Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [ElSor] Zuzel i nie tylko

  1. #11
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    13

    Domyślnie

    Chyba nie do konca dales trafny przyklad na sprawdzenie AFa bo np Canon 85 USM na f1.8 tez pokaze wyrazniej 1wszego zawdodnika a innych rozmyje a AF ma rewelacyjny i ultraszybki
    Panie kolego czy Pan wie o czym my tu mówimy :-D
    Mylisz celność i sprawność AF z małą głębią ostrości. Im jaśniejszy obiektyw tym mniejsza głębia ostrości. Na 2.8 czy 1.8 to oczywiste, że tylko pierwszy zawodnik będzie ostry, a inni rozmyci. I o to przecież chodzi. Problemem jest celność i prędkość AF. Na dobrym korpusie i szkle będziesz najczęściej trafiał tam gdzie chcesz, a na wolnym AF ostrość będzie sobie najczęściej latać gdzieś za zawodników. Będziesz fotografował pierwszego, a ostrość będzie na drugim - tak mówiąc w uproszczeniu łopatologicznie.

    Dlatego właśnie pisałem, że skoro robisz na F4 z tak ogromnych odległości, że głębia jest bardzo duża (cały tor jest ostry) nie możesz nawet sprawdzić jak działa AF.
    Ostatnio edytowane przez wroclawianie_info ; 19-06-2009 o 17:14

  2. #12
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wroclawianie_info Zobacz posta
    Panie kolego czy Pan wie o czym my tu mówimy :-D
    ....
    Dlatego właśnie pisałem, że skoro robisz na F4 z tak ogromnych odległości, że głębia jest bardzo duża (cały tor jest ostry) nie możesz nawet sprawdzić jak działa AF.
    Dokladnie rozrozniam obie kwestie tylko wlasnie Pan napisal w poprzedniej wypowiedzi tak jakby nie wiedzial o co chodzi ... juz wiemy wszystko wiec mozna zakonczyc rozmowe o tym.

    Akurat na f4 (na wiekszym obrazku) widac GO i ma w zaleznosci od ogniskowej i odleglosci do "celu" kilka m i po tym wiem ze AF dziala dobrze.

    I nie chce sie spierac w tym watku o to czy tamron daje rady czy nie - wasze biale Lki sa lepsze do sportu ale mi tamron wystarczy, nie bede tez waszym "rywalem" na tego typu imprezach i nie wygryze was z interesu (jesli takowy macie) - bylem na meczu to wzialem aparat i zrobilem troszke zdjec - tyle na temat - komentujcie zdjecia i sami robcie zdjecia a nie skupiajcie sie na *******ach bo pewnie gdybym mial w podpisie C70-200 IS f2.8 to by byla inna rozmowa i moje zdjecia takze bylyby "lepsze" :wink:
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  3. #13
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    13

    Domyślnie

    Niepotrzebnie tak ambicjonalnie do tego podchodzisz. Zwróciliśmy Ci tylko uwagę, że nie da się ocenić sprawności AF kiedy robi się z tak dużych odległości do tego na F4. I nie ma znaczenia czy ktoś ma L, Sigmę, Tamrona czy cokolwiek innego. Nikt tu nie ocenia po sprzęcie nikogo. Najtrudniejsze zadanie przed sprzętem to fotografować szybkie akcje na możliwie najmniejszej głębi ostrości. Dopiero wtedy widać czy sprzęt daje sobie radę.

    Sebcio80 nie ma żadnej białej Lki :razz:
    Ostatnio edytowane przez wroclawianie_info ; 19-06-2009 o 17:36

  4. #14

    Domyślnie

    ale ma czorne - chociaż to się podobno nie liczy... :P
    C5DII | C40D | Sam8/3,5 | C35/1,4L | SMCTakumar50/1,4 | C70-200/2,8L | C580EXII | m42

  5. #15
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wroclawianie_info Zobacz posta
    Zwróciliśmy Ci tylko uwagę, że nie da się ocenić sprawności AF kiedy robi się z tak dużych odległości do tego na F4.
    Ja tam poszedlem nie po to by testowac AF obiektywu tylko zobaczyc i uchwycic troszke sportowej walki. Na tym koncze dyskusje o AFie w T70-200 bo sie nie znam i nie umiem.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Slaskie-Rybnik
    Posty
    38

    Domyślnie

    choroba :/
    gdybym wiedzial nie odzywal bym sie
    wsumie "jazda" AF widoczna jest szczegolnie przy robieniu zdjec z plyty
    ja osoboscie lubie wazkie kadry
    co do grymasu twarzy ciezko dojzec cos poza szeroko otwartymi oczami

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •