Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Fotografia biznesowa

  1. #1
    Meor
    Guest

    Domyślnie Fotografia biznesowa

    Witam. Jest to mój pierwszy wpis na forum i jeśli jest coś nie tak to proszę o poprawienie przez moderatorów.

    Dostałem ofertę pracy w firmie informatycznej. Moim zadaniem ma być robienie zdjęć ludzi w czasie pracy. Chciałbym zaznaczyć że nigdy wcześniej nie pracowałem komercyjnie i nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Mój pracodawca jest perfekcjonistą i oczekuje ode mnie zdjęć niemalże idealnych (zwraca uwagę na najmniejszy szczegół). Prosiłbym o poradę jak najlepiej ustawiać ludzi do zdjęć w środowisku pracy ( chodzi mi tu głównie o rzeczy typu odpowiednie ułożenie nóg i tułowia by odpowiednio wyeksponować ułożenie barków itp. z pewną uwagą by nie wyszedł z tego portret pamiątkowy a zdjęcie biznesowe pracowników) Zdjęcia mają być użyte na stronie firmy a także w broszurze. Dobrą wskazówką jest http://jzportraits.home.att.net/ lecz nie jest to do końca to. Zdjęcia będą robione raczej w małych pomieszczeniach, głównie w otoczeniu serwerów i komputerów więc dobór obiektywów jest ograniczony. Wszelkiego rodzaju wskazówki, linki itp. mile widziane
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Meor
    Guest

    Domyślnie

    nikt mi nie pomoże??

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.istockphoto.com/user_view.php?id=629407 chyba najlepiej sie sprzedajace zdjecia biznesowe/ludzi mozna podejrzec co nieco

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meor Zobacz posta
    nikt mi nie pomoże??
    A czego oczekujesz? Lawiny porad jak w sposób szybki, łatwy i zapewne niedrogim kosztem zostać świetnym fotografem? Równie dobrze można by zadać post: "Jak w tydzień zostać milionerem?"
    Przez nasze forum codziennie przewijają się setki użytkowników mających podobne problemy. Wszyscy chcą wykonywać jeżeli nie świetne, to przynajmniej przyzwoite fotografie. To nie jest takie proste i nie sprowadza się do "pstryk". Piszesz, że nie masz doświadczenia i czego oczekujesz? Że zadaniem posta otrzymasz jakiś dar/bonus? Technika to jedno, byle sprzętem nie zrobisz perfekcyjnych fotografii, a sztuka to drugie, nawet najlepszy sprzęt za Ciebie nic nie zrobi i efekty mogą być równie niesatysfakcjonujące.
    Jeśli szef chce perfekcji, niech złoży ofertę na usługę. Myślę, że poprzez to forum znajdzie kilku przyzwoitych fotografów chętnych podjąć się zlecenia za kwotę rzędu kilka tys zł, biorąć zakres i wymagania jakie opisałeś.
    I jeszcze jednen aspekt: to nie jest tak, że szef może sobie fotografować pracowników i publikować ich zdjęcia. Każdy z nich musi z osobna podpisać zgodę na publikację. Może się zdarzyć, że pracownik rozwiąże umowę z pracodawcą, a potem zaskarży go o wymuszenie takiej zgody żądając odszkodowania. Czy Twój perfekcyjny szef przewidział taką sytuację?
    Czy zauważyłeś, że na stronach firm prawie nie widuje się fotografii pracowników przy pracy? Nie daje to do myślenia?
    C-F-K - forever

  5. #5
    Meor
    Guest

    Domyślnie

    A czego oczekujesz? Lawiny porad jak w sposób szybki, łatwy i zapewne niedrogim kosztem zostać świetnym fotografem? Równie dobrze można by zadać post: "Jak w tydzień zostać milionerem?"
    Przez nasze forum codziennie przewijają się setki użytkowników mających podobne problemy. Wszyscy chcą wykonywać jeżeli nie świetne, to przynajmniej przyzwoite fotografie. To nie jest takie proste i nie sprowadza się do "pstryk". Piszesz, że nie masz doświadczenia i czego oczekujesz? Że zadaniem posta otrzymasz jakiś dar/bonus? Technika to jedno, byle sprzętem nie zrobisz perfekcyjnych fotografii, a sztuka to drugie, nawet najlepszy sprzęt za Ciebie nic nie zrobi i efekty mogą być równie niesatysfakcjonujące.
    Jeśli szef chce perfekcji, niech złoży ofertę na usługę. Myślę, że poprzez to forum znajdzie kilku przyzwoitych fotografów chętnych podjąć się zlecenia za kwotę rzędu kilka tys zł, biorąć zakres i wymagania jakie opisałeś.
    I jeszcze jednen aspekt: to nie jest tak, że szef może sobie fotografować pracowników i publikować ich zdjęcia. Każdy z nich musi z osobna podpisać zgodę na publikację. Może się zdarzyć, że pracownik rozwiąże umowę z pracodawcą, a potem zaskarży go o wymuszenie takiej zgody żądając odszkodowania. Czy Twój perfekcyjny szef przewidział taką sytuację?
    Czy zauważyłeś, że na stronach firm prawie nie widuje się fotografii pracowników przy pracy? Nie daje to do myślenia?
    Wybacz że Cię uraziłem swoim zdaniem, chciałem tylko pobudzić post, a jestem troche zdesperowany w czasie. Starałem się by mój post był jak najbardziej zrozumiały ale widocznie są ludzie którym sprawia trudność czytanie tekstu bez emocji.. Chciałbym również zaznaczyć że nie napisałem że jestem zielony w fotografii, ale w pracy zawodowej jako fotograf a to chyba spora różnica. Zadałem pytanie na forum, bo bardzo mi zależy na tej pracy i chce wypaść jak najlepiej, a zdjęcia które mam wykonać to okres próbny.
    W pytaniu chodziło mi o kompozycje lekko portretowe w warunkach pracy a nie o przepisy prawne bo to nie moja sprawa. Przepraszam że oddycham i że ja plugawy próbuje w ogóle pracować kreatywnie a profesjonalistom z toną sprzętu i 100 letnim stażem pracy zabieram "ciężki" kawałek chleba...

    Pierwszego dnia gdy zrobiłem zdjęcia testowe w biurze to nie byłem zadowolony, własnie dla tego że były jakieś takie zwyczajne.

    Strona którą polecił mi traphezz zawiera zdjęcia o które mi chodzi za co wielkie dzięki! I własnie z czymś takim chce się jak najbardziej oswoić

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Ależ mnie nie uraziłeś!
    Chciałem Ci jedynie zwrócić uwagę na złożoność problemów w tej sytuacji, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi "na szybko". Kluczem jest tu doświadczenie, ale cóż...
    każdy zaczyna, a kreatywność jest zawsze wskazana. Życzę powodzenia i wybrnięcia obronną ręką powierzonego Ci zadania. Pozdrawiam.
    C-F-K - forever

  7. #7
    Meor
    Guest

    Domyślnie

    PS. Właściciel firmy jest fotografem i chce zatrudnić mnie jako asystenta. Z tego co zrozumiałem to chce rozkręcić studio do fotografii biznesowej gdyż ma dużo zleceń od rożnych firm z którymi współpracuje. Firma do tego czasu zajmowała się budową sieci komputerowych, serwerów i tworzeniem stron internetowych.
    Ostatnio edytowane przez Meor ; 21-06-2009 o 21:35

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    polecę taką stronkę:
    http://antoniloskot.com/blog
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2021
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Fotografia biznesowa

    Witaj! Posiadam kilkuletnie doświadczenie w zakresie fotografii biznesowej. Wykonywałem tego typu zdjęcia z wieloma osobami, współpracowałem głównie z osobami z branży technologicznej oraz prawniczej. Mogę Ci powiedzieć że jeżeli chodzi o najlepszy sposób ustawienia ludzi to klasyczna postawa, czyli: tułów lekko skręcony w lewo albo w prawo, jedna ręka założona na drugą oraz twarz obrócona w kierunku obiektywu. Warto zwrócić uwagę na ustawienie głowy, nie powinna być odchylona na lewo czy prawo tylko pionowo "na sztorc" Należy również uważać na stopień odkręcenia tułowia, nie może być to za dużo ani za mało - pozwoli Ci to na delikatne wyszczuplenie grubszych osób. Jeżeli chcesz zaczerpnąć trochę inspiracji w tym temacie to zapraszam Cię do odwiedzenia mojej strony internetowej: SPAM . Ogólnie to jakbyś miał jakieś pytania to możesz walić śmiało
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-02-2022 o 16:54
    Moje body: Canon 5D mk IV
    Moja szklarnia: Canon 35/1.4L, Canon 50/1.4, Canon 85/1.2L, Canon 70-200/2.8L

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotografia biznesowa

    Aleś odgrzał kotleta. Myślę,że autor wątku może być już nawet na emeryturze
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •