Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Plener "strobowanie" czym dyfuzowanie???

  1. #1

    Domyślnie Plener "strobowanie" czym dyfuzowanie???

    Witam chcę zacząć strobing w plenerku i mam taki problem mam 2 lampy na chińskich phottix'ach (430ex i 380ex) i zastanawiam się czym najlepiej mi będzie dyfuzować światło. czy parasolka dyfuzująca (przepuszczająca światło) czy może odbijająca a może softboxy- a jak one to czy lampy podołają mocą na dworze? Mam zamiar robić zdjęcia a la fassion (doświetlanie całej postaci ewentualnie części) i czy na delikatną kontre pod światło podołają??

    Z góry dzięki

  2. #2
    Awatar burdagraph
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Wiek
    47
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dyfuzować... Polska trudna język. (Przepraszać za OT)
    40D + 24-105F4L + 70-200F4L + 70-200F2.8L + Tamron 180F3.5 Macro + Canon 10-22 + 580EX + kupa klamotów i dobre chęci.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Oj trudna, trudna. Mnie za to rozwaliło "fassion". No tak to jest, jak się chce "upgrejdować" (hihih) mądrym językiem swoje wypowiedzi :P

    Kali też przepraszać za OT.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki geniuszom za to, że dowiedziałem się wszystkiego...

    literówka w słowie fashion - tak zastrzelcie mnie za to. (oczywiście nie miałem zielonego pojęcia, że tak się pisze)

    Sorki nie wiedziałem że ta czynność nazywa się dyfundowaniem.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PrzemQs Zobacz posta
    Sorki nie wiedziałem że ta czynność nazywa się dyfundowaniem.
    jak już to rozpraszaniem, a używanie lamp błyskowych to raczej błyskanie lub doświetlanie

    ale teraz do rzeczy...
    zarówno parasolka jak i softbox dadzą tu radę i są w takich warunkach używane
    wszystko zależy od tego, jaki chcesz mieć przestrzenny rozkład światła - mi osobiście bardziej podoba się softbox i chyba częściej się go w takich (powiedzmy studyjnych) warunkach wykorzystuje... inna sprawa, że jest też bardziej upierdliwy w obsłudze

    lampy reporterskie w porównaniu do studyjnych mają dosyć małą moc, ale jeżeli nie będziesz np. doświetlał kontry w słońcu albo dążył do oświetlenia bezcieniowego, powinny raczej wystarczyć. do tej kontry - jedna lampa może nie wystarczyć, ale zawsze masz drugą
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    jeszcze a' propos słowa "fashion" - ono już zupełnie wyparło fotografię modową? moi wykładowcy ciągle tak mówią, a na CB wszędzie tylko to "fashion"
    Ostatnio edytowane przez airhead ; 16-06-2009 o 13:01 Powód: Automerged Doublepost
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #6
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie

    430 podoła, 380 pewnie też, jeśli nie jesteś pewien co zastosować kup jedną parasolkę białą przepuszczającą, jedną srebrną i oceń które światło bardziej ci odpowiada tutaj http://fototv.pl/ masz ładne porównanie wideo parasolki, oktaboxu i softboxu

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    79

    Domyślnie

    ja z góry polecam uważać na te halne... Strasznie lubią parasolki co nie miara czasem.
    a co do łączenia softbox + speedlite, max byłby 60x60 żeby 'dawał radę', poza tym połączenie jest cholernie skomplikowane czyt. trudno dostępne w Polsce.
    5dII, 30d, 20d, parę l, pws II plus, st-e2 i kompletny brak czasu... i tak naprawdę dopiero zaczynam.
    http://www.flickr.com/photos/piotrpawlowski/

  8. #8
    Awatar burdagraph
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Wiek
    47
    Posty
    13

    Domyślnie

    no niestety teraz na topie fashion i glamour

    aby być choć trochę pomocny napiszę w temacie:

    Jeżeli potrzebujesz światła mocniejszego - jesteś skazany na softbox. (do kontry na włosy np)
    Polecam wynalazek Lastolite, ze względu na wytrzymałość i łatwość obsługi.

    Parasolka ma w plenerze prostą wadę - wystarczy średni powiew wiatru - i wszystko nam lata.

    Sprawdza się tutaj żywy statyw ruchomy

    Parasolka która rozprasza światło - powoduje jego bardzo dużą stratę i niestety konieczność ustawienia bardzo blisko obiektu - nie zawsze jest taka możliwość.

    Na koniec dodam,i tak dojdzie do tego, że będziesz używał zarówno parasolek jak i softboxów.
    40D + 24-105F4L + 70-200F4L + 70-200F2.8L + Tamron 180F3.5 Macro + Canon 10-22 + 580EX + kupa klamotów i dobre chęci.

  9. #9
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PrzemQs Zobacz posta
    Witam chcę zacząć strobing w plenerku i mam taki problem mam 2 lampy na chińskich phottix'ach (430ex i 380ex) i zastanawiam się czym najlepiej mi będzie dyfuzować światło. czy parasolka dyfuzująca (przepuszczająca światło) czy może odbijająca a może softboxy- a jak one to czy lampy podołają mocą na dworze? Mam zamiar robić zdjęcia a la fassion (doświetlanie całej postaci ewentualnie części) i czy na delikatną kontre pod światło podołają??

    Z góry dzięki
    A 380EX działa z photixem? Bo tam ani manuala ani regulacji...
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi muszę wybrać pomiędzy łatwością montażu, ceną i przemieszczaniem a problemami z wiatrem mniejszym rozproszeniem i odległością myślę że kupię jednego softboxa i jedną parasolkę Dzięki jeszcze raz i czekam na więcej cennych uwag

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •