Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    shift62, napisz do mnie na priv, mam jeszcze takie zatrzaski.

  2. #42

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    No i ja również mam ten problem. Aparat grzecznie leżał ostatni rok w torbie. Otwieram dzisiaj i klops - pęknięte.... Ktoś coś wie gdzie można kupić ten zamek klapki? Albo gdzie naprawiają?

  3. #43
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Jak nie znajdziesz oryginału to rozkręć i wyjmij ten plastik co się przesuwa. Bierzesz spinacz wyginasz w kształcie haczyka - czy innym jaki ci pasuje tak by wystawał haczyk, który będzie trzymał drugi w klapce. Rozgrzewasz nad palnikiem czy ogniskiem - wtapiasz w plastik i docinasz spinacz na wymiar. Jakieś 10 lat temu zrobiłem takie coś w terenie i do dzisiaj nie chce się rozlecieć.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 17-03-2017 o 19:21

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Jeszcze raz powoli Możesz jakieś zdjęcia takiej przeróbki zapodać ?

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Pytanie nie do mnie, ale kiedyś też coś takiego robiłem, niestety nie mam już tego aparatu.
    https://static1.squarespace.com/stat...45/MG_8740.jpg
    Uszkodzona i dobra zasuwka, naprawa polega na dopasowaniu drutu, żeby "zmieścił się" w rozmiarze oryginalnej części (na dole), i aby wystawał tylko tyle, ile oryginalny rygiel (odłamany na lewym elemencie).
    Na poprzedniej stronie tego wątku był dokładny opis z obrazkami, nawet dodałem go do zakładek, ale zdjęcia (przynajmniej u mnie) są już niewidoczne: http://www.canon-board.info/pierwsza...ml#post1166717

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Pytanie nie do mnie, ale kiedyś też coś takiego robiłem, niestety nie mam już tego aparatu.
    https://static1.squarespace.com/stat...45/MG_8740.jpg
    Uszkodzona i dobra zasuwka, naprawa polega na dopasowaniu drutu, żeby "zmieścił się" w rozmiarze oryginalnej części (na dole), i aby wystawał tylko tyle, ile oryginalny rygiel (odłamany na lewym elemencie).
    Na poprzedniej stronie tego wątku był dokładny opis z obrazkami, nawet dodałem go do zakładek, ale zdjęcia (przynajmniej u mnie) są już niewidoczne: http://www.canon-board.info/pierwsza...ml#post1166717
    Jestem zainteresowany naprawą, enkoder proponuje 30 zł za sztukę ale ja nie wydam kilkuset zł na naprawę wszystkich korpusów. Przez chwilę przeszła mi myśl na wybiciem tego na maszynie do której mam dostęp. Ale to chyba zbyt skomplikowane żeby to z metalu zrobić dlatego pytam o metodę ze spinaczem.

  7. #47
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Cytat Zamieszczone przez Alojzy Zobacz posta
    No i ja również mam ten problem. Aparat grzecznie leżał ostatni rok w torbie. Otwieram dzisiaj i klops - pęknięte.... Ktoś coś wie gdzie można kupić ten zamek klapki? Albo gdzie naprawiają?
    Pytałeś encodera? Post wyżej. A na poprzedniej stronie link do gościa z allegro. Też warto tam zapytać.

  8. #48

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Kolega Enkoder okazał się niezawodny i właśnie odebrałem przesyłkę z nowym zamkiem klapki. W najbliższych dniach zabieram się za zamontowanie. Tak na marginesie Canon Polska poinformował mnie, że zaprzestał wsparcia technicznego dla lustrzanek analogowych EOS 50 i części zamienne w PL są niedostępne...

  9. #49

    Domyślnie Odp: EOS 50e / Elan II zatrzask klapki.

    Można jeszcze gdzieś kupić ten zatrzask?

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •