Strona 2 z 49 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 488

Wątek: Ostrzeżenie - ZPK Mastiff i Tom01

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Alstor nie sprzedaje detalicznie i nie selekcjonuje sprzętu. Taką możliwość oferuję ja, na bazie pewnych nieformalnych porozumień. (...) Jest to wykonywane jako usługa grzecznościowa, mnie jako cennemu (wg nich) partnerowi Eizo. Jako, że to rzecz ponadnormatywna, ma niski priorytet w serwisie fabrycznym (...)
    Co wynikało z naszych rozmów (także tych przed złożeniem zamówienia) opisałem powyżej i z przyjemnością się pod tym podpiszę. Nie sądziłem natomiast, że sprawa tak się tutaj obróci - próbuje się Pan zasłonić "nieformalnością" układu, za który poręczył Pan jako przedstawiciel rzekomo bardzo profesjonalnej firmy.

    Nawet jeśli wszystko to prawda, to nic z powyższego nie zwalnia jednak ZPK Mastiff, którą to firmę Pan reprezentuje, z wywiązania się z obowiązków wobec klienta w określonym czasie. Pretensje może Pan mieć do siebie i swoich nieformalnych kontaktów. Ja mam po prostu dość wysłuchiwania co tydzień tych samych zdawkowych tłumaczeń, do których zdążyłem się już w tym wątku ustosunkować.


    (...) Jednak obrażenie się i zapowiedź odmowy odebrania przesyłki, która jest przekazana kurierowi, to świadoma decyzja nabywcy.
    Nie "zapowiedź nie odebrania przesyłki", a "rezygnacja z zamówienia" -odbiega Pan od faktów subtelnie imputując mi jakiś szantaż. Ja natomiast w "nagłe ozdrowienia" nie wierzę, wszystkich odsyłając w tym miejscu ponownie do opisu przebiegu sprawy przed rezygnacją.

    Co zaś oznacza przebieg sprawy PO rezygnacji, to może i osobna sprawa, ale brakującej kwoty nadal nie otrzymałem, a styl i czas w jakim odzyskałem CZĘŚĆ pieniędzy, mówi sam za siebie -zaiste mogło to mieć nie tylko szybszy, ale i spokojniejszy finał.
    Wnioski niech każdy wyciąga sam.


    (...) Opinia sugerująca brak interesowania się z mojej strony transakcją, jest kłamliwa i napisana zapewne aby sensacyjnie podbarwić całą wypowiedź. (...)
    Trudno pozostawić taki wywód bez komentarza -w odpowiednim miejscu i czasie możemy powyciągać sobie także billingi i bardzo dokładnie powspominać kto, kiedy, do kogo i z jaką inicjatywą występował. Wątpię jednak aby "ktokolwiek" uznał to za konieczne dla rozstrzygnięcia zasadniczej sprawy.


    (...) S2431W już raz miał "wpadkę" z dużą ilością niekoniecznie idealnych (...)
    Warto było napisać tutaj, bo coraz więcej się dowiaduję. Kwestię m.in. rzadkości wad monitorów Eizo też poruszaliśmy w rozmowie (po kolejnych informacjach o kłopotach z realizacją zamówienia), ale o wcześniejszych "wpadkach" konkretnie serii S2431 najwyraźniej zapomniał Pan wspomnieć, pomimo, iż pytałem wprost.


    (...) Prawda jest taka, że mnie zdecydowanie za mało płacą (...) ... (...) miałem prawie równo rok temu poważny wypadek i sporo mi się poprzestawiało w mózgownicy. Z pamięcią też.
    Nie będę dociekał dlaczego powyższe nie przeszkadza Panu kreować nieco innego wizerunku w wątku o monitorach i delikatnie napomnę tylko fakt, że od prawie czterech miesięcy kontaktuję się z Panem praktycznie co tydzień. Wypowiedział się Pan i potencjalni Pana klienci będą teraz bogatsi przynajmniej o taką wiedzę PRZED ewentualną transakcją -tyle dobrego z całej tej sprawy.

    Ponieważ jednak "mleko się rozlało", przypominam, że jakkolwiek szczerze współczuję, ale Pana osobista sytuacja materialna i zdrowotna to nie mój problem jako klienta, jak sam Pan sugeruje, wysoce profesjonalnej i wyspecjalizowanej w handlu drogim sprzętem firmy.

    Wybitnym dowodem braku jakiejkolwiek złej woli z mojej strony jest zwykły kalendarz.


    Dziękuję Tom01 za publiczne zajęcie stanowiska. Potencjalni klienci ZPK Mastiff wiedzą już czego mogą się spodziewać. Ewentualna dalsza polemika z mojej strony może mieć miejsce już wyłącznie na zupełnie innym gruncie.

  2. #12
    Coś już napisał Awatar Pavlik
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    86

    Domyślnie

    4 miesiące !!! wg mnie NIC nie usprawiedliwia braku zwrotu środków w TAKIM terminie !

    zastanawiam się co trzeba wymyślać rozmawiając co tydzień z wierzycielem
    still learning...ale idzie jak krew z nosa ??:

    pawellewandowski.com

  3. #13
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    52
    Posty
    488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    U mnie wyglądało to tak - miałem czekać określoną ilość dni (nie pamiętam, tydzień czy dwa) na sprawdzenie monitora (podświetlenie, pixele itp.). Termin minął i po interwencji telefonicznej sprawa się przyspieszyła i monitor w końcu do mnie dotarł. Tylko niestety niesprawdzony (pudełko plomba fabryczna).

    Na szczęście wad żadnych nie stwierdziłem. Poza tym transakcja bez kłopotu, dość dobry kontakt.

    Jednakże niesprawdzony monitor mogłem w innym sklepie kupić taniej (ok 250 zł) i dużo szybciej, więc pewien niesmak został.
    U mnie wyglądało to tak samo jak u Cichego - zamówiłem monitor u Tom1'a z nadzieją, że będzie to sprawdzona, wybrana sztuka. Tymczasem dostałem monitor w fabrycznym opakowaniu, zaklejony oryginalną taśmą. Ja się dodatkowo sfrajerowałem, bo zapłaciłem coś ok. 300 PLN za kalibrację, która w przypadku fabrycznie zaklejonego monitora nie miała szans mieć miejsca. Dostałem tylko mailem profil - prawdopodobnie wykonany na innym monitorze tego typu. Miałem też trochę problemów z otrzymaniem faktury - trochę dłuuugo to trwało.

    Wszystko to nie zmienia faktu, że z pomocy Tom1 (min. odnośnie ustawień monitora itp.) korzystałem na forum wielokrotnie i jestem mu za to wdzięczny. Monitor też działa już rok bezbłędnie, ale ośmielam się sądzić, że to bardziej zasługa marki EIZO niż owej niebyłem preselekcji )

    Pozdrawiam

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal Zobacz posta
    Mnie ten wątek totalnie zniechęcił do robienia jakichkolwiek interesów z Twoją firmą, a najbardziej - Twoja postawa jako strony która zawaliła.
    Czego się Pan spodziewał? Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Napisałem szczerą prawdę, przykro mi, że nie udało się załatwić tej transakcji wzorowo, choć bardzo bym chciał. Niestety, to jest paskudne, wredne życie, nie bajka. Zdarzają się w życiu rozmaite rzeczy. Firmy są i bankrutują, ludzie popełniają nawet samobójstwa przez pieniądze.

    Jaka moja postawa zawaliła? Robię swoje, najlepiej jak potrafię i będę robił dalej. Problemy bywają i odchodzą. Napisałem w jakiej niewdzięcznej niszy pracuję. Nie widzę w niej ani innych nic związanego z powagą, zmienia się tylko ilość zer. Jak sądzę, Pan to błędnie odebrał jako wywyższanie się, przez podanie średniej wartości monitorów jakie przechodzą przez moje ręce. Ot, taki mój wybór. Równie dobrze mógłbym uprawiać marchewkę jeśli fascynowałaby mnie tak jak obraz.

    Cytat Zamieszczone przez woyd Zobacz posta
    U mnie wyglądało to tak samo jak u Cichego - zamówiłem monitor u Tom1'a z nadzieją
    Kilka faktów:
    1. Zamówienie złożone 27.05 zrealizowane 10.06 z selekcją w serwisie.
    2. Serwis Alstora zakleja kartony przebieranych monitorów identyczną taśmą jak oryginalna, dość dokładnie. Trzeba się przyjrzeć żeby dostrzec dwie warstwy. Czasem w niektórych przypadkach stosuje fabrycznie nowe oryginalne kartony.
    3. Z zamówieniem dostarczone były pomiary monitora dla trzech poziomów jaskrawości, profile oraz nastawy. Nastawy i profil z innego egzemplarza można traktować jako ciekawostkę a nie użyteczne elementy. Byłbym idiotą dając Panu w ciemno nastawy nie od Pana egzemplarza.
    4. Fakturę papierową musiałem dosyłać Panu ponownie, oryginał przeszedł perturbacje w postaci strajku poczty i finalnie ślad po nim zaginął.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 10-08-2009 o 00:48
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    U mnie też było trochę nie tak jak miało być. EIZO miał być wyselekcjonowany, a okazało się że podobnie jak u Cichego nie był - dostałem informacje jednak, że mogę go sam sprawdzić przez 10 dni. Monitor jednak okazał się OK, ale podobnie jak u Cichego pewien niedosyt pozostał.
    Bardziej mnie zirytował fakt, że dałem się wciągnąć w promowany przez Toma01 kalibrator Lafot. Miał się okazać najlepszy z najlepszych za cenę niemałą, a okazał się drogą zabawką - dla mnie na tym polu Tom01 bardzo minusuje.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Panie Tomku. Zamówienie było złożone 07.09.2007 o 12:06 i zrealizowane tego samego dnia o 15:03. Nie było przy tym ani słowa o sprawdzeniu monitora. Miał być szybko, tylko to ustaliliśmy. Po "starej znajomości", zapewniłem o możliwości wymiany, w razie gdyby egzemplarz miał jakieś defekty pikseli.

    Kalibrator Lafot w wersji na 20 licencji, czyli sporo droższy niż normalny, to ja od Pana kupiłem a nie Pan ode mnie! I nadal utrzymuję, że to najlepszy czujnik dla amatora do normalnogamutowych Eizo.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 10-08-2009 o 09:49
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kalibrator Lafot w wersji na 20 licencji, czyli sporo droższy niż normalny, to ja od Pana kupiłem a nie Pan ode mnie! I nadal utrzymuję, że to najlepszy czujnik dla amatora do normalnogamutowych Eizo.
    Przecież ja nie napisałem, że Lafota kupiłem u Pana. Napisałem tylko, że namówił mnie Pan na niego po wielowątkowej rozmowie na GG. U Pana miałbym na 10 licencji, więc wytargowałem u pana Lalka na 20.
    A ja nadal utrzymuje po wielomiesięcznych testach że Lafot to droga zabawka i tyle...
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 10-08-2009 o 09:57

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Przecież ja nie napisałem, że Lafota kupiłem u Pana. Napisałem tylko, że namówił mnie Pan na niego po wielowątkowej rozmowie na GG. U Pana miałbym na 10 licencji, więc wytargowałem u pana Lalka na 20.
    Ale takie wrażenie odnosi się czytając wypowiedź. Skoro już stoję pod ścianą, to wypada sprostować. I nie "namówił", tylko wyraziłem swoją opinię opartą na własnych doświadczeniach. Urządzenie sprawuje się dobrze, i co musi Pan przyznać, w zastosowaniach, do których został stworzony, odejmuje użytkownikowi większość roboty przy kalibracji, gdyż samodzielnie modyfikuje nastawy monitora wg zadanych kryteriów.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Tak, tylko byłem zdecydowany jak Pan pamięta na Display 2. Stwierdził Pan, że do Lafota ma się nijak, i że zdecydowanie poleca Pan Lafota. Pomijając jaki jest wynik kalibracj (przestrzeń kolorów pana Lalka), miał być dokładny - OK. Pierwsza sztuka Lafota jaką kupiłem miała problemy w cieniach. Pan Lalek przyznał mi racje badając i wysłał następną sztukę. Następna sztuka nie miała problemów w cieniach. Po kilku miesiącach dostałem 2 PM od osób (to były kobiety) które kupiły Lafota za Pana namową (z wykresami kalibracji). Widać na nich było dokładnie to, co miałem przy pierwszym egzemplarzu. Więc pytam - gdzie ta dokładność??
    Pomijam teraz fakt do jakiej przestrzeni kolorów kalibruje ten kalibrator...

  10. #20
    softman
    Guest

    Unhappy

    Witam,

    Od dłuższego czasu (właściwie od chwili gdy na pl.rec.foto/pl.rec.foto.cyfrowa pojawił się pomysł) czytuję canon-board. Jednakoż nikt (podkreślam nikt i nic) nie zmusił mnie do zarejestrowania się/udzielenia jakiejkolwiek wypowiedzi na tymże forum. Aż do dziś, a właściwie aż do wątku o ZPK Mastiff i Tom01.

    Ja również miałem przyjemność (wątpliwą niestety) podjęcia próby zakupu monitora w ZPK Mastiff. W moim przypadku oczekiwanie na zwrot pieniędzy trwało około 3 miesięcy (na szczęście udało się je odzyskać - wiem że są tacy którzy trafili z tym do sądu i nadal czekają), przy czym:
    - nigdy nie udało mi się wysłać do firmy faksu (w którymś majlu pracownik firmy przyznał się że "faks nie działa od jakiegoś, dłuższego czasu");
    - 3x wysyłałem pismo pocztą, listem poleconym, ze zwrotnym potwierdzeniem dostarczenia i 3x dostawałem zwrot pisma z adnotacją "odbiorca nieobecny";
    - w moim przypadku (rok temu) również padały argumenty ciężkiej choroby oraz kryzysu co miało mieć bezpośrednie przełożenie na czasową niewypłacalność firmy;
    sumując: niestety, moja historia jest podobna do tej która opisana została w poście tworzącym wątek - kilka innych takich opinii można znaleźć pod adresem http://www.opineo.pl/opinie/monitory-mastiff-pl. Moim zdaniem takich opinii (bez względu na róże natychmiast pojawiające się opinie pozytywne) firma sprzedająca tak dość luksusowy towar, nie powinna mieć wcale.

    Pomijając wszystko powyższe, aby wszystko było należycie i sprawiedliwie, oddaję cześć Panu Tom01 za (moim zdaniem) niebywały ogrom pracy jaki wkłada w szerzenie wiedzy i pomoc której udziela na tym forum.
    Co nie zmienia faktu, że sposób prowadzenia "biznesu" przez ZPK Mastiff jest co dziwny.

    pozdrawiam

    ps. w ostateczności, ja mój monitor przywiozłem z Niemiec (miałem taką możliwość). Zrobiłem tak, ponieważ nie chciałem u innego dystrybutora kupić ochłapów przybranych "na bazie pewnych nieformalnych porozumień"

Strona 2 z 49 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •