Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: [stlkr] warszawa w hdr

  1. #1
    stlkr
    Guest

    Domyślnie [stlkr] warszawa w hdr

    witam.
    jestem średnio zaawansowanym fotografem.
    używam aparatu eos 450d.
    ostatnio zabrałem się na poważniej do tematyki fotografii
    oraz 'odkryłem' technikę hdr.
    poniżej zamieszczam kilka fotografii.
    używam głównie photomatix pro3
    wyjątki zaznacze w opisie zdjęcia.
    prosił bym o solidną krytykę i poradę.
    zdjęcia w wyższej rozdzielczości zamieszczam na flickr


    zegar na stadionie Polonia Warszawa, pierwsze podejście

    zegar na stadionie Polonia Warszawa, drugie podejście.
    hdr stworzony przy użyciu Photoshop CS3

    stadion Polonia Warszawa, trybuna KAMIENNA

    Basen przy Konwiktorskiej 6

    wieżowiec znajdujący się na przeciwko Konwiktorskiej 6





    pozostałości basenów SKRY

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Masakra jakas... Jedynym zdjeciem ktore tutaj uzasadnialo HDR to basen od srodka... Reszta to jakies koszmarki...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cos jest nie tak, sprawdz jeszcze raz teorie robienia HDR.

    sztajmes

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Jendryn
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Frankfurt am Main,DE
    Wiek
    38
    Posty
    18

    Domyślnie

    To żadne HDr-y tylko pseudoHDR-y. Nie widzisz masakry jaką zrobiłeś kręcąc za mocno suwakami?
    C5D C28 C50 C85 S15-30 11.05.09 pożegnałem Nikosia ....

  5. #5
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    No cóż, potwierdzam - tylko basen od środka wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze. Reszta niestety nie.
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Źle dobrałeś tytuł wątku, bardziej na miejscu było by "Warszawa, kicz projekt".
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  7. #7
    isnt
    Guest

    Domyślnie

    widze ze wszyscy którzy odpowiedzieli, średnio zrozumieli temat. Koles wrzuca zdjęcia i prosi o poradę pisząc przy okazji ze dopiero się uczy, a tutaj - jak i na kazdym polskim forum fotograficznym - poza objazdem, ciężko znaleźć cokolwiek innego, nie licząc juz na konstruktywną krytykę...!

    najwyraźniej jechanie komuś za kiepskie zdjęcia zamiast poprowadzenie go troche aby robił je lepiej jest czymś lepszym - podbudowanie własnego ego za pomocą prostackiej i niekonstruktywnej krytyki...?
    litości Panowie

  8. #8

    Domyślnie

    no nie bardzo to wyszło już lepiej by sobie poradził jakiś automat do HDR-owania po "włożeniu" do niego 3 wersji fotki (za jasnej, średniej, i za ciemnej). To co widze nie mieści się w pojej skali interpretacji HDR gdyby nie ślady od jakiegoś maskowania to bym twierdził ze nic z tymi nie zrobiłeś.

    PS "isnt" sporo racji w twojej wypowiedzi ale no nie stety ciężko wypowiedzieć się o pewnym stylu fotografi skoro on jest raczej niezauważalny.
    Do autora postu- to wystarczy troszke pogooglować by zobaczyć czym HDR jest. jeżeli uda się zrobić coś podobnego w tedy można pokusić o wystawienie tego i nie stety być zje*** przez innych- ale przynajmniej ma się jakieś arkumenty do obrony, bo to nie ma się nawet jak bronić to leży na łopatkach i jeszcze przed wystawą się samo poddało.
    Ostatnio edytowane przez Canonborg ; 20-07-2009 o 11:22
    Canon EOS 5D + Canon 28-300/1:3,5-5,6 L IS USM, Canon 50/1:1,4 USM

  9. #9
    isnt
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canonborg Zobacz posta

    PS "isnt" sporo racji w twojej wypowiedzi ale no nie stety ciężko wypowiedzieć się o pewnym stylu fotografi skoro on jest raczej niezauważalny.
    problem w tym, ze nastawienie forumowiczów ZAWSZE jest takie zeby "zjechać" nawet w momencie kiedy ktoś pisze, cytuję "używam photomatix pro3, proszę o radę, krytykę". nie znam sie na hdr, nie lubie tej techniki ale wystarczy ze wpisałam w gogle nazwe photomatix pro3 i wiem co odpowiedziec koledze: moze nie do konca potrafisz z niego korzystac, albo po prostu sam program jest kiepski? a skoro tak to "znawcy" mogliby poradzić zamiast jechać...
    tego sie nie spotyka na zagranicznych forach zeby ludzie z taką zlosliwością oceniali wszystko.. i zapytam po raz kolejny: gdzie tu konstruktywizm wypowiedzi?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Isnt, robienie offtopa i jechanie po komentujących mega konstruktywne jest, to fakt. IMHO jedyne co konstruktywnie można poradzić autorowi to żeby darował sobie tego typu eksperymenty i to właśnie zostało powiedziane.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •