Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ocena zdjęcia z 20D - proszę o pomoc...

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie Ocena zdjęcia z 20D - proszę o pomoc...

    Witam,
    jestem właśnie na etapie kupna 20D. Mam upatrzoną jedną aukcję, ale jedna rzecz mnie zmartwiła. Aparat zadbany, dobrze traktowany, ale...

    Otóż wyczytałem w necie, że żeby sprawdzić aparat można zrobić zdjęcie z zamkniętym dekielkiem, bez obiektywu, z dłuższym czasem naświetlania. Wówczas można sprawdzić matrycę...

    Czy ktoś może spojrzeć na takie zdjęcie, bo fakt faktem wyszło jakieś 6 kropek na czarnym tle - być moze są to jakieś zabrudzenia na dekielku, albo jakieś martwe piksele na matrycy...

    Zdjęcie :
    http://img43.imageshack.us/i/dekielek1.jpg/
    Oczywiście proszę w max rozdzielczości obejrzeć, te "piksele" zaznaczyłem białymi obwódkami...

    Dla porównania zdjęcie tym samym aparatem gdzie już nie widać tych "pikseli"
    http://img228.imageshack.us/i/zdjeciey.jpg/

    Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo nie wiem czy licytować czy jeszcze się wstrzymać.... ;-)

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    No u mnie jest masa niebieskich, czerwonych piXli. Czy to jest jakas wada? Nigdy to nie przeszkadzalo, chyba, ze kupujesz aparat w 90% do robienia zdjec nocnych z dlugim naswietlaniem. Normalnie te pixele u mnie sie nie pojawiaja, albo wogole nie jestem w stanie ich zauwazyc przy czasach 'normalnych'.

    Jak jest dobry stan, maly przebieg to olej te dekielkowe testy i kupuj.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    74

    Domyślnie

    Poproś o zdjęcie dekielka na iso 1600 i 30 sek :P wtedy się przerazisz

    Jak kupiłem mojego 30d to pierwsze co na zwykłych zdjęciach zobaczyłem niebieskiego hota.

    No ale testowałem dalej, po 5 zdjęciach hot znikł, i na zwykłych nastawach i czasach naświetlania jest czysto.

    Potem postanowiłem zrobić 30 sekund na iso 1600 i moim oczom ukazała się piękna konstelacja gwiazd, a deadpixel test wykrył około 300 - 400 hotów przy progu 20 dla hota, przy standardowych ustawieniach programu około 100.

    Mój świat legł w gruzach :P

    Postanowiłem jednak olać ten fakt, focić dalej i się nie przejmować, bo to normalna sprawa że czasem się przytrafią jakieś hoty, tym bardziej, że iso 1600 + takich czasów naświetlania raczej nie będę używał.

    Zauważyłem też że więcej hotów pojawia się jak sprzęt leży długo nieużywany, nie wiem dla czego się tak dzieje, ale potwierdziło się to już na moim starym s1 is, jak i na tej 30d, bo kupiłem ją po tym jak od kilku miesięcy nie była używana. Po kilkudziesięciu zdjęciach większość hotów znikła i nie pojawiła się już więcej.


    Jak chcesz się załamać bardziej, poproś o zdjęcie białej kartki na przesłonie 22 i większej (jeżeli się da) i zobaczysz piękne syfki na matrycy :P

    Konkludując - prawie każdy z nas robił kiedyś zdjęcia dekielka i białej kartki, ale tylko na początku przygody z fotografią ich wyniki powodują przerażenie i załamanie z powodu zakupienia "złomu" - bo przecież wydając taką kasę chcielibyśmy mieć sprzęt bez wad. Jednak na jakość końcową zdjęcia 1000 razy większy wpływ ma ten kto stoi za aparatem, niż jakieś minimalne ułomności sprzętu.
    7d + Tamron 17-50 2.8 + 70-200 2.8 L IS + canon 50/1.8 II + sigma 18-200 3.5-6.3 DC OS

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Są hoty na dekielkowych fotach...i co z tego?

    Nic z tego nie wynika. No chyba że sensem fotografii dla ciebie są zdjęcia dekielków...

    Spróbuj się przejmować tym, jak wyglądają zdjęcia, nie testy.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    86

    Domyślnie

    a ja właśnie dostałem 30D i nie mam zamiaru robić zdjęć dekielkom:-D
    szkoda nerwów

    a przy okazji - jaką kartę kupić, żeby nie narzekać?

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    74

    Domyślnie

    Pretec 233x mam (8gb) i polecam
    7d + Tamron 17-50 2.8 + 70-200 2.8 L IS + canon 50/1.8 II + sigma 18-200 3.5-6.3 DC OS

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Rozumiem i dzięki za pomoc.
    teraz zobaczymy czy w ogóle wygram ta aukcję ;-)
    pozdrawiam!

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    zeby sprawdzic matryce mozna zrobic zdjecie z dekielkiem ale z krotkim czasem naswietlania a nie dlugim, jak zdjecie bedzie czyste to nie ma zadnych martwych pikseli
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    267

    Domyślnie

    Ja zrobilem sobie na moim 40d fotke dekielka z czasem 6sekund na ISO100 oraz 16 sekund na ISO1600. Na pierwszej fotce widac zaledwie kilka hot pikseli i sa mikromale. Na drugiej fotce jest kilkanascie czerwonych, kilka niebieskich oraz kilka bialych. Na fotkach przy czasach do 2 sekund nic nie widac.
    Mam aparat na gwarancji - Canon zechce w ogole sie tym zajac czy nie warto sobie gitary zawracac?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    zeby sprawdzic matryce mozna zrobic zdjecie z dekielkiem ale z krotkim czasem naswietlania a nie dlugim, jak zdjecie bedzie czyste to nie ma zadnych martwych pikseli
    to że nie będzie martwych nie oznacza że nie będzie gorących
    twórcę wątku zaniepokoiły właściwie gorące pikselki a nie martwe
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •