Strona 1 z 65 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 641

Wątek: Quantuum R+ Dual Power

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kędzierzyn Koźle
    Wiek
    35
    Posty
    74

    Domyślnie Quantuum R+ Dual Power

    Witam.
    Ostatnio pojawiła się nowa lampa Quantuum R+ Dual Power, co sądzicie o niej ? A może już ktoś skusił się na nią i może podzielić się wrażeniami z jej użytkowania ?
    Oto link do strony producenta wraz z opisem tej lampy:
    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    79

    Domyślnie

    chyba za nowe cudo, aczkolwiek bardzo interesujące i w sumie cena nie jest z kosmosu za lampę+ akumulator.
    5dII, 30d, 20d, parę l, pws II plus, st-e2 i kompletny brak czasu... i tak naprawdę dopiero zaczynam.
    http://www.flickr.com/photos/piotrpawlowski/

  3. #3

    Domyślnie

    ciekawa rzecz tylko ciut mało błysków i w sumie to nie wiadomo czy można dokupić oddzielne powerpacki?

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    Wkrótce będzie można dokupić "baterypacki" w cenie około 300 zł (pytałem)
    Ciekawi mnie natomiast inna sprawa, czy za pomocą owych baterypacków będzie można zasilać także lampy innych producentów ? (Pan w Quantuum z którym rozmawiałem telefonicznie powiedział że nie) - ciekawi mnie dlaczego ?, co stoi na przeszkodzie ?, pytam bo nie wiem i jeśli ktoś mógłby mnie oświecić to proszę o stosowne info na ten temat.

    Pozdrawiam
    C - lustra, szkła i błysk

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albercikk Zobacz posta
    Ciekawi mnie natomiast inna sprawa, czy za pomocą owych baterypacków będzie można zasilać także lampy innych producentów ? (Pan w Quantuum z którym rozmawiałem telefonicznie powiedział że nie) - ciekawi mnie dlaczego ?, co stoi na przeszkodzie ?, pytam bo nie wiem i jeśli ktoś mógłby mnie oświecić to proszę o stosowne info na ten temat.

    Pozdrawiam
    Lampa jest zasilana 12V więc imho trzeba by rozpatrywać jedynie takie lampy. Normalnych na 220V co logiczne nie pociągnie.
    Cena zestawu jest faktycznie atrakcyjna tym bardziej, że lampy można później podpiąć normalnie pod 220V pytanie tylko czy będzie można podpiąć bezpośrednio czy trzeba podpinac przez tego battery packa?

    I teraz pytanie bo o ile byłem zdecydowany na honde eu20i tak mam teraz coraz większy zamęt w głowie.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    andres dzięki za rozjaśnienie

    Pzdr
    C - lustra, szkła i błysk

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andres Zobacz posta
    Lampa jest zasilana 12V więc imho trzeba by rozpatrywać jedynie takie lampy. Normalnych na 220V co logiczne nie pociągnie.
    Cena zestawu jest faktycznie atrakcyjna tym bardziej, że lampy można później podpiąć normalnie pod 220V pytanie tylko czy będzie można podpiąć bezpośrednio czy trzeba podpinac przez tego battery packa?

    I teraz pytanie bo o ile byłem zdecydowany na honde eu20i tak mam teraz coraz większy zamęt w głowie.
    Podpina się bezposrednio,tzn.jest gniazdo na 230V i oddzielne gniazdo[od spodu] na 12V.
    Dodatkowo można zasilić z gniazda zapalniczki samochodu[jest w zestawie przewód],ale ładować Battery packa z zapalniczki się nie da.Przy zasilaniu z 12V nie swieci pilot i nie chodzi wentylator [przy wyłaczonym pilocie to nie problem]Battery pack kosztuje ~~ 230 PLN.Od 300+ rózni się jeszcze regulacją mocy.Dual Power ma 18 stopni regulacji, a 300+ na 230v ma 32 stopnie .I to z grubsza byłoby na tyle :smile:

  8. #8

    Domyślnie

    No to kolejne pytanie brzmi następująco: Czy montowanie akcesoriów (softy itd) jest oparte na systemie bowensowskim? Czy jest tam jakiś inny wynalazek?

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    79

    Domyślnie

    lampa też jedynie 300ws ma. za taką cenę to nie ma co wymagać ; )
    5dII, 30d, 20d, parę l, pws II plus, st-e2 i kompletny brak czasu... i tak naprawdę dopiero zaczynam.
    http://www.flickr.com/photos/piotrpawlowski/

  10. #10

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Zamierzam kupić właśnie ów lampę na początek zabawy w plenerze. Cena wydaje się przystępna, battery pack bardzo przydatny.
    Będę potrzebować jednak kilka dodatkowych akcesoriów i kompletnie nie wiem za co się łapać. Możecie mi polecić jakiś statyw oświetleniowy i softbox (takie na początek, nie za drogie)?
    Aha, jeszcze jedno: czy myślicie, że wyzwalacz radiowy Phottix Tetra będzie odpowiedni? Mam też Speedlite 430EX i myślałem żeby wziąć od razu dodatkowy odbiornik do tej właśnie lampki ale sprzedawca na allegro napisał mi, że Tetra nie jest kompatybilna z oryginalnymi lampami Canona:/
    Co jeszcze mogę potrzebować? Jakieś kabelki, przejściówki czy inne duperele?

Strona 1 z 65 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •