Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zepsuty AF w 40d ?

  1. #1

    Domyślnie Zepsuty AF w 40d ?

    Witam.

    Mam problem z AF w 40d. Gdy chcę aby aparat wyostrzył, on wariuje, i chce ostrzyć tylko na górny punkt. Co mam robić ? Co mogło się zepsuć ?

    Proszę o pomoc, Patryk

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    76

    Domyślnie

    Napewno ma włączone wszystkie czujniki, a nie tylko ten jeden?

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pAt. Zobacz posta
    Witam.

    Mam problem z AF w 40d. Gdy chcę aby aparat wyostrzył, on wariuje, i chce ostrzyć tylko na górny punkt. Co mam robić ? Co mogło się zepsuć ?

    Proszę o pomoc, Patryk
    dokladnie tak jak napisal moj przedmowca.
    Prawdopodobnie masz ustawiony ze af ma ostrzyc wlasnie na ten punkt.
    Poszukaj w instrukcji badz poprostu urzyj przycisku ktory znajduje sie w prawym gornym rogu - zaraz kolo przycisku " * " )
    pozdrawiam
    Pkt 8 regulaminu forum
    plutophoto.blogspot.com

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie chodzi o to, że nawet gdy ustawię na auto,to i tak ostrzy na ten jeden punkt, i w dodatku nie trafia... natomiast jak na manual ustawię na centralny punkt, to wariuje, i nie ustawia ostrości. Nie mam pojęcia co mogło to spowodować.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Jaki manual? Tryby nie mają nic wspólnego.
    Przeczytaj dokładnie co koledzy napisali. Sprawdź czy nie masz przypadkiem wybranego któregoś z pól autofocusa.
    Poszukaj w instrukcji badz poprostu urzyj przycisku ktory znajduje sie w prawym gornym rogu - zaraz kolo przycisku " * " )

  6. #6

    Domyślnie

    nawet, jeśli nastawiam na wszystkie pola AF, to i tak ciągle próbuje ( nie udaje się ) ostrzyć na górny.... Jeśli ustawiam na który kolwiek punkt, to także nie ostrzy.... Możliwe jest, że mam coś zepsute ?

    Proszę o pomoc...

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    276

    Domyślnie

    Możliwe jest, że mam coś zepsute ?
    Możliwe. Ale spróbuj jeszcze przedmuchać czujniki AF - znajdują się pod lustrem, które trzeba unieść palcem (ostroznie, żeby nie dotknąć powierzchni lustra)...
    Zwolennik ekumenizmu sprzętowego

  8. #8

    Domyślnie

    po przedmuchaniu chciałem zrobić 1-sze zdjęcie testowe na monitorze z centralnym punktem af, to złapał, lecz później znowu to samo... :/ próbowałem jeszcze kilka razy, lecz nie pomogło... co robić ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    chyba tylko serwis, bo niby co mozemy ci poradzic?

    ps. rzecz jasna masz caly czas wlaczony one shot a nie servo?
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    21

    Domyślnie

    A z jakiej odległości robisz zdjęcia i przy jakim oświetleniu? AF może się gubić jeśli celujesz np. w czarny obiekt kitowym obiektywem - raz ostrzy a raz nie.... Gdy odległość do obiektu jest zbyt bliska - może raz łapać granicy, a raz nie...
    Dopiero zaczynam...
    Moja Strona
    Profil na FB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •