Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Lowepro Slingshot 200, Vanguard Pampas 57, Kata 3n1-10 - Co wybrać?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    44
    Posty
    76

    Domyślnie Lowepro Slingshot 200, Vanguard Pampas 57, Kata 3n1-10 - Co wybrać?

    Witam,
    Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze plecaka...
    Po przeczytaniu już dość sporej liczby opinii na temat Lowepro Slingshot 200 byłem już prawie zdecydowany do kupna. Mój sprzęt nie za bogaty: Canon 450D + C17-85 + C50 1.8 II w niedalekiej przyszłości planuje dokupić 70-300 is usm oraz lampę. Wybór wydał mi się zatem najbardziej odpowiedni do wyżej wymienionego sprzętu, jednak dzisiaj zobaczyłem Vanguarda Pampas 57 w podobnej cenie (ok 200zł) oraz Kata 3n1-10 (100zł więcej). W moim miejscu zamieszkania ciężko znaleźć sklep gdzie można by było pomacać którykolwiek z plecaczków dlatego nie wiem czy między tymi modelami jest różnica w jakości wykonania? Na pierwszy rzut oka widać, że Vanguard nie posiada "wodoodpornej" narzutki, posiada jednak podobno mocniejszy materiał. Jak to jest tak naprawdę? Jest sporo użytkowników lowepro jednak o konkurencji powiem szczerze, że wcześniej nie słyszałem w ogóle.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    mialem podobny problem,naszczescie w mojej okolicy jest swietnie zaopatrzony sklep (www.fotoceny.pl) bardzo podobaly mi sie konstrukcje Kata,Kata 3n1-20 lub 30. Filmy w sieci na you tube super ale w praktyce plecak jest przekombinowany(w sklepie dowiedzialem sie wiekszosc tak na niego reaguje), pisales o Lowepro Slingshot 200 mnie zainteresowal Lowepro Flipside 300 nie zaduzy fajnie wykonczony. Moze dla kogos byc minusem ze aby wyciagnas sprzet trzeba go zdjac z plecow,dla mnie to zaleta.Nikt w tlumie niec z niego nie wyciagnie.
    Oczywiscie to jest moja subiektywna ocena
    40d 10-20,17-55.70-200,50,85,430,055
    Kupno Canona nie czyni Cię fotografem. Stajesz się zaledwie posiadaczem Canona

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    44
    Posty
    76

    Domyślnie

    Właśnie zależy mi na funkcjonalności jaką daje slingshot, a dokładniej wyjmowanie aparatu bez zdejmowania plecaka i małe wygodne "gabaryty". Jeżeli chodzi o plecak klasyczny na laptopa i inne graty to jestem w posiadaniu dosyć dobrego - OGIO i mam małą "torbę" lowpro tlz15 na aparat z jednym obiektywem. Także w razie "W" ganiam z nim. Dokupiłem nie dawno nowe szkiełka 17-85 i 50, zatem stało się koniecznością kupienie czegoś w stylu slingshot na szybkie wypady ze sprzętem.
    Już prawie kliknąłem aby kupić 200aw i tu przez przypadek zobaczyłem vanguarda i kate. Szkoda, że nie ma u mnie takiego sklepu gdzie można pomacać i wybrać, ehh...

  4. #4
    Coś już napisał Awatar RUTRA007
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    52

    Domyślnie Plecak KATA DR-465

    Witam!
    Stojąc przed podobnym dylematem wybrałem Kata dr-465. Zapłaciłem ok. 250 zł i jestem bardzo zadowolony (mam go ok. pół roku). Niewielkie rozmiary i wygoda w użytkowaniu. Z plecaczkiem spokojnie można pojeździć na rowerze, czy przespacerować się w 40 stopniowym upale. Jedyny minus to mocowanie szelki mi się lekko spruło, ale dałem do kaletnika i przyszył mi solidnie (takiej firmie nie powinny zdarzać się tego rodzaju wpadki).
    Do górnej kieszeni wchodzi mi spokojnie 50-tka z zoomem 70-300 (ten zoom spokojnie mieści się też w dolnej komorze). W 6 kieszeniach znajdujących się w dolnej komorze upycham dwa zoomy, pierścienie i lampę i mam jeszcze trochę miejsca na inne drobiazgi (dyfuzor itd.) Są jeszcze trzy kieszonki.
    Nie ma luksusu z miejscem, ale mi wystarcza - dla mnie priorytetem były stosunkowo niewielkie rozmiary plecaka.Fajna jest też boczna chowana siateczka np. na bidon. Osłona przeciwdeszczowa też łatwa w użyciu.
    Rutra007

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    52

    Domyślnie

    mam Slingshot 200-kę. Mieszczę w nim 17-40, 24-105, 70-200,lampę i body z gripem. Można jeszcze zmieścić 50-kę.
    W noszeniu wygodny, jakość dobra. Jedyny problem to zmiana obiektywu: trzeba dla bezpieczeństwa zdjąć plecak
    400D/grip/17-40L/24-105L/70-200L/kit/S18-200/580 EXII

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    44
    Posty
    76

    Domyślnie

    Przegooglowałem naprawdę sporo, oglądnąłem na youtube również sporo i stało się... zamówiłem slingshota 200AW za 219zł jutro odbieram.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •