Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 109

Wątek: [norb2222] Moja Przyroda / Makro

  1. #11

  2. #12

  3. #13
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    16. Podoba mi się , choć czegoś mi tu brakuje , nie potrafię powiedzieć czego - może bardziej fikuśnego kadru , może ciekawszego światła ? nie wiem.

    17.Problem z ostrością. Fotkę takiego modela mam i ja.
    18.Ostrość jest , ale nie na modelu tylko w prawym górnym rogu. Szkoda.

    Jeśli chodzi o poprzednie

    Unikaj ostrego słońca , mocno psuje efekty.
    Szczególnie to widać na jaszczurkach 4,5 podobnie na 11 i 15.

    14, 11 , 9 trochę za dużo bałaganu w kadrze.

    6.Bardzo dobre 12. też ok.

    2. Fajny motyw , ale nie do końca wykorzystany.

    Ogólnie przyjemnie się ogląda. Jest kilka błędów do wyeliminowania i będzie super.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  4. #14

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wskazanie błędów, cały czas się uczę i liczę na porady od bardziej doświadczonych. Fakt, że często mam problemy z ustawieniem ostrości, ostrzę manualnie, może dlatego :-D Ostatnie fotki robione są w ciągu ostatnich tygodni i mimo że rano wstaję słońce zaraz po wschodzie jest bardzo ostre.
    Wstawiam kolejne do oceny.

  5. #15
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    19 - bardzo fajne... może ciut ciemne jak dla mnie
    makro na CB - zapraszam!

  6. #16
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    O tak. Teraz jest bezbłędnie. Z płaszczyzną GO wstrzeliłeś się idealnie od oka po koniec odwłoka. Mogłoby być ciut jaśniej , ale tak też jest bardzo dobrze.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  7. #17
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Bardzo dobre. Gratuluję. GO rewelacyjna no i te kolorki owada... rewelejszyn

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za pochwały :-D, udało się ją złapać w całości ostrości dopiero na f/16, zrobiłem sporo prób i chyba przy tej najlepiej jest złapana. Oczywiście mógłbym trochę rozjaśnić ale wychodziły przepalenia na rosie.
    Mam jeszcze jedno ujęcie, więc wstawiam do oceny??:
    20.

  9. #19
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Model nie musi cały się mieścić w GO. W wielu przypadkach jest to nie możliwe , a i często nie wskazane. Gra głębią to jeden z wielu środków wyrazu. Ważne żeby ostrość była tam gdzie powinna. 20 pod względem technicznym jest bez zarzutu, ale kompozycyjnie troszkę gorzej niż 19. Dam ci radę którą sam dostałem na forum.
    Kiedy wybierasz się na polowanie makro wrzuć do plecaka czy kieszeni małe nożyczki.
    Trzy cięcia nożyczkami pozwoliłoby ustrzec kadr 20 przed rozpraszającymi dodatkami.

    Jest dobrze , ale może być bardzo dobrze :-D.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  10. #20

    Domyślnie

    Jacapa dzięki :-D, zawsze odgarniałem trawę rękami i nie zawsze do końca się to udawało, za Twoją radą z nożyczkami jest szybciej i dokładniej.
    Wrzucam fotki oczyszczone. Mam nadzieję, że poprawne kompozycyjnie??:


Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •