Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Gdzie wywołać i zeskanować film?

  1. #11

    Domyślnie

    a ja mogę poradzic miejsce w szczecinie przy alei fontann które nazywa się bodajże Best
    mi wywołali dobrze
    EOS 40D, EOS 50e, 16-35mm 2.8L, 85mm 1.8

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Wiek
    45
    Posty
    63

    Domyślnie

    Gdzie polecacie wywołanie i zeskanowanie filmu w warszawie? (kolor i B&W).
    Google znalazla mi profilab i inne, ze strony ilforda kilkanascie punktów... ale wolałbym usłyszeć od praktyków, gdzie warto, a które punkty omijać łukiem.

  3. #13
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    44
    Posty
    515

    Domyślnie

    Osobiście mogę ci polecić sklep i usługi w Czarno-Białych. Wygodne miejsce - jakieś 200m od Ronda ONZ. Mam też spore zaufanie do małej dziupli na metrze Ratusz. Punkt usług foto pod flagą Fuji. Wołam u nich klisze od Ponad roku, ale sam skanuję na płaszczaku w domu. Z wołania jestem bardzo zadowolony, chociaż raz zdarzył się źle wysuszony (z zaciekami) negatyw.

    Pozdrawiam
    XL

    edit:
    Przypomniałem sobie jeszcze jeden adres z którego korzystam - foto83. Mokotów, skrzyżowanie po przekątnej z Galerią Mokotów. Znajomi też czesto korzystają z profilabów, ale ja się zraziłem do poziomu obsługi w jednym z nich, i nie mam ochoty na ponowne testowanie zaufania
    Ostatnio edytowane przez XLesio ; 21-09-2009 o 13:25
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Relax foto, lubie ich ale maja tez zle dni. Lubie bo robia szybko i w normalnej cenie (jakies 7PLN) i z samym materialem nie mialem klopotow. Ale mieli dwie wpadki.
    Raz mnie zawiedli przy E-6, w roztargnieniu oddalem jedna z rolek 120-tki nie naswietlona. Wywolali informujac ze wczesniej zauwazyli ze nie jest naswietlona
    Moja wina ze oddalem, z drugiej strony truno mi sobie wyobrazic zeby ktos oddawal specjalnie rolke sredniego formatu przewinieta na druga strone do wywolania. Smutne bo licza 30PLN + koszt kliszy. W efekcie E6 wolam w rossmanie.
    Drugi raz przy c41 na malym obrazku, srednio sie przylozyli do ciecia, cieli tuz przy klatce przy drugiej zostawiajac dluga przerwe.

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Toruń
    Posty
    79

    Domyślnie CZy znacie firmę skanującą materiały foto w Poznaniu?

    Znalazłem na allegro firmę PFC MULTIMEDIA z Poznania skanująca wysyłkowo różne materiały fotograficzne. Czy ktoś może zna/korzystał z ich usług???

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar Jerzyola
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie Skaner a rozdzielczość

    Noszę się z zamiarem kupna skanera do filmów,ale nie mam pojęcia,jak się ma rozdzielczość podawana w DPI np. 7200x7200,do rozdzielczości uzyskanej w Megapixelach? A może po prostu, jest przelicznik-mnożnik.
    Ostatnio edytowane przez Jerzyola ; 06-12-2009 o 13:03

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie

    Rozdzielczość skanera jest trochę mniej ważna niż jego gęstość optyczna, na to zwracaj uwagę.
    Za profesjonalne skanery można uważać te, które mają gęstość optyczną 3,2 i w górę. Niektóre z tych skanerów mają rozdzielczość optyczną "tylko" 2400dpi, a gęstość dochodzącą do 3,8.

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Jerzyola
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz,ale w takim razie,jaka powinna być gęstość,żeby uzyskać minimum 5 Mp.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie

    Gęstość optyczna to zupełnie inny parametr -> KLIK

    A rozdzielczość w Mpx łatwo policzyć mnożąc np. 7200x7200dpi=51,84Mpx.
    Analogicznie aparat robiący zdjęcia o rozdz. 3504x2336 ma matrycę około 8,2Mpx

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Łódź
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jerzyola Zobacz posta
    Noszę się z zamiarem kupna skanera do filmów,ale nie mam pojęcia,jak się ma rozdzielczość podawana w DPI np. 7200x7200,do rozdzielczości uzyskanej w Megapixelach? A może po prostu, jest przelicznik-mnożnik.
    Nie sugeruj się za bardzo tymi rozdzielczościami. 7200 PRAWDZIWYCH dpi miały ze 2-3 modele bębnów, może jakiś najdroższy Coolscan (nie chce mi się góglać) - i koniec. Papier jest cierpliwy i znosi różne bzdury...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •