Strona 3 z 49 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 488

Wątek: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Pan Lalek przyznał mi racje badając i wysłał następną sztukę.
    Trudno było nie przyznać, Pański upór w drążeniu dziury w całym, wyczerpała cierpliwość kilku ludzi. Pamiętam dokładnie.

    Faktem jest, że popełnił Pan przy tym pewne błędy interpretacyjne i dopiero kalibrator który działał tak, jak się Panu wydawało, że powinien, zrobił wrażenie dobrego.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Trudno było nie przyznać, Pański upór w drążeniu dziury w całym, wyczerpała cierpliwość kilku ludzi. Pamiętam dokładnie.

    Faktem jest, że popełnił Pan przy tym pewne błędy interpretacyjne i dopiero kalibrator który działał tak, jak się Panu wydawało, że powinien, zrobił wrażenie dobrego.
    Nie mam już więcej pytań...
    Pozwolę sobie na koniec zacytować słowa samego pana Lalka (może niedosłownie): "Ma pan niezwykły zmysł - miał pan racje, kalibrator miał problemy z cieniami".
    Może może jeszcze jedno pytanie: pomijając krzywą do LUT, proszę nam powiedzieć do jakiej przestrzeni kolorów kalibruję Lafot? Podpowiem, nie jest to ani aRGB, anie sRGB...
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 10-08-2009 o 10:26

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Pozwolę sobie na koniec zacytować słowa samego pana Lalka (może niedosłownie): "Ma pan niezwykły zmysł - miał pan racje, kalibrator miał problemy z cieniami".
    A ile Pan wymienił korespondencji i telefonów z Panem Lalkiem? Ja również z nim rozmawiałem o Pańskiej "sprawie". Nie pamiętam, żeby w końcu przyjął Pan zasady regulacji monitorów, a ściślej poprawki na ich użyteczny zakres dynamiki. Tak naprawdę, wszystkie kalibratory Pana Lalka nie mają problemów z cieniami. Ustalił Pan, zresztą słusznie, że monitory są naturalnie coraz bardziej nieliniowe w cieniach i dążył do tego aby oprogramowanie kalibratorów uczyniło je liniowymi. Ciekawostka, firma Adobe ma podobne problemy z wnikliwymi użytkownikami, którzy taką własność zauważą i dążą do wyeliminowania niemożliwego. Wsparcie techniczne zaleca ni mniej ni więcej, tylko obcięcie dołu zakresu.

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Może może jeszcze jedno pytanie: pomijając krzywą do LUT, proszę nam powiedzieć do jakiej przestrzeni kolorów kalibruję Lafot? Podpowiem, nie jest to ani aRGB, anie sRGB...
    Monitorów kalibruje się do założonej przestrzeni barwnej. To co wyjdzie, jest wypadkową jego gamutu i błędów.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 10-08-2009 o 10:41
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Monitorów kalibruje się do założonej przestrzeni barwnej.
    A jaką zakłada Lafot?
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Tak naprawdę, wszystkie kalibratory Pana Lalka nie mają problemów z cieniami.
    Miałem osobiście "przyjemność" z jednym który miał. Zostało to potwierdzone przez Pana Lalka.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 10-08-2009 o 10:46

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Gdyby tydzień temu ktoś mnie poprosił o stworzenie listy zupełnie nieznanych mi osób, którym gotów byłbym powierzyć własne pieniądze, Tom01 byłby wysoko na tej liście.

    Jednak sposób argumentacji, jaką stosuje w tym wątku ("drugie dno", "za mało mi płacą", ...) zmusza mnie do dość drastycznego zweryfikowania swoich poglądów.

    Z ust dorosłego faceta to może zabrzmi dziwnie, ale jest mi po prostu smutno. Na zaufanie trzeba pracować długo, ale żeby je utracić, nie potrzeba wiele.
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 10-08-2009 o 10:46
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Proponuję odpuścić sobie w tej dyskusji temat kalibratorów. Ich efektywność jest często bardzo subiektywna. Dla jednego lepszy będzie lafot a dla drugiego jakiś inny.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Gdyby tydzień temu ktoś mnie poprosił o stworzenie listy zupełnie nieznanych mi osób, którym gotów byłbym powierzyć własne pieniądze, Tom01 byłby wysoko na tej liście.

    Jednak sposób argumentacji (...)
    Cokolwiek bym nie napisał będzie źle. Przyjąłem więc, że pewnych rzeczy, które normalnie są wewnętrznymi, nie będę opisywał.

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Na zaufanie trzeba pracować długo, ale żeby je utracić, nie potrzeba wiele.
    Jak właśnie widać. Dostarczyłem ludziom setki monitorów, głównie z klasy zawodowej. W ciągu kilku lat, kilka transakcji nie zakończyło się sukcesem. Z różnych względów. Zdążyłem się przekonać, że jeden, szczególnie jeśli jest "aktywny", zwiedziony nabywca narobi "reklamy" więcej, niż pięćdziesięciu, u których wszystko przebiegło planowo.

    PS. Swoją drogą, z tego co pamiętam też Pan mi "powierzył" pieniądze, prawda? I ja od Pana kupowałem bodajże akcesorium do lampy.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 10-08-2009 o 11:40
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal Zobacz posta
    Zakładając, że autor wątku napisał prawdę (bo nie zaprzeczasz że coś było niezgodne z prawdą, w temacie meritum sprawy), to zasłanianie się tutaj 'biznesem' i 'więcej niż jednym dnem', brzmi trochę jak odpowiedź przedszkolaka, a nie 'poważnego biznesmena' jakim rzekomo jesteś (ten sprzęt wart 5 razy tyle niż dla "motłochu"...).
    Mnie ten wątek totalnie zniechęcił do robienia jakichkolwiek interesów z Twoją firmą, a najbardziej - Twoja postawa jako strony która zawaliła.
    I jeszcze na dodatek zła pamięć po wypadku - to ma być usprawiedliwienie? Można ci współczuć ale w interesach jest mało miejsca na współczucie. Kłopoty z pamiecią to potencjalne źródło wielkich problemów zwłaszcza dla klienta. Nie można prowadzić firmy nie pamietąjąc tego co sie robi.
    W tłumaczeniu nie odniosłeś się punkt po punkcie do zarzutów to nieprofesjonalne.
    Mnie to wszystko nie tylko zniechęciło ale wręcz przestraszyło tym bardziej, że im dłużej się tłumaczysz tym gorzej to wychodzi.Na zarzuty ci postawione nie dajesz merytorycznych odpowiedzi co sprawia wrażenie iż mijasz sie z prawdą. Moje zaufanie dla twojej firmy przestało istnieć.

    swnw

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swnw Zobacz posta
    I jeszcze na dodatek zła pamięć po wypadku - to ma być usprawiedliwienie?
    Proszę zwrócić uwagę, że napisałem to jako ciekawostkę i drobną uszczypliwość w stosunku do rozmówcy który był oburzony, że nie rozpoznaję go po niejasnym zdaniu i trzyliterowym skrócie. W pierwszym odruchu chciałem pomóc, wszak zasygnalizował problem z osiągalnością monitora. Na pewno nie wytłumaczenie. Co do wypadku, nie wiem czy każdy tak ma, ale w moim życie podzieliło się na "przed" i "po". To też nie jest tłumaczenie. Chcę tylko zasygnalizować, że z drugiej strony też jest normalny, jak sądzę, człowiek. To co tu piszę jest przez pryzmat tego właśnie. Źle mi wychodzi? Nie wiem jak mam reagować "poprawnie", to są nowe dla mnie rzeczy i szczerze mówiąc wolałbym w nich nie nabierać wprawy.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    PS. Swoją drogą, z tego co pamiętam też Pan mi "powierzył" pieniądze, prawda? I ja od Pana kupowałem bodajże akcesorium do lampy.
    Tak, to wszystko prawda. Też miałem pewne kłopoty (długi czas oczekiwania, brak osłony przeciwsłonecznej), jednak to było w czasie, kiedy uległ Pan wypadkowi, temu więc przypisywałem problemy i nie robiłem afery. Musi Pan przyznać, że wykazałem się dużą cierpliwością i wstrzemięźliwością. Wszystko w końcu znalazło szczęśliwy finał.

    Moje podejście zmieniło się nie wtedy ale dopiero teraz, kiedy widzę poziom "linii obrony". Takie argumenty po prostu nie pasują do poważnego człowieka. APP już dawno powinien był odzyskać swoje pieniądze, bo takie są elementarne zasady. A drugie, trzecie, czy czwarte dno nikogo nie interesuje.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 3 z 49 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •