Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Canon 70-300/4.5-5.6 Do Is EF USM

  1. #1

    Domyślnie Canon 70-300/4.5-5.6 Do Is EF USM

    Malo kto mial z tym obiektywem do czynienia jak na razie ale moze ktos z Was zrobil jakies zdjecia z ta lufa i moze sie podzielic spostrzezeniami. Potrzebuje po prostu jakies dobre tele do 10d i sie zastanawiam albo nad obiektywem, ktory wymienilem w temacie albo nad 70-200 4L.

    jakies sugestie?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    chyba jeszcze nikt go nie macał nawet na allegro nie ma...
    ale na razie to on wychodzi 2x drożej niż 70-200....

    są fotki na pbase
    http://www.pbase.com/cameras/canon/e...5-56_do_is_usm
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za linka.

    Tak niestety 70-300 jest drozszy od L-ki ale za to kusi paroma sprawami:
    a) jest dosc krotki i czarny przez co bardziej nadaje sie na ulice
    b) dodatkowy zakres 100mm
    c) IS

    Caly czas bije sie z myslami co wybrac - na razie jednak chyba jeszcze troche poczekam.

    pozdrawiam

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez absolut
    a) jest dosc krotki i czarny przez co bardziej nadaje sie na ulice
    I chyba przez to taka cena - przeznaczenie reporterskie czyli prawie profesjonalne.

    b) dodatkowy zakres 100mm
    c) IS
    Te dwa punkty sie ze soba lacza... skoro dluzszy to raczej potrzebuje IS.

    Caly czas bije sie z myslami co wybrac - na razie jednak chyba jeszcze troche poczekam.
    Jesli jakosc to 70-200 2.8 L
    Jesli zakres i jakosc i push-pull ci nie przeszkadza to 100-400 4.5-5.6 L IS USM
    Jesli tylko sumaryczna dlugosc obiektywu i ewentualnie IS to ten 100-300 4.5-5.6

  5. #5

    Domyślnie

    I chyba przez to taka cena - przeznaczenie reporterskie czyli prawie profesjonalne.
    nie za bardzo rozumiem co znaczy przeznaczenie prawie profesjonalne ale potrzebuje tego obiektywu aby zdejmowac ludzi na koncertach, konferencjach itepe. Czasem do zdjec dokumentujacych wydarzenia masowe. Do reportazu natomiast uzywam glownie szerokiego kata.



    b) dodatkowy zakres 100mm
    c) IS
    Te dwa punkty sie ze soba lacza... skoro dluzszy to raczej potrzebuje IS.
    niekoniecznie musza sie laczyc ale dobrze jest gdy tak sie dzieje.


    Jesli jakosc to 70-200 2.8 L
    Jesli zakres i jakosc i push-pull ci nie przeszkadza to 100-400 4.5-5.6 L IS USM
    niestety te sa juz cholernie drogie.

    Jesli tylko sumaryczna dlugosc obiektywu i ewentualnie IS to ten 100-300 4.5-5.6
    chodzi Ci oczywiscie o 70-300.

    dzieki za wpis. Bede musial po prostu podlaczyc te dwa obiektywy, nad ktorymi sie zastanawiam do body i porobic pare zdjec. Jesli chodzi o L-ke to na pewno przemawia na jej korzysc cena lecz z drugiej strony jest dosc ciemny (mowie o F4) i jednak zakres do 200mm moze w niektorych sytuacjach byc dla mnie za maly.
    pozdr.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    bawiłem sie tą Lką....jakościowo super ale jednak 200mm to dużo za mało dla mnie, poza tym dochodza jeszcze kłopoty z backfocusem w tym obiektywie - trzeba bardzo uważać przy zakupie
    no i strasznie sie "wyróżnia z tłumu"...
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie Re: Canon 70-300/4.5-5.6 Do Is EF USM

    Cytat Zamieszczone przez absolut
    Malo kto mial z tym obiektywem do czynienia jak na razie ale moze ktos z Was zrobil jakies zdjecia z ta lufa i moze sie podzielic spostrzezeniami. Potrzebuje po prostu jakies dobre tele do 10d i sie zastanawiam albo nad obiektywem, ktory wymienilem w temacie albo nad 70-200 4L.
    Mnie tu niedawno Vitez przekonywał (i chyba skutecznie :wink że w tych okolicach cenowych lepiej kupić 70-200/2.8L i ewentualnie dokupić potem extender. Do 200mm jakość na pewno lepsza (a po przymknięciu 2.8 do 4.5 to już pewnie prawie stałka). Nawet po dodaniu extendera ciągle nie jest ciemniejszy od DO. Mam nadzieję, że wyleczy mnie z "kompleksu krótkiej lufy" jakiego nabawiłem się jeżdżąc po pokazach lotniczych

    70-300 DO nie jest zły - jeżeli potrzebujesz czegoś lekkiego i/lub "nie wyróżniającego" się w tłumie, to chyba nie znajdziesz lepszego obiektywu. Jeżeli jednak zależy Ci głównie na jakości, to w tych okolicach cenowych lepsza będzie L-ka.

  8. #8

    Domyślnie Re: Canon 70-300/4.5-5.6 Do Is EF USM

    Mnie tu niedawno Vitez przekonywał (i chyba skutecznie :wink że w tych okolicach cenowych lepiej kupić 70-200/2.8L i ewentualnie dokupić potem extender. Do 200mm jakość na pewno lepsza (a po przymknięciu 2.8 do 4.5 to już pewnie prawie stałka).
    z extenderem to juz niestety nie na moja kieszen wychodzi, choc jak najbardziej dla osob o zasobniejszym portfelu jest to warta rozwazenia propozycja.

    70-300 DO nie jest zły - jeżeli potrzebujesz czegoś lekkiego i/lub "nie wyróżniającego" się w tłumie, to chyba nie znajdziesz lepszego obiektywu. Jeżeli jednak zależy Ci głównie na jakości, to w tych okolicach cenowych lepsza będzie L-ka.
    Czy robiles moze cos tym obiektywem czy to takie tylko luzne dywagacje? Z tego co wiem ten obiektyw posiada element optyczny eliminujcy aberracje chromatyczna, ktory byl jedynie wykorzystany wczesniej w L-ce 400mm. Slyszalem wiele dobrego o tym zoomie ale najbardziej interesuja mnie praktyczne rady, ciekawostki uzytkownikow, bo wiadomo, ze czesto co innego pisza w pismach a co innego wychodzi w praktyce.

    Natknalem sie jeszcze na inny obiektyw a mianowicie sigme 70-200 ze swiatlem 2.8, ktora jest w dosc korzystnej cenie. Chyba po prostu bedzie trzeba poprobowac rozne sprzety.

    A na razie trzeba robic zdjecia tym co sie ma, bo w gruncie rzeczy chodzi o to by caly czas byly jakies pomysly na zdjecia.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie Re: Canon 70-300/4.5-5.6 Do Is EF USM

    Cytat Zamieszczone przez absolut
    Czy robiles moze cos tym obiektywem czy to takie tylko luzne dywagacje? Z tego co wiem ten obiektyw posiada element optyczny eliminujcy aberracje chromatyczna, ktory byl jedynie wykorzystany wczesniej w L-ce 400mm. Slyszalem wiele dobrego o tym zoomie ale najbardziej interesuja mnie praktyczne rady, ciekawostki uzytkownikow, bo wiadomo, ze czesto co innego pisza w pismach a co innego wychodzi w praktyce.
    Jeśli chodzi o optykę i jakość zdjęć: podawałem tu niedawno link do bardzo dobrego testu (e-fotografija czy coś takiego). Na jego podstawie można bardzo wiele powiedziec o obiektywie.

    Jesli chodzi o używalność - wagą, rozmiarem, kształtem, możliwościami (IS) jest on bardzo podobny do mojego 28-135 IS i na tej podstawie wyciągam wnioski.

    Ciężko Ci będzie znależć użytkowników tego obiektywu Za to bardzo łatwo znajdziesz takich, którzy takowych szukają - nikt nie ma ochoty być królikiem doświadczalnym

    A na razie trzeba robic zdjecia tym co sie ma, bo w gruncie rzeczy chodzi o to by caly czas byly jakies pomysly na zdjecia.
    Right Ja jednak od jakiegoś czasu widzę, że długości brakuje mi tylko trochę (200mm będzie OK), za to jasności bardziej (f/5.6 przy 135, do tego jeszcze wypada trochę przymknąć). Aż tak bardzo nie zależy mi na wadze - w górach mi niepotrzebne dłuższe tele.

  10. #10
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie lekko OT ;)

    Cytat Zamieszczone przez absolut
    I chyba przez to taka cena - przeznaczenie reporterskie czyli prawie profesjonalne.
    nie za bardzo rozumiem co znaczy przeznaczenie prawie profesjonalne



    Vitez... nowe pojecia?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •