniać wybranym firmom licencję na wykorzystanie oprogramowania SpectraView, niezbędnego do sprzętowej linearyzacji/kalibracji.

    Program oprócz licencji na oprogramowanie SpectraView II zapewnia sprzętową linearyzację (nie należy jej mylić z szerzej pojmowaną kalibracją), rozszerzoną do 5 lat gwarancję, certyfikat i wzornik, ewentualnie (zależy od sklepu) indywidualną stabilizację i dodatkowe scenariusze kalibracyjne.

    Monitory w tej wersji są droższe od podstawowych modeli (im droższy sprzęt, tym różnica większa).
    Źródło: https://pclab.pl/art75537-3.html

    Cytat Zamieszczone przez b212 Zobacz posta
    W ogóle samo forum mva.pl jest mega ciekawe, pamiętam je jeszcze z czasów przed upadkiem (nie wiem czy wtedy również należało do Mastiffa), wszystko o co się człowiek tam nie spyta jest szrotem a tylko Nece i Eizo do czegokolwiek się nadają - w sumie jest to dla mnie zrozumiałe, ale szukam również sprzętu zagranicą i na takim dpreview wielu fotografów wręcz zachęca do kupna np. Della U2415 zamiast Neców z serii EA (nieskalibrowanych) i z mojego doświadczenia wynika że wstępnie skalibrowany fabrycznie Dell rzeczywiście jest lepszy od 2-3x droższego Neca bez kalibracji (miałem nieprzyjemność testowania kilku EA275WMi i to były najgorsze monitory jakie moje oczy widziały - przysięgam że jakbym to postawił obok Acera czy innego szmelcu z Media Markt za 1/2 tej ceny to Nece przegrałby tę konfrontację - może to moja subiektywna opinia, ale w mocno oświetlonym pomieszczeniu róg w każdym jednym świecił jak żarowka, nie dało się tego używać na jasnym tle nie wspominając o czarnym do tego liniowość była na takim poziomie jakiego próżno szukać na stoiskach z ekranami za 500 zł w Media Markt - trochę tego nie rozumiem, wiem że takie monitory się kalibruje, ale dlaczego fabryka Della, HP czy Acera wypuszcza seryjnie monitory za 800 zł już prekalibrowane z lepszą liniowością? to taki koszt dla Neca czy Eizo żeby robić to samo w sprzęcie za 6x tyle i więcej?).
    Jasne, tylko EIZO i NEC się liczy.

    Gdyby nie ASUS ProArt PA279Q który pojawił się na rynku bodajże w 2013 roku a którego ja posiadam od 2014 roku, to do tej pory EIZO i NEC wypuszczałyby na rynek golasy bez żadnych dodatków (pod pojęciem "dodatków" rozumiem zwiększoną ilość wszelakich portów I/O oraz akcesoriów dołączanych do monitora) a teraz już nie odstają od produktów marki ASUS. Dojrzenie do decyzji że może by jednak dopieścić nieco bardziej swoich wiernych klientów zajęło EIZO trzy lata a NEC pięć lat.

    2013: https://www.asus.com/pl/Monitors/Pro...pecifications/

    2016: https://www.eizo.pl/monitor/coloredg.../#specyfikacja

    2018: https://graficzne.pl/p16740,nec-multisync-pa271q.html
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 18-06-2019 o 22:50

  10. #420
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Czyli zapewne również na moją.Chodzi Tobie o wersję ColorTuned?
    Nie, COLOR to nieco co innego:

    https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/347

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Tak przy okazji, jakby ktoś szukał informacji co to jest to ColorTuned.
    W programie ColorTuned (CT) zaszły przez ostatni rok grube zmiany. To co opisane w linkowanym artykule, dotyczy "starego" ColorTuned i konkretnie egzemplarza ode mnie. Obecnie właściwości CT przejęła seria COLOR. ColorTuned został "odchudzony" aby mogło go oferować słabiej przygotowane techncznie firmy.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jasne, tylko EIZO i NEC się liczy.
    W październiku minie 24 lata od zaprzestania produkcji kineskopów i jak do tej pory, żadnej innej firmie nie udało się utrzymać poziomu pół-profesjonalnego ani profesjonalnego. W branżach medycznej i filmowej jest większy wybór. W foto ani grafice jak widać nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Gdyby nie ASUS ProArt PA279Q który pojawił się na rynku bodajże w 2013 roku a którego ja posiadam od 2014 roku, to do tej pory EIZO i NEC wypuszczałyby na rynek golasy bez żadnych dodatków
    Tego nie wiemy, bo Asus ProArt nie jest konkurencją nawet do tanich modeli EIZO czy NEC. Podobnie jak inne pojawiające się od czasu do czasu "gwiazdy".

Strona 42 z 49 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •