Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Sprzedawca z allegro bcich80

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Sprzedawca z allegro bcich80

    Jeśli ktoś kupował u tego pana to proszę o opinie.
    Ma bardzo atrakcyjne ceny.
    Ostatnio edytowane przez Ciekawski ; 23-07-2009 o 15:34

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    Wyszukiwarka allegro mówi, że takiego pana nie ma...

    edit - znalazłem go "ręcznie" , jakaś dziwna ta ich wyszukiwarka...

    To może powtórzę litanię jak mantrę, podobnie jak w przypadku poprzednich superokazji rodem z USA (chinaskie, martiny i inne typy...)
    1. nie wysyłam za pobraniem - chyba nie trzeba wiele tu dodawać...
    2. wysyłka z usa - ubezpieczone na kilka stówek jako gift żeby uniknąć opłat celnych. Co w momencie, gdy ta paczka zginie (a ginie sporo)? Dostaniemy te 50$ ubezpieczenia czy sprzedawca weźmie to na klatę i odda 5000zł? Odpowiedz sobie sam
    3. Co w momencie, gdy celnik ją sobie przejrzy i naliczy opłaty podatkowe, celne i ze szkła za 4500 zrobi Ci się 6000żł? ( a ostatnio nawet gifty są skrupulatnie przeglądane i clone, nie pracują tam debile...).

    cytat ze strony o mnie - "UWAGA: Termin dostawy może się zmienić jeśli paczka zostanie zatrzymana do kontroli przez urząd celny w Polsce
    Dotyczy to sprzetu elektronicznego o wartosci powyzej 200$"

    Jakoś nie zauważyłem na jego aukcjach towarów poniżej 200$...
    Resztę proponuję sobie dopowiedzieć...

    4. Co z gwarancją w Europie...? No brak...
    5. A suma-sumarum skończy się to jak w przypadku w.w. cwaniaczków, którzy nabili sobie trochę pozytywów dobrymi cenami a potem na fali popularności poinkasowali kilkaset tysięcy zł i słuch o nich zaginął... choć tu oczywiście mogę się mylić (jeszcze się to nie zdarzyło ), sprzedawca może się okazać uosobieniem uczciwości. Nikomu wtopy na tak sporą kwotę nie życzę i piszę to z doświadczenia, ku przestrodze oraz zwykłej logiki...
    Scenariusz wypisz wymaluj jak w poprzednich przypadkach - ale znając życie naiwnych nie zabraknie
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-07-2009 o 13:44

  3. #3
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Ze zdecydowaną większością tez kol. Nowart'a (no może poza tym regularnym trzepaniem giftów) zdecydowanie się zgadzam. Tylko pamiętaj o jednym.. Kolega Nowart, z racji swojej poza_forumowej działalności (http://canon-board.info/showthread.php?t=29807) nie jest do końca obiektywny

    Radzę więc poczekać z decyzjami na opinię kogoś, kto już skorzystał z oferty Pana 'bcicha'.

    Pozdrawiam!
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    obiektywny, nieobiektywny ale XLesio powiedz mi obiektywnie czy kupiłbyś sprzęt za 5k od kolesia, który lekko mówiąc renomy nie ma.
    U Nowarta nie kupowałem bo zawsze mi wychodziło,że jest u Niego drożej niż dobra używka i tu myślę wypowiedział się jako znawca tematu (cła, sprowadzanie) niz sprzedawca. Nigdzie też nie napisał,że u niego lepiej. A jeżeli już na PW to wolno mu chyba?

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie

    Dzięki za ostrzeżenie, teraz będę wiedział czym się kierować.
    Niestety to oznacza wyższe ceny .

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XLesio Zobacz posta
    Ze zdecydowaną większością tez kol. Nowart'a (no może poza tym regularnym trzepaniem giftów) zdecydowanie się zgadzam. Tylko pamiętaj o jednym.. Kolega Nowart, z racji swojej poza_forumowej działalności nie jest do końca obiektywny
    Dla ścisłości - który ustęp mojej wypowiedzi sugeruje, że jestem nieobiektywny ? Czy ja kogoś namawiam do zakupów czy to u mnie czy u kogokolwiek innego?
    Dlaczego piszesz, że zgadzasz się z moją wypowiedzią w pełni a po chwili, że jestem nieobiektywny?
    Napisałem zgodnie z faktami i obowiązującym prawem z czym się wiąże zawieranie transakcji z ludźmi wysyłającymi sprzęt bezpośrednio z terenu USA. Podobne rzeczy pisałem o kilku innych - na pozór świetnych i okazyjnych sprzedawców - zakończyło się to zgodnie z przewidywaniami...
    Nie ma tu nic do rzeczy kim jestem i co robię - uczciwie tylko ostrzegam a co zrobią z tą wiedzą inni to już mnie mało co interesuje
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-07-2009 o 17:38

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    nie czepiając się nikogo uważam,że jest to całkiem pozytywne zboczenie,że sprzęt chce się przed zakupem obmacać. A chytry dwa razy traci. Niby masz zaoszczedzić parę złotych, ale jak coś się zespuje to martw się sam ( a zapłaciłeś jak za nowe). DO momentu odbioru nie masz spokoju czy na cle nie utknęło, czy w paczce nie ma cegły itp itd.

    Swoją drogą widzę pewną barierę wejścia na rynek dla nowych TIPów. Ale nie zwalałbym całej winy na kolegów C, N, T .

    Jeżeli ktoś nie jest sezonowym cwaniakiem i chce z tego żyć może przyjść na CB i napisać "Cześć jestem ABC i pewnie mnie nie znacie, ale niedługo to będziecie kupować u mnie a nie u T, N ,C"
    Moje dane to i proszę o trochę zaufania. A póki co wyskakuje taki filip z konopii i udaje,że pomysł na biznes znalazł.

  8. #8
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Nowart, nie sugeruję że to wynika z twojej odpowiedzi. Jest naprawdę pomocna i wyczerpująca. Jednak sam jesteś sprzedawcą z zupełnie innych źródeł, więc zawsze będziesz odbierany jako ten, w którego interesie nie jest promowanie wszelakiej maści tipów.
    Bardzo możliwe, że nawet przez sekundę nie pomyślałeś o tym w takim kontekście, jednak z racji swojego zajęcia "formalnie" obiektywny być nie możesz

    A dla porządku dziennego, i nie robienia dalszego OT. Zgadzam się zarówno z farenheitem jak i Nowartem. TO ZAWSZE JEST RYZYKO. Kwestia tego czy kol. ciekawski chce zaryzykować.
    Tym niemniej - sam zdecydowanie POLECAM ZAKUPY W US. Zwłaszcza teraz, gdy dolar znów schodzi poniżej 3 pln. Jednak, i niemal bez wyjątków - takie zakupy maja ręce i nogi wyłącznie wtedy, gdy omijacie pośredników. A jeszcze lepiej, gdy macie na miejscu kogoś, kto wesprze was w logistyce.

    Dla uzupełnienia dodam, że sam przerobiłem ten temat już kilkadziesiąt razy. Zaczynając od sklepowych wyprzedaży i eBaya, a kończąc na molochach pokroju Adoramy.

    Od powyższego jest oczywiście jeden wyjątek - gdy kupujecie sprzęt na poczet działalności, i zależy wam na fakturze Vat.
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Dla ścisłości - który ustęp mojej wypowiedzi sugeruje, że jestem nieobiektywny ?
    Dla ścisłości - kontekst nieobiektywności dotyczył Twojej osoby i działalności, a nie wypowiedzi. Więc nie ma co się o ustępy dopytywać .

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie

    Rozumiem że tego też bezpieczniej będzie odpuścić:
    http://www.allegro.pl/item694119413_..._realfoto.html

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •