Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Eos 1 D

  1. #31
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Merde wrzuć jakiś skan
    Skanowane zwykłym plaszczakiem z odbitki, zresztą nie mam w zasadzie żadnego doświadczenia w temacie skanowania.
    Oryginału nie mam, a na picasę robię max wysokość 1024, więc w formie linka:



    Ilford Delta 400, EF 50/1.4
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #32
    Bywalec Awatar justanimage
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Radom City
    Posty
    237

    Domyślnie

    zrobił sie lekki offtop, wiec aby było na temat podaje linka do watku o 1D Classic na POTNie:
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=453274

    139 stron wałkowania zalet i wad 1d, jest też troche zdjęć
    600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

  3. #33
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Dlatego canon odszedł od tych czasów gdyż w MK II migawka jest taka sama jak w innch puszkach (np 20-30d czyli szczelinowa pionowa) a w 1d jest hybrydowa badz tez elektroniczna nie wiem tego dokładnie trzeba by sprawdzic w instrukcji, dlatego jest w stanie robic tak krotkie czasy ;]

  4. #34
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Wiek
    36
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    Dlatego odszedł od tych czasów gdyż w MK II migawka jest taka sama jak w innch puszkach (np 20-30d czyli szczelinowa pionowa) a w 1d jest hybrydowa badz tez elektroniczna nie wiem tego dokładnie trzeba by sprawdzic w instrukcji, dlatego jest w stanie robic tak krotkie czasy ;]
    Masz rację. Na którejś tam stronie w linku który podał Justanimage facet opisuje, że osiągnięcie takiego krótkiego czasu ma związek z tą matrycą CCD. Miałoby to działać na takiej zasadzie, że jeśli migawka ma fizyczne ograniczenie do np. 1/8000 sek to aparat potrafi osiągnąć krótsze czasy poprzez elektroniczne wyłączenie matrycy. Zastanawiam się tylko dlaczego nie mogą zrobić tego z CMOS. Zdawałoby się, że to tylko kwestia softu. A tak w ogóle na CB też można by założyć wątek dla miłośników starych jedynek Mam tą puchę od czerwca ubiegłego roku. Wyrwałem za 730 zielonych przy ówczesnym kursie 2.20. Świetny stan, 55k klapnięć na pierwszej migawce. Uważam, że wypluwa świetne obrazki, a bywało, że ktoś napisał, że nie nadaje się do niczego więcej jak do wbijania gwoździ :-?

  5. #35
    Bywalec Awatar justanimage
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Radom City
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1Digital Zobacz posta
    A tak w ogóle na CB też można by założyć wątek dla miłośników starych jedynek
    Dobry pomysł.Mozna w sumie zaadaptowac ten wątek.
    Użytkownicy 1D Classic unite!!


    (...)
    ktoś napisał, że nie nadaje się do niczego więcej jak do wbijania gwoździ :-?
    I to jest przegiecie, bo przeciez nadaje sie też świetnie do samoobrony!!
    600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    (...) wiec czas synchronizacji jest dosc istotny a 1/500 to swietny wynik(...)
    To 1/500 jest czasem jak najbardziej do przeskoczenia. Sam często robie na 1/800

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •