Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Drukarka Canon Selphy CP400 profil

  1. #11
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    Dodam jeszcze że dzisiaj zrobiłbym to chyba (profilowanie drukarki) poprzez
    http://www.drycreekphoto.com/custom/customprofiles.htm
    Czytałem pozytywne opinie na forach a jeden gostek napisał że to najlepiej wydane 50$ w jego życiu.
    Z tego co wiem - odszedł z tej firmy główny specjalista od koloru - Ethan Hansen, klienci już 4-6 tygodni czekają na zwrot kasy, na razie firma nie działa.

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    W czasie gdy ja to robiłem około 6mies temu to po bardzo długim googlaniu w Polsce oprócz tej firmy nie znalazłem nic konkretnego...teraz może to wyglądać inaczej...
    Takie "budowanie" profilu odbywa się na bazie wzornika 918 kolorów. Mieści się on na 2 wydrukach 18x24 cm. Na potrzeby drukarki termosublimacyjnej 10x15 trzeba każdą fotkę podzielić na pół, żeby pola pomiarowe nie były za małe.
    Od 1,5 roku tak profiluję swoją drukarkę Sony, lab do którego wysyłam zdjęcia, maszynę do powiększeń w tym labie.
    W przyszłym roku planujemy zmianę lokalu na sporo większy i rozszerzenie usług - wydruki na Epsonie 9800, sprzedaż kalibratorów, oraz profilowanie usługowo labów i drukarek.
    Jak wsio ruszy, to 1 profil wyceniałbym na polskie warunki na jakieś 50 zł netto, a biorąc pod uwagę, że do labu trzeba to powtarzać co jakiś czas - to za 4-o krotną kalibrację w ciągu roku - 150 zł.
    To jest jedyne wyjście (używanie profili) jeśli poważnie się myśli o fotografii cyfrowej.
    Ale z uporem maniaka będę twierdził, że najlepiej wydane pieniądze - to zakup kalibratora do monitora.
    Później - profile.
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duty
    ....a biorąc pod uwagę, że do labu trzeba to powtarzać co jakiś czas - to za 4-o krotną kalibrację w ciągu roku - 150 zł.
    ...
    A jak to rozumieć? Jeśli 1 raz sprofiluję drukarkę i nie zmieniam materiałów (kit+folia) to nie bardzo rozumiem po co profilować dalej...Nie ma aż takiego rozrzutu parametrów materiałów eksploatacyjnych żeby to powtarzać. Co innego atramentówki - tutaj gdy zmienisz papier bądź tusze to trzeba profilować...
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  3. #13
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    A jak to rozumieć? Jeśli 1 raz sprofiluję drukarkę i nie zmieniam materiałów (kit+folia) to nie bardzo rozumiem po co profilować dalej...Nie ma aż takiego rozrzutu parametrów materiałów eksploatacyjnych żeby to powtarzać. Co innego atramentówki - tutaj gdy zmienisz papier bądź tusze to trzeba profilować...
    Chodziło mi o lab typu Fuji Frontier, Noritsu itp. - tam jest tak wiele czynników, że profile trzeba uaktualniać dość często - i nie ma to nic wspólnego z codzienną kalibracją labu do szarości. Zmiana parametrów chemii/papieru/systemu naświetlania w czasie powoduje delikatne zmiany.
    W drukarkach termosublimacyjnych rozrzut tez jest, ale na tyle subtelny, ze większym problemem będzie kalibracja monitora, żeby to wychwycić
    W atramentówkach sama zmiana ustawień dpi moze spowodować konieczność profilowania takiego właśnie ustawienia. Także zmiana sterownika drukarki może zdezaktualizować profil.
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duty
    W przyszłym roku planujemy zmianę lokalu na sporo większy i rozszerzenie usług - wydruki na Epsonie 9800, sprzedaż kalibratorów, oraz profilowanie usługowo labów i drukarek.
    Jak wsio ruszy, to 1 profil wyceniałbym na polskie warunki na jakieś 50 zł netto
    no to podaj kiedy i gdzie mam wysłać moje zdjęcia
    mówię serio, już masz pierwszego klienta 8)
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #15
    Coś już napisał Awatar Trzaska
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa/Białystok
    Wiek
    47
    Posty
    86

    Domyślnie

    Ostatnio za swój profil do HP 7660 na podstawie tablicy 288polowej, tworzony na podobnej zasadzie zaplacilam 109 brutto . Ja drukuje tablice na papierze i tuszami ktorych uzywam, przysylaja mi testowe zdjecia skonwertowane do profilu, jesli nie jestem pewna, moge poslac swoje zdjecia do skonwertowania. Jesli klient jest zadowolony, placi, a firma przysyla profil,

  6. #16
    Bywalec Awatar Paprochwbody
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    213

    Domyślnie Kalibracja drukarki za 85 zł

    (5III+1IIn+24-105+150+100-400)

    http://www.pbase.com/tmirkowski/profile

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Wiek
    52
    Posty
    343

    Domyślnie

    Czy ktoś na dzien dzisiejszy wysyłkowo kalibruje drukarki. Mam problem z moja Seplhy CP760 i chyba bez kalibracji sie nie obędzie.

    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
    Paweł
    EOS 5D | EOS 30+BP-300 | 17-40/4.0L | 24-105IS/4.0L | 50/1.8 | 85/1.8 | 90-300/4.5-5.6 | 420EX

  8. #18
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Grabowski Zobacz posta
    Czy ktoś na dzien dzisiejszy wysyłkowo kalibruje drukarki. Mam problem z moja Seplhy CP760 i chyba bez kalibracji sie nie obędzie.

    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
    Paweł
    Na terenie Krakowa chętnie służę swoją wiedzą i spektrofotometrem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •