Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zamiast zdjęć czarne klatki, lub 'ucięte' - co to?

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Będzin
    Wiek
    45
    Posty
    113

    Domyślnie

    Rzeczywiście takie ostre przejście między obrazem a czernią sugeruje raczej problem natury elektronicznej niż mechanicznej.
    Jeśli nie karty to soft...
    Wiem, że nic nie wiem :/

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    To jest problem z zapisem na karcie (więc albo karta albo gniazdo) lub z buforem aparatu. Gdyby to był problem z lustrem lub migawką to krawędź czerni nie byłaby tak ostra.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Odpowiedz, czy fotki tak samo wyglądają gdy przeglądasz je w aparacie? Jeśli nie to problem jest przy przeniesieniu fotek do komputera - zepsuty czytnik, kiepskie gniazda USB z przodu obudowy itp.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    76

    Domyślnie

    Tak, w aparacie jest dokładnie to samo. Najgorsze, że problem jest mało powtarzalny i obawiam się, że wyślę go na Żytnią i okaże się, że u nich będzie wszystko grało...

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    no to racja, jeżeli problem powtarza się losowo i rzadko to może tak być, że wezmą przetestują jakimś softem, strzelą 10zdjęć i oddadzą z diagnozą, że wszystko ok...
    a dołączenie tych zdjęć nic by nie zmieniło? w końcu to 1D więc powinni do niego nieco inaczej podchodzić?
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jeszcze sprawdziłem dziś, że problem występuje także bez karty pamięci. Tzn. zaraz po wykonaniu fotki na podglądzie (bez włożonej karty CF) widać, że fotka jest ucięta lub czarna. Jednocześnie potrafi aparat wykonać np. 100 fotek - wszystkie okey, a nieco później znów większość jest uszkodzona....

    Wysłałem dziś na Żytnią, ale jestem pełen obaw. Fotki przykładowe wysłałem na maila. Odpisali mi, że to raczej problem z kartą pamięci...

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    ja mysle ze to moze byc tez problem z buforem, czyli pamiecia w aparacie, tak czy siak daj znac jak zdiagnozuja co to bylo
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    76

    Domyślnie

    Oczywiście, dam ale przyznam że już mam trochę dość użerania się. Prócz tego problemu o którym pisałem w tym wątku, nadal zmagam się z problemem z ostrością (AF). Wygląda jakby sprzęt żyl 'własnym życiem'. Pięć dni temu wykonałem tę fotkę:
    http://www.skoki2.internetdsl.pl/7Q6A5887.JPG (F 2.8, punkt ostrości centralny na granatowe auto) - myślę, że ostrośc całkiem akceptowalna, bez szokującego BF/FF.

    Dziś jeszcze przed wysyłką wykonałem zdjęcie niemal identyczne i załamka:
    http://www.skoki2.internetdsl.pl/7Q6A7109.JPG (ostrość na granatowego GOLFa, F 2.8). Kompletnie nietrafione (i tak samo pozostałe, na 10 prób ani razu nie trafił z ostrośćią). Ustawienia microadjustments na zero, nic nie było kombinowane a rezultat skrajnie różny... Wygląda to na jakąś loterię, kompletnie na sprzęcie nie moge polegać...

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Będzin
    Wiek
    45
    Posty
    113

    Domyślnie

    Probem z AF, obcięte zdjęcia... wszystko wskazuje na uszkodzoną elektronikę. Pytanie teraz czy uda się odnaleźć to uszkodzenie, bo to zazwyczaj najtrudniejsza sprawa. Tojak szukanie zimnego lutu na płycie telewizora, który raz na tydzień pokazuje czarny ekran... ale nie jest to niemożliwe.
    Trzymam kciuki.
    Wiem, że nic nie wiem :/

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    76

    Domyślnie

    Diagnoza Żytniej niestety nie jest dla mnie dobra. "Technik wykonał 500 zdjęć i nie zauważył żadnych problemów. Sprzet sprawny technicznie". Prawdopodobnie aparat otrzymam spowrotem i problem znów się pojawi po 1-2 dniach....

    Najgorsze, że za tydzień wyjeżdzam na dwa tygodnie za granicę i będę potrzebował sprawnego i pewnego aparatu. Naprawdę sytuacja jest beznadziejna, skoro body nie jest łaskawe powtórzyć problemu w trakcie testów na Żytniej...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •