Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: 5dmkI - nowe? używane? do kiedy?

  1. #21
    Uzależniony Awatar Blindseeker
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    522

    Domyślnie

    Mi niedawno (miesiąc temu) udało się dostać body w stanie idealnym, przebieg poniżej 10k za 5000 na fakturę

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Ponad 5k za 5d1 to dziś cena zaporowa moim zdaniem.
    Zapomniałeś tylko dodać dość ważny ustęp, mianowicie "dla mnie" co widać po sumach jakie ludzie są skłonni płacić za dobrze utrzymane egzemplarze i to na gwarancji. Zresztą przy cenach nowej piątki nijako mnie to nie dziwi, choć nie zaprzeczam, że kwoty ok 6400 zl jak na w.w. aukcji to już sporo...

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Fakt, oferowana przez ciebie niedawno miała gwarancję. Za ten luksus można zapłacić i 5,5. Ja szukam teraz raczej 1d2 i też nie jest różowo. To, co trafia na alle, to rzadko ciekawe egzemplarze.

  4. #24
    Uzależniony Awatar Blindseeker
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Ja szukam teraz raczej 1d2 i też nie jest różowo. To, co trafia na alle, to rzadko ciekawe egzemplarze.
    I nie ma co sie dziwić - przy tych cenach jakie mamy dziś, wiele osób, które nawet chiałoby wymienić swoje stare 5d / 1Ds II na nowszy model zastanowi sie kilka razy zanim to zrobi. Ludzie wolą przeczekać i pracować tymi puszkami, które juz mają (a 5d mark I czy 1Ds II to na prawdę solidne aparaty).

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Z drugiej strony, jak ktoś ma taki aparat, używa amatorsko i do tego niezbyt często to teraz jest dobry moment na to żeby go sprzedać.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227
    no comment...

  7. #27
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Właśnie się na to natknąłem, cóż - kocha swój sprzęt i wysoko go ceni

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Jeszcze trochę i pojawi się 5D MkIII, hihihihi i może zaoferuje coś więcej niż 5D MkII. Swoją drogą w zeszłym roku około sierpnia/września spokojnie nówki kupowało się po 5500-6500 PLN a dziś? Kiedy pomyślę, sobie, że nówkę 70-200/4L za 1200 PLN z USA przywiozłem dla brata to żal ściska serce, że USD taki drogi.
    Dobrze na serio, ceny pójdą w dół w Polsce kiedy wzmocni się złoty ale to jest rzecz trudno przewidywalna. Po drugie jak pisali koledzy kiedy skończy się ssanie na MkII ale na razie się nie kończy i po trzecie jeśli będzie większa konkurencja cenowa i asortymentowa wśród dostawców FF na rynku.
    Na razie trzymam swoją 5 i nie zamierzam jest sprzedawać a czy zamienić na nowe MkII, hmmm może raczej dodać Mk II jako drugą puszkę bo MkI to dobra puszka i nie warto się jej pozbywać.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    mysłowice
    Posty
    262

    Domyślnie

    ja swoją 50D też sprzedałem bo miałem zamiar kupić 5D ale jak zobaczyłem co się wyprawia to dałem spokuj i wrócilem do 50D. jak można za 5D który jest z roku powstania 20D płacić tyle kasy? jak ktoś nazbiera 6000zł to i tą różnice do 5D mark II dopłaci i ma nówke. 5D powinien kosztwać około 3500 - 4500zł, nie więcej. oczywiście z całym szacunkiem do niego.
    canon

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Powinien....Rynek ustala ceny. Piątek jest mało więc pojawiają się tacy, którym się wydaje, że za tak absurdalną kasę złapią kogoś. Może i złapią desperata jakiego. Ale to nie jest odosobniony przykład. Na innej aukcji ktoś usiłuje ożenić stareńkiego 1d w stanie (hmmm - średnim) za prawie 3k. Więc wesołych ludzików nie brakuje.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •