Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: [missgruszka] zdjęcia ślubne

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie [missgruszka] zdjęcia ślubne

    Hej
    W październiku 2008 roku miałam możliwość zrobienia kilku(set) zdjęć na ślubie mojego kuzyna oczywiście byłam tam jako gość, Młodzi mieli wynajętego fotografa i kamerzystę. Zdjęć w kościele zrobiłam niewiele, bez lampy (oprócz 1-2 wyjątków). Nie chciałam wchodzić w paradę zatrudnionemu fotografowi, więc stanęłam sobie i pstryknęłam coś z daleka, efekty są - moim zdaniem - dość mizerne Bardzo, bardzo przydałoby mi się tam coś sporo szerszego i jasnego

    Ale pierwsze koty za ploty

    wszystkie zdjęcia robione 50/1.4 i 350d (ale może się trafić 1 czy dwa kitem)

    Ślub i wesele odbyły się w Żyrardowie, koło 17, więc niestety było ciemnawo nawet na zewnątrz

    1.

    2.

    3.

    4.
    Ostatnio edytowane przez missgruszka ; 17-06-2009 o 19:06

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Na 3 i 4 trochę ostrość i sieczka przeszkadza, 1 mi się podoba, na 2 troszkę jakby jakość poleciała na niektórych częściach obrazu, obróbka albo kompresja? Ale generalnie nie jest tak źle, jak mówisz
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie

    ani dobre, ani złe,przynajmniej te pierwsze, generalnie- przyjemne, trochę pojechane w górę z iso,szum taki, że oczy bolą patrzeć, no ale skoro było ciemno:-D
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Z ostrością to w ogóle beznadziejnie jest wszędzie Głupia wtedy jeszcze bardzo byłam i nie potrafiłam jej dobrze chwytać teraz trochę lepiej to opanowałam

    Byłam wtedy jeszcze poza tym w stanie zachwycania się światłem 1.4 i wszystkie zdjecia były robione praktycznie na tej przysłonie... no i wyszło nie za dobrze

    Wysokie ISO niestety było koniecznością A konsekwencje wysokiego iso w 350d sa jakie są
    Ja nie uznaję używania lampy wbudowanej w aparat, a innej nie mam (i tak nie potrafiłabym jej użyć, w życiu na oczy dobrej lampy nie widziałam i nie używałam... nie mam pojęcia jaką wybrać itd)

    Dziękuję za kompletnie nie zjechanie mnie za pokazywanie takich fotek, ale stwierdziłam ze się przemogę i je pokażę, a nóż czegoś się nauczę

    Swoją drogą, jakim programem polecacie dobrze odszumiać zdjęcia?
    Ostatnio edytowane przez missgruszka ; 17-06-2009 o 19:57

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie

    [QUOTE=missgruszka;Swoją drogą, jakim programem polecacie dobrze odszumiać zdjęcia?[/QUOTE]

    nawet DPP daje rade.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez missgruszka Zobacz posta
    Z ostrością to w ogóle beznadziejnie jest wszędzie Głupia wtedy jeszcze bardzo byłam i nie potrafiłam jej dobrze chwytać teraz trochę lepiej to opanowałam

    Byłam wtedy jeszcze poza tym w stanie zachwycania się światłem 1.4 i wszystkie zdjecia były robione praktycznie na tej przysłonie... no i wyszło nie za dobrze

    Wysokie ISO niestety było koniecznością A konsekwencje wysokiego iso w 350d sa jakie są
    Ja nie uznaję używania lampy wbudowanej w aparat, a innej nie mam (i tak nie potrafiłabym jej użyć, w życiu na oczy dobrej lampy nie widziałam i nie używałam... nie mam pojęcia jaką wybrać itd)

    Dziękuję za kompletnie nie zjechanie mnie za pokazywanie takich fotek, ale stwierdziłam ze się przemogę i je pokażę, a nóż czegoś się nauczę

    Swoją drogą, jakim programem polecacie dobrze odszumiać zdjęcia?
    Mi się podoba Noise Ninja jako filtr do PS-a, ale pewnie zaraz się dowiem, że to bardzo źle, że mi się podoba, bo jest do bani
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ech, nigdy nie miałam problemów z odszumianiem bo po prostu starałam się zdjęcia doświetlać...:/ jeżeli tak ma być, to muszę na gwałt zainwestować w lampę z prosta instrukcją obsługi

    kolejne:

    5. Czy pan trzymający mikrofon kogoś wam nie przypomina, hmmm? A kamerzysta pięknie się wkomponował w kadr, prawda? :>

    6. jakość dobijająca, wiem..... ale to jedyne zdj bez kamerzysty:>

    7.

    8. U nas dzieci na weselach jest zawsze duuuużo To nasza rodzinna smakoszka, Ola

    9. Rodzice zostawili dziecko na podłodze i poszli tańczyć

    10.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Dzieciaki bardzo ladnie wyszly.. No i "dziewczyna bez zęba na przedzie" wesola widac
    Na świat spoglądam przez armatę...


  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Nie przesadzacie z tym szumem? Jeszcze się nie spotkałem z sytuacją by komukolwiek poza maniakami fotografii ziarno przeszkadzało - nie przejmuj się więc za specjalnie...

  10. #10
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Ja tam szum przeszkadzający na jednej fotce widzę

    A do odszumiania Noise Ninja czy jak to się tam bazgroli

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •