Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Opinie o szkle Canon 400/2.8 USM L AF

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar TSpider
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    17

    Domyślnie Opinie o szkle Canon 400/2.8 USM L AF

    Czy ktoś z forumowiczów mógłby wyrazić opinie o szkle 400/2.8 USM L AF?
    Może ktoś miał okazję z 300/2.8 USM L AF.....
    Warto kupić I wersje bez IS?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    86

    Domyślnie

    Szkło zbiera same dobre opinie... ale kosztuje trochę grosza i na Twoim miejscu poważnie bym się zastanowił kupując tak drogie szkło bez IS
    Nie chodzi mi tu bynajmniej o stabilizacje
    chodzi mi o różnice wersji nowej a starej....
    Kupując nową wersje z IS masz pewność że jeśli coś Ci padnie to w serwisie na to zaradzą
    a o ile wiem starsze wersje obiektywów mają to do siebie że ciężko do nich dostać części!
    Jeśli już doszłoby do takowej usterki w starej wersji to naprawa może być niebotyczna!
    Różnica w cenie jest znaczna i warto ją rozważyć, ale weź pod uwagę to co napisałem bo czasem naprawa przekracza opłacalność kupna starego szkła!
    Pozdrawiam
    30d,16-35 2.8II L 24-70 2.8L 70-200 2.8L 85 1.2II L 580 EX II Manfrotto, Lowepro, SanDisk ... wiele planów i zapału

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar TSpider
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TSpider Zobacz posta
    Czy ktoś z forumowiczów mógłby wyrazić opinie o szkle 400/2.8 USM L AF?
    Może ktoś miał okazję z 300/2.8 USM L AF.....
    Warto kupić I wersje bez IS?
    Cytat Zamieszczone przez HUBERTUS Zobacz posta
    Szkło zbiera same dobre opinie... ale kosztuje trochę grosza i na Twoim miejscu poważnie bym się zastanowił kupując tak drogie szkło bez IS
    Nie chodzi mi tu bynajmniej o stabilizacje
    chodzi mi o różnice wersji nowej a starej....
    Kupując nową wersje z IS masz że jeśli coś Ci padnie to w serwisie na to zaradzą
    a o ile wiem starsze wersje mają to do siebie że ciężko do nich dostać części!
    Jeśli już doszłoby do takowej usterki w starej wersji to może być niebotyczna!
    Różnica w cenie jest znaczna i warto ją rozważyć, ale weź pod uwagę to co napisałem bo czasem przekracza opłacalność kupna starego szkła!
    Pozdrawiam
    Nie stac mnie na nowe i dlatego staram sie cos wiecej dowiedziec n/t uzywanych.
    Ma ktoś może jakieś sample z tego obiektywu?

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Pieniny są blisko
    Posty
    6

    Domyślnie

    co do trzysetki: mialem w rekach (nie własną) 300/2.8 bez is
    teraz mam 300/2.8 is (własną )
    Różnic w jakości i ostrości zdjęć nie zauwazylem (wręcz na kilku forach niektórzy mówili nawet o minimalnej przewadze wersji bez IS !!!). Ale IS już przy tej ogniskowej dużo się przydaje, no i usterkowość i naprawa starszej 300-setki jest bardziej prawdopodobna.
    Pozdr.
    5d i kilka szkieł

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HUBERTUS Zobacz posta
    Jeśli już doszłoby do takowej usterki w starej wersji to naprawa może być niebotyczna!
    Lub co gorzej niemożliwa.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar TSpider
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Lub co gorzej niemożliwa.
    Miał któryś z Panów taki przypadek?
    Jak sprawdzić w takim razie "przebieg" szkła? Czy można w jakiś sposób oszacować ile jeszcze powinno posłużyć?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TSpider Zobacz posta
    Miał któryś z Panów taki przypadek?
    Jak sprawdzić w takim razie "przebieg" szkła? Czy można w jakiś sposób oszacować ile jeszcze powinno posłużyć?
    Nie....

  8. #8
    Początki nałogu Awatar krzychoo
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    47
    Posty
    349

    Domyślnie

    Stanowczo odradzam! W cenie starej 400/2.8L dostaniesz używany, być może nawet w świetnym stanie 300/2.8 L IS, którym fotografuje się wyśmienicie i bez stresu, że być może to już ostatni plener z tym tele, co w przypadku 400tki niestety Ci grozi.
    Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar TSpider
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzieki serdeczne za wypowiedzi. Mialem chrapke na to szkło ale po wypowiedziach juz mi troche przeszło.
    Poczekam troche może dozbieram $$$ i wtedy na cos sie zdecyduje.
    Pozdrawiam forumowiczow.

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Rakan
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Jak nie potrzebujesz 400tki, to kup 300 z IS do tego TC i bedzie miodzio...obiecuje. A jak potrzeba CI 400 to polecam 500.
    1Dmk2, 5Dmk2, Rolleiflex 6008, 300/2.8L IS, TCx1.4, 85/1.2L II, 70-200/2.8L, 24-70/2.8L, 100/2.8, 14/2.8L, 15/2.8 fish, LensBaby 3G, Elinki Ranger RX 2 główki, p-wizardy, 580tki, PW, ST i masa duperelów do strobist'a, do studia itp itd, rajdy samochodowe, portrety, kotlety,
    blog - www.koteras.art.pl, ofi - www.markmedia.pl, slubna - www.slub.markmedia.pl, maxmodels - http://www.maxmodels.pl/markmedia.html

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •