Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czy zamontowany obiektyw ma ok 0.5mm tzw luz/skok ?

  1. #1
    lolko7
    Guest

    Domyślnie Czy zamontowany obiektyw ma ok 0.5mm tzw luz/skok ?

    Witam
    Zamontowałem na Canona 10D obiektyw 50/1.8. Nie znając instrukcji obsługi chciałem go zdjąć i z wyczuciem ale nie naciskając blokady próbowałem odkręcić. Po chwili refleksji spojrzałem do instrukcji i wszystko stało się jasne i bez problemów odkręciłem. Jednak podczas prób zauważyłem taki bardzo mały skok. I stąd moje pytanie czy to normalne ? Czy blokujący trzpień w otworze obiektywu faktycznie daje taki delikatny skok ? Odkręcić się nie da, luzu również nie ma ale jest ten tak "na oko" 0.5mm skok. Czy w innych aparatach również jest coś takiego ?

    Tak jestem początkującym i jest to mój pierwszy aparat takiej klasy z wymienianym obiektywem a na forum oraz w instrukcji na ten temat nic niema.
    Dziękuję z góry za odpowiedź.

  2. #2
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie

    Kiedyś był jakiś topic na ten temat. Ktoś też miał jakieś luzy i u innych też takie rzeczy bodajże występowały.
    Ja nigdy czegoś takiego nie stwierdziłem w przypadku 4 korpusów (w tym 2x10D) i pięciu szkieł....
    Przy innych szkłach też masz ten luz?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam 40D i mam takie luzy w Canonowskich 70-200 i 100-400 oraz kitowym, mój brat mający też 40D ma takie same luzy, natomiast znajomy posiadający 20D nie ma żadnych nawet przy moich szkłach. Natomiast o dziwo nie stwierdziłem żeby to miało jakieś znaczenie dla samych zdjęć.

    a tu interesujący wątek : http://canon-board.info/showthread.p...highlight=luzy
    Ostatnio edytowane przez hambix ; 27-07-2009 o 19:09

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    314

    Domyślnie

    jest to jak najbardziej normalna sprawa.
    w wiekszosci obiektywow wystepuje taki luz - szczegolnie z mocowaniem metalowym
    pozdrawiam
    Pkt 8 regulaminu forum
    plutophoto.blogspot.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •