Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: 30D pomiar swiatła padł

  1. #11
    Bywalec Awatar SirDuncan
    Dołączył
    Oct 2007
    Wiek
    42
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgfoto Zobacz posta
    Kumpel stuknął torbą lekko o ziemie i potem pomiar przestał działac ,więc wszystko się zgadza wystarczy lekko uderzyc w końcu to sprzęt elektorniczny a nie drewno
    bzdury wacpan prawisz... moja 20stka z przypietym 17-40 wypadla z samochodu na kamienna droge - aparat i obiektyw 'jak nowe'. O ile dobrze pamietam Vitez kiedys pozwolil statywowi samoczynnie zmienic orientacje z pionowej na pozioma. 20D i 24-105 (poza potluczonym filtrem) przezyly bez problemow... A ze Vitez nie konus, aparat przed spotkaniem z podloga przebyl 1,9m....
    5D mkII, 20D, C17-40/4L, C24-105/4L, C70-200/4L, C50/1.4, 580EX, 580EXII, A70+WP-DC700

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SirDuncan Zobacz posta
    bzdury wacpan prawisz... moja 20stka z przypietym 17-40 wypadla z na kamienna droge - aparat i obiektyw 'jak nowe'. O ile dobrze pamietam Vitez kiedys pozwolil statywowi samoczynnie zmienic orientacje z pionowej na pozioma. 20D i 24-105 (poza potluczonym filtrem) przezyly bez problemow... A ze Vitez nie konus, aparat przed spotkaniem z podloga przebyl 1,9m....
    Może nie bzdury, może tak nieszczęśliwie uderzył, że rzeczywiście uszkodził, albo to tylko tłumaczenie serwisu. Osobiście też w to wątpię. Kiedyś zabrałem 30D na wesele znajomych. Powiesiłem na oparciu krzesła na którym siedziałem. Po wypiciu większej ilości "czystej" poczułem nieodpartą chęć skorzystania z toalety. Niestety ktoś kompletnie nieodpowiedzialny zaprojektował podest tuż przy moim siedzisku. Krzesło wywróciło się przygniatając aparat, i na koniec wywaliłem się ja przygniatając to wszystko sobą (92kg). Oczywiście na aparacie żadnych śladów. Może 20/30D to nie Zenit E ale to naprawdę solidne konstrukcje.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    ten podest to chyba Polmos Tobie wybudował

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SirDuncan Zobacz posta
    bzdury wacpan prawisz... moja 20stka z przypietym 17-40 wypadla z samochodu na kamienna droge - aparat i obiektyw 'jak nowe'. O ile dobrze pamietam Vitez kiedys pozwolil statywowi samoczynnie zmienic orientacje z pionowej na pozioma. 20D i 24-105 (poza potluczonym filtrem) przezyly bez problemow... A ze Vitez nie konus, aparat przed spotkaniem z podloga przebyl 1,9m....
    Haha
    a ja swoją kiedyś z czwartego piętra wywaliłem i też działała

    z aparatem jest jak z samochodem czasem walniesz w inne auto ale w srodku nic nie uszkodzisz a czasem stukniesz przy parkowaniu i masz szkody za kilka tysięcy.
    EF-S 18-55, Tamron 28-75 SP AF XR Di f/2.8L ,Canon 70-200 f/4 L ,
    speedlight 580 EX II,eos 50e,sigma 28-80 3.5-5.6,sherpa 600R,Hama NiMH 2500 i 2600+Hama Delta Bravo...
    Moja strona http://gocalfoto.bho.pl/

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SirDuncan Zobacz posta
    O ile dobrze pamietam Vitez kiedys pozwolil statywowi samoczynnie zmienic orientacje z pionowej na pozioma. 20D i 24-105 (poza potluczonym filtrem) przezyly bez problemow... A ze Vitez nie konus, aparat przed spotkaniem z podloga przebyl 1,9m....
    IS zdechł w tym 24-105 przez ten upadek , więc nie tak bez problemów.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Wiek
    35
    Posty
    27

    Domyślnie

    U mnie przy Kitowym obiektywie, spadłem z huśtawki robiąc zdjęcie i niestety najpierw aparat na beton a później ja na aparat i o DZIWO ani większych rys ani żadnej awarii, a moja waga to około 70kg

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgfoto Zobacz posta
    Przyczyną było "uszkodzenie fizyczne"
    koszt naprawy 340zł w tym jest wliczona naprawa spustu migawki
    bo nam zle działał(trzeba było bardzo mocno dociskac)
    przy okazji sprawdziłem przebieg migawki
    no i wyszło ze ma jeszcze pół życia przed sobą(45000 zrobione)
    Tak z ciekawosci - ile policzyli Ci za wymiane spustu migawki?

  8. #18

    Domyślnie

    jak by od byle upadku miała padać elektronika w aparatach, to nikt by nie robił magnezowych obudów, bo po co :wink:

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •