Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Eos 1 D

  1. #21
    Bywalec Awatar justanimage
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Radom City
    Posty
    237

    Domyślnie

    Nie wiem czemu Canon zrobił taki regres, wydaje mi sie ze na bajery typu krotsze czasy, eye control itp nadejdzie czas kiedy wyscig na megapixele i wyzsze ISO straci na znaczeniu.
    Wtedy Canon bedzie dorzucal lepsza funkcjonalnosc (oczywiscie za słoną oplatą).
    Ostatnio edytowane przez justanimage ; 20-07-2009 o 11:11
    600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A czemu zrezygnowano z EC w cyfrze? Czemu nowe korpusy miewają gorszy AF niż stare? Marketing, panie...
    z EC to jeszcze jestem w stanie zrozumiec (np. kiedy kilkanascie punktów do wyboru) choc pewnie gdyby chcieli to by to jakos smigalo.. nie wspomne juz o amatorskich aparatach.. na pocieszenie mamy "direct print" i "wykrywanie usmiechu"
    Ostatnio edytowane przez Kubak82 ; 20-07-2009 o 11:26

  3. #23
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    z EC to jeszcze jestem w stanie zrozumiec (np. kiedy kilkanascie punktów do wyboru) choc pewnie gdyby chcieli to by to jakos smigalo..
    Przy 3 punktach AF to faktycznie byłby zbędny bajer, przy 9 już bardzo użyteczny, a przy 45 to jest dla mnie rewelacja. Jedna czynność mniej, wreszcie nie trzeba się przejmować zmianą aktywnego pola przy przejściu z kadru poziomego na pionowy.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    gdyby to tylko dzialalo pewnie i przewidywalnie - to bez dwoch zdan bylaby super sprawa zreszta - pewnie kiedys bedzie

  5. #25
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    Te "cuda" techniki, które wpakowali choćby do EOS-a 3 będą w cyfrowych lustrach tuż przed ich zmierzchem :/ . Tak coś czuję. Podobnie jak stało się w analogowych. Wypuścili wypasioną puszke i nastała era cyfry. Ech...
    Nikon Z 6 ll, Nikkory Z 28-75/2,8 + Z 70-200/2,8 VR S

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    W tej jedynce jest "stary" ETTL więc z lampą błyskową bywa nieprzewidywalnie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W tej jedynce jest "stary" ETTL więc z lampą błyskową bywa nieprzewidywalnie.
    ale fizycznie sa jakies bariery by w ett-l II wprowadzic krotsze synchro?? pytam z ciekawosci - nie znam sie na na budowie pomiaru blysko.. wiedze ze kiedys sie dalo a teraz roznica to 1/200s.. do BARDZO duzo

  8. #28
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    gdyby to tylko dzialalo pewnie i przewidywalnie - to bez dwoch zdan bylaby super sprawa zreszta - pewnie kiedys bedzie
    Trójkę mam stosunkowo krótko (zrobiłem jak na razie 2 rolki, trzecia dopiero zaczęta), więc ciężko mi się wypowiadać z całą stanowczością, ale już teraz mogę powiedzieć, że w ~90% przypadków wybiera mi punkt AF na który patrzę.
    Czy dobrze złapie ostrość to już inna bajka - pola krzyżowe są tylko w centrum kadru, ale to nie ma nic wspólnego z EyeControl jako takim.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    tylko pozazdroscic w takim razie - taki EC zdublowany jeszcze na wszelki wypadek z multisterownikiem (chwala ze choc na to jakis geniusz w canonie wpadl) to by rzeczywiscie byla fajna rzecz

    moze bedzie w 1d mk15

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Taki EC skuteczny rzeczywiście byłby miodny. Merde wrzuć jakiś skan
    Ostatnio edytowane przez himi ; 20-07-2009 o 21:35

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •