Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [nylover] galeria zdjęć

  1. #1
    nyclover
    Guest

    Domyślnie [nylover] galeria zdjęć

    Pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. Dopiero zaczynam przygodę z fotografią.

    Zacznę od zdjęć z GSMP w Siennej. Pierwsze zetknięcie z fotografią sportową.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Nie jestem samochodowy, ale po mojemu dałeś zbyt krótkie czasy. Na wszystkich zdjęciach koła są zamrożone, przez co nie widać ruchu. Golf na zdjęciu 5 wygląda wręcz na zaparkowany.
    C-F-K - forever

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Dokładnie, to co Mellan powiedział. Ponadto w przypadku zdjęć sportowych (w tym rajdów samochodowych) nie bój się używac skośnych kadrów dla podkreślenia dynamiki. Subaru na 1-wszym aż sie prosi, żeby go inaczej ciachnąć..
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar patric89
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków / Tarnobrzeg
    Wiek
    35
    Posty
    336

    Domyślnie

    kadry dobre i ciekawe. Jakość ostrość, czy kolorystyka w porządku. drażni mnie to samo co panów wyżej...
    Dłuższe czasy nadały by zdjęciu dynamiki i akcji.
    5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

  5. #5
    Coś już napisał Awatar jpl
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Inside the Wall
    Posty
    50

    Domyślnie

    Prędkość liniowa kół jest taka sama jak reszty samochodu (za wyjątkiem poślizgu). Nie wydaję mi się by wydłużenie czasu naświetlania mogło rozmyć koła. Sytuacji nie da się porównać do śmigieł samolotów czy śmigłowców.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Ale nie kątowa, ta jest inna. Zobacz u MacGyvera. Da się.
    C-F-K - forever

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpl Zobacz posta
    Prędkość liniowa kół jest taka sama jak reszty samochodu (za wyjątkiem poślizgu). Nie wydaję mi się by wydłużenie czasu naświetlania mogło rozmyć koła. Sytuacji nie da się porównać do śmigieł samolotów czy śmigłowców.
    Nie ma to jak dobra dawka teorii..
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    U kuziego coś naprzykład można podpatrzeć.
    C-F-K - forever

  9. #9
    Coś już napisał Awatar jpl
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Inside the Wall
    Posty
    50

    Domyślnie

    O ile dobrze widzę to koła są rozmyte tylko na zdjęciach panoramowanych. Na zdjęciach w których wszystko jest ostre (nie rozmyte) koła też będą ostre (a przy najmniej tak mi się wydaję).

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpl Zobacz posta
    O ile dobrze widzę to koła są rozmyte tylko na zdjęciach panoramowanych. Na zdjęciach w których wszystko jest ostre (nie rozmyte) koła też będą ostre (a przy najmniej tak mi się wydaję).
    Oczywiście masz rację. mówiąc o wydłużeniu czasu użylismy skrótu myślowego, mając na myśli właśnie panning;-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •