Pokaż wyniki od 1 do 10 z 641

Wątek: Quantuum R+ Dual Power

Widok wątkowy

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    To nie tak jak piszesz. Od dystrybutora dostałem wyraźną informację że lampa synchronizuje się z krótkim czasem migawki aż do 1/8000s
    Już wcześniej (i słusznie) marszull zwrócił ci wagę (i się z nią zgodziłeś), że to nie jest parametr lampy błyskowej. Dystrybutor może sobie mówić cokolwiek w tym temacie. Że synchronizuje w 1/16000 i w 1/2 s. To nie zależy od lampy, a od body i sposobu synchronizowania.

    Może to tylko kwestia definicji. Albo w rozmowie z dystrybutorem obaj mieliście na mysli co innego mówiąc o 1/8000. Ja tego nie rozstrzygnę.

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    i że HSS jest realizowany przez serię krótkich błysków w czasie gdy szczelina migawki przesuwa się nad matrycą.
    Lub gdy mamy do czynienia z jednym długim błyskiem (jak w normalnych chińskich lampach studyjnych). Tak, to prawda, ale co z tego wynika?

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Instrukcja to 2 kartki z opisem funkcji ale nic z tego nie wynika, lampą się jeszcze nikt nie bawił i nie wiadomo jak to ma działać. Możliwe że zachwalili mi swój produkt "na wyrost" albo jest jakiś sposób żeby to działało tak jak powiedzieli tylko trzeba wiedzieć jak to uzyskać.
    Nie wiem jak wyglądała rozmowa z dystrybutorem. Całkiem prawdopodobne, że jeden z was (tzn dystrybutor) mówił o mrożeniu ruchu przy pomocy tej lampki, a ty mając apetyt na krótki czas dorobiłeś sobie teorię, że to ma byc realizowane w trybie HSS. Tymczasem ta lampa może ma krótki czas błysku. I tryb HSS nie ma nic do rzeczy. Tryb HSS to tryb pracy aparatu, a nie lampy. Tryb, w którym sygnał dla lampy o początku błysku jest dawany w momencie gdy pierwsza lamelka zaczyna swój ruch. Więc wiele wczesniej niz tradycyjnie. Bo tradycyjnie taki sygnał jest dawany wiele później, gdy ta lamelka odsłoni całkowicie matrycę/film.
    Tryb HSS wymaga długiego czasu błysku. Nie krótkiego. Lampy o długim błysku nadają się do HSS. Lampy o ultrakrótkim czasie błysku nie nadają sie do HSS.

    Zrób eksperyment. Weź 2 lampy EX580. Jedna będzie "sterownikiem" czyli wyzwalaczem służącym jedynie do odpalenia drugiej lampy. Sama nie ma oświetlać planu zdjęciowego. Druga lampa EX580 ma być ustawiona na manual, na 1/128 mocy i oświetlać to co fotografujesz.
    Czas naświetlania 1/8000 - skoro o takich czasach dyskutujemy.
    Nie mam takiego zestawu. Ale lampa na 1/128 mocy świeci zapewne cos koło 1/40.000 s, więc nie może naświetlić całej wysokości matrycy. Jak będziesz wydłużał czas błysku lampy "zdalnej" EX580 (czyli gdy będziesz zwiększał moc 1/128 - 1/64 - 1/32 itd) to w pewnym momencie błysk będzie być może dostatecznie długi by oświetlić całą matrycę.

    Lampa studyjna mająca błysk rzędu 1/8000 s będzie super do studia i normalnej synchronizacji. Nie do pracy w HSS.
    Być może (ten konkretny) sprzedawca Quantuuma nie zdaje sobie z tego sprawy i może on wprowadził ciebie w błąd. Nie wiem. Z drugiej strony wiedząc jak działa HSS i znając ten parametr lampy powinno się wyłapać, że to nie ma prawa optymalnie zadziałać.

    Czasy t0,5 dla ułamka mocy lampy, albo czasy t0,1, to zupełna zagadka jeśli chodzi o chińskie lampy. Ten parametr nie jest podawany. Zresztą więcej firm jakoś sie nie afiszuje i nie informuje o tych czasach. To generalnie nie jest potrzebne amatorom ( a te czasy są nieciekawie długie, co w akurat dla HSS jest dobre). Na poziomie zawodowym, przy pracy na lampach profoto czy broncolor te parametry da się odszukać w folderach reklamowych.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Podstawowa informacja jaka powinieneś próbowac wyciągnąć od dystrybutora to to, czy ta lampa ma krótki czas błysku 1/8000 (i wtedy się do HSS nie nadaje, o czym pisze powyżej), czy tez ta lampa nadaje sie do HSS (czyli, że ma długi czas błysku, bądź puszcza serię błysków po sobie - to obojętne jaki z tych przypadków zachodzi).
    No chyba, że konstruktorzy są tak genialni, że przełącza się na lampie Quantuuma tryby pracy i potrafi ona dawać zarówno serię błysków (albo dłgi błysk) jak i krótki pojedyńczy błysk.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-05-2011 o 15:15 Powód: Automerged Doublepost
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •