Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 94

Thread: 400D Vs 5D Dylematy...

  1. #21
    Początki nałogu
    Join Date
    May 2008
    Location
    warszafka
    Age
    40
    Posts
    360

    Default

    remol, jedno słowo - szum w 5d. 40d, 400d i cała kupa xxxD nie dają rady

  2. #22
    Zablokowany
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Wawa
    Age
    54
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by fahrenheit View Post
    remol, jedno słowo - szum w 5d. 40d, 400d i cała kupa xxxD nie dają rady
    Daj spokój z tym szumem. Na analogu nie wychodzę poza ISO400 i na cyfrowym też. Nie każdy fotografuje w nocy czarne koty. Szum to typowy forumowy parametr, najlepszy do podtrzymania niekończącej się dyskusji. Lubię ISO100.


    Quote Originally Posted by aptur View Post
    Nie trzeba mieć samych elek do 5D. To mit. Jest sporo w miarę tanich stałek które świetnie się sprawdzają z pełną klatką. Nie trzeba od razu kupować 35/1.4L i 85/1.2L Nawet jeśli kupisz jakiegoś budżetowego zooma to będzie on jedynie bardziej winietował i produkował nieco mydła w rogach. Spokojnie da się z tym żyć.
    Ja to wszystko sprzedałem, kupiłem dobrą małpę i też żyję. Poprostu nie chciało mi się już dźwigać tego całego złomu. Brandzlować stałkami też mi się nie chce. Przy moich zastosowaniach nie widzę różnic. Może kiedyś Sigma bo DR dobry.
    Last edited by remol71; 07-08-2009 at 12:59 PM. Reason: Automerged Doublepost

  3. #23
    Początki nałogu
    Join Date
    May 2008
    Location
    warszafka
    Age
    40
    Posts
    360

    Default

    idę na koncert, robię zdjęcie w lokalu przy blasku świec i zależy mi żeby szum był odróżnialny od głównego tematu. Na 400d powyżej 800 bałem sie wyjść. W 5d 3200 poza czarnymi kotami jest w pełni używalne

  4. #24

  5. #25

    Default

    Przestańcie. Miałem 350D , mam 40D i dokupiłem 5D. Wszystkie inaczej obrazują. Dla mnie największą zaletą 5D oprócz bokeh to nieosiągalne dla wymienionych body APS-c rejestrowanie kolorów w cieniu. Głębokie cienie posiadają kolory tam gdzie w APS-c dawno już jest czarno lub czarne plamy. Jak się czepiać do 5D to, że łatwo o przepały w światłach na to trzeba uważać. Generalnie w obrazowaniu równie naświetlonej jednolitej sceny będą małe różnice, w scenach o bogatej kolorystyce i głębokich cieniach żadne inne body nie da rady , próbowałem przykład poniżej :
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze jeden przykład. Oświetlona scena tylko lampką biurową. 40D nie wykonam takiego zdjęcia nawet w PS niu udało mi się "podrobić"
    Last edited by Mariusz.P; 07-08-2009 at 03:59 PM. Reason: Automerged Doublepost

  6. #26
    Uzależniony
    Join Date
    Jun 2007
    Age
    48
    Posts
    684

    Default

    Mam i 400d i 5d. Od kiedy zaczalem robic 5d nigdy nie wracam do 400d. Przepasc we wszystkim. Czuwaj.

  7. #27
    Bywalec mssk's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bielsko-Biała
    Age
    53
    Posts
    244

    Default

    Mam 400d i 40d. Owszem jest różnica i zapewne zdecydowanie częściej sięgam po 40d. Ale całkiem niedawno, gdy padła mi migawka w 40d zabrałem 400d w plener i zrobiłem jedne z lepszych moich fotek.

    Widząc, jakie szaleństwo cenowe stało się przy 5D i 5D MkII, postanowiłem kupić sobie średni format na filmy i mam z nim więcej frajdy i dobre zdjęcia. Wg mnie najpierw niech spadnie cena 5D MkII, to może będzie miał sens jego zakup. 5D jeśli pojawi się z drugiej ręki, to cena mnie powala, a i tak wszystkie znajdują swoich nabywców prawie od ręki.
    Regulamin pkt 8.

  8. #28
    Uzależniony
    Join Date
    Jun 2007
    Age
    48
    Posts
    684

    Default

    Mssk. Nie ma znaczenia jaki sprzet. Przy pewnych fotach i obrobce nie stwierdzisz jakim sprzetem bylo zrobione foto.
    Najlepszy przyklad: Nikon Coolpix 5000 - http://www.archie-photography.cba.pl/karolina.jpg

    Jazda

  9. #29
    Bywalec mssk's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bielsko-Biała
    Age
    53
    Posts
    244

    Default

    ArturBonoVox - zgadzam się z Tobą, że przy niektórych zdjęciach nie stwierdzisz czym zostało zrobione. Inna sprawa, że u Ciebie zdjęcie Karoliny to efekt ewidentnej obróbki, a u mnie są to szare filtry i wywołany RAW.
    Regulamin pkt 8.

  10. #30
    Coś już napisał
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    74

    Default

    Moja koleżanka takim aparatem:

    Robiła np takie fotki:


    Więc dla chcącego nic trudnego
    7d + Tamron 17-50 2.8 + 70-200 2.8 L IS + canon 50/1.8 II + sigma 18-200 3.5-6.3 DC OS

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •