Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Opinie o szkle Canon 400/2.8 USM L AF

  1. #21
    Początki nałogu Awatar krzychoo
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    47
    Posty
    349

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tematu - na małe ptaki zawsze podpinam 300/2.8 pod cropa i to zwykle z którymś tc, natomiast zawsze pod ręką mam 5d, która znakomicie się nadaje w większości przyrodniczych tematów. Bo różnica w obrazku jest...
    Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar Rakan
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzychoo Zobacz posta
    Wszystko zależy od tematu...
    ... i wszystko sprowadza sie do jednego.... trzeba mieć i 300tke z TC i 500tke albo 600tke
    1Dmk2, 5Dmk2, Rolleiflex 6008, 300/2.8L IS, TCx1.4, 85/1.2L II, 70-200/2.8L, 24-70/2.8L, 100/2.8, 14/2.8L, 15/2.8 fish, LensBaby 3G, Elinki Ranger RX 2 główki, p-wizardy, 580tki, PW, ST i masa duperelów do strobist'a, do studia itp itd, rajdy samochodowe, portrety, kotlety,
    blog - www.koteras.art.pl, ofi - www.markmedia.pl, slubna - www.slub.markmedia.pl, maxmodels - http://www.maxmodels.pl/markmedia.html

  3. #23

    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Pieniny są blisko
    Posty
    6

    Domyślnie

    O jednym też należy wspomnieć. 500 i 600 is to już baardzo droga sprawa , a okazyjnie uzywaną 300-setkę/2.8 is w dobrym stanie za 10-12 tys zł da się kupić.
    5d i kilka szkieł

  4. #24
    Awatar nieudacza
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    47
    Posty
    6

    Domyślnie

    namieszaliście mi w głowie tym tematem ;/ no to mam kupić 300 IS L 2.8 (zakładając, że będę focił głównie z podpiętym TCx2) czy zbierać kolejne sto lat na 500 IS ?

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nieudacza Zobacz posta
    namieszaliście mi w głowie tym tematem ;/ no to mam kupić 300 IS L 2.8 (zakładając, że będę focił głównie z podpiętym TCx2) czy zbierać kolejne sto lat na 500 IS ?
    Tak stawiając sprawę to lepiej focić niż zbierać na focenie a tak poważniej to szkło bardzo dobrze współpracuje z ext.1.4, zarówno optyka jak i AF z ext.2.0 jest już gorzej z optyką ( bardzo dobre światło i przysłona w okolicach 8.0 dają dobre efekty) no AF czasem się gubi (myślę o 1dmkII).

  6. #26
    Awatar nieudacza
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    47
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Tak stawiając sprawę to lepiej focić niż zbierać na focenie
    ja focę na okrągło 400 5.6L ;-)
    bardzo źle pod względem optyki jest z tym TCx2, gorzej niż 400 5.6L z TCx1.4??

  7. #27
    Początki nałogu Awatar krzychoo
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    47
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nieudacza Zobacz posta
    bardzo źle pod względem optyki jest z tym TCx2, gorzej niż 400 5.6L z TCx1.4??
    Jest nieco lepiej, zarówno jeśli chodzi o ostrość jak i bokeh. Mogę zrobić jakiś test, bo mam dostęp do obu szkieł jednocześnie, ewentualnie zapraszam do P.Białowieskiej na jakiś plenerowy test, bo ostatnio w Białymstoku bywam rzadko. Generalnie - przesiadłem się na 300 właśnie z 400/5.6 L i nie żałuję decyzji. Może i 500 byłoby lepsze, bo i tak częściej fot z tc, ale jest jeszcze kwestia zastosowania w różnym terenie o czym wyżej pisał Mariusz.
    Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar TSpider
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Opinie o szkle Canon 400/2.8 USM L AF

    Czy ktoś z forumowiczów posiada Canon EF 400 2.8 L II non IS? I mógłby się wypowiedzieć n/t tego szkła ...

    Słyszałem że optycznie jest dużo lepiej niż ver. I non IS, szczególnie na f 2,8. Nie wiem jak wypada w porównaniu z ver. IS.
    Czy komuś zdarzyła się awaria AF? Dużo osób tym "straszy" czy w rzeczywistości takie problemy nękają to szkło?

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Opinie o szkle Canon 400/2.8 USM L AF

    dobry obiektyw, jedyny problem to słaba praca pod światło i jednak spora waga

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Opinie o szkle Canon 400/2.8 USM L AF

    Cytat Zamieszczone przez TSpider Zobacz posta
    Czy ktoś z forumowiczów posiada Canon EF 400 2.8 L II non IS? I mógłby się wypowiedzieć n/t tego szkła ...

    Słyszałem że optycznie jest dużo lepiej niż ver. I non IS, szczególnie na f 2,8. Nie wiem jak wypada w porównaniu z ver. IS.
    Czy komuś zdarzyła się awaria AF? Dużo osób tym "straszy" czy w rzeczywistości takie problemy nękają to szkło?
    Myślę, że dużo większym problemem niż optyka czy AF jest kompletny brak części zamiennych jak obiektyw padnie to już koniec

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •