Strona 15 z 167 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #141
    Początki nałogu Awatar szycho
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    M-bórz
    Wiek
    45
    Posty
    350

    Domyślnie

    MMM kupuję twoją wersję
    Możesz podać parametry/ustawienia jakie sobie wyklikałeś? W porównaniu z twoją wersją, to chyba mocno przekombinowałem.
    EOS 40D+BG-2N/350D+BGE3; EFS18-55/3,5-5,6 II, C50/1,8, C100/2,8, T28-75/2,8, C100-400IS L, 430EX, DMIII, Lowepro Nova 4 AW/Rover AW II, RUP-43, Sherpa 600R/Phottix KB-1, MARUMI CPL DHG i inne gadżety...
    www.tomaszszyszko.pl

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Wypowiedziałem się wielokrotnie że będzie darmowa wersja z możliwością zapisu
    Wybacz umknęło mi w tym wątku.

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    To znaczy że co? Jak komercyjne to można krytykując pisać bzdury a jak darmowy to tylko chwalić?
    Pisania bzdur nie biorę pod uwagę - bo to głupota i już.
    Ale moim zdaniem pisanie że "chłopak się namęczył dla was a wy go krytykujecie" w przypadku gdyby wątek był reklamą produktu płatnego (teraz wiem że tak nie jest) byłoby dziwne bo męczyłbyś się wtedy nie dla kogoś, nie dla "idei" (głupie nie ) tylko dla ewentualnej sprzedaży co jest zrozumiałe bo poświęciłeś czas i umiejętności. Dlatego napisałem żeby pierw pomyśleli.

    A co do krytyki, tzw. konstruktywnej, to chyba była pomocna??
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  3. #143
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szycho Zobacz posta
    MMM kupuję twoją wersję
    Możesz podać parametry/ustawienia jakie sobie wyklikałeś? W porównaniu z twoją wersją, to chyba mocno przekombinowałem.
    Zrób efekt dwa razy. Ustaw duży radius np.15% bez detekcji krawędzi, a drugi raz z dużą detekcją krawędzi żeby oddzielić drzewko po lewej stronie od nieba i złóż dwie warstwy w PS z maską.
    Od jakiegoś czasu mam taki pomysł żeby móc na zdjęciu zaznaczać obszary (np. za pomocą okręgu) dla których będzie wprowadzana korekta względem głównych ustawień, wtedy wszystko da się zrobić za jednym razem.

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu mam taki pomysł żeby móc na zdjęciu zaznaczać obszary (np. za pomocą okręgu) dla których będzie wprowadzana korekta względem głównych ustawień, wtedy wszystko da się zrobić za jednym razem.
    od poczatku ci mowilem ze nie ma sie co bawic w polsrodki tylko implementuj warstwy i maski

  5. #145
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie

    Bardzo fajny i przydatny programik.
    Czekam na wersje z zapisywaniem.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    ........
    A co do krytyki, tzw. konstruktywnej......

    i wlasnie to jest krytyka/wskazowka do dalszej, lepszej pracy

    a nie "krytyka" (jak to niektorzy nazywaja ) typu "nie podobo mi sie" i nie musi

    MMM - co nas nie zabije - moze tylko wzmocnic
    Bieda przeczy matematyce; gdy się ją podzieli na więcej ludzi, nie staje się mniejsza. » Gabriel Laub

  7. #147
    Dopiero zaczyna Awatar Adrianna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    26

    Domyślnie

    Poklikane i powiem szczerze podziwiam pracę i cały pomysł bardzo mi się podoba. jedyne póki co co mnie denerwuje to brak zapisu(wiem w przygotowaniu) i fakt że wychodzą tak duże szumy, ale to można przełknąć. ;]
    Czekam na kolejne wersje
    CB galeria.KLIK.
    Się uczę.
    350D + GRIP + C28-80USM

  8. #148
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Testowałem na wirtualnej maszynie (XP). Prędkość bez zastrzeżeń. Interfejs graficzny tak jak lubię - bez natręctw i wciąż reaguje pod obciążeniem. Efekt dla mnie do zakceptowania do Strength:10% - wyżej to już zdecydowanie nie moje rejony (choć jako warstwa robocza w PS pewnie przydatne) - poniżej 10% jest bardzo ładnie i może się przydać bez dalszej obróbki (zwłaszcza Quality:100).

    Rolka myszy mogłaby zoomować podgląd po najechaniu. Oprócz zwykłego zapisu przydałby się też batch.

    Brawo!


    ps Ostatnimi laty obserwuję niepokojącą tendencję w branży programistycznej. Z jednej strony wielkie molochy software'owe (jak Microsoft, Adobe itp) niezdolne do optymalizacji czegokolwiek bez ogromnych nakładów (po stronie klienta rzecz jasna), bohatersko drepczące w miejscu, wspaniałomyślnie poprawiające własne błędy, opieszałe i ciągle odwlekające domniemane rewolucje, powiększające swe kadry skupione coraz bardziej na utrzymywaniu status quo i zagarnianiu reszty rynku ledwie siłą inercji albo grawitacji wilkokoropracyjnej. A z drugiej strony niewielkie firmy, czasem pojedynczy programiści klepiący swoje wyspecjalizowane programy od początku do końca, znający je w całości, eksperci w swojej dziedzinie, dopieszczający swoje dzieło do tego stopnia, że nie można już nic poprawić - gdy wszystkie zastrzeżenia klientów już zostały uwzględnione. Wtedy to zwykle udaje się taki skończony ideał sprzedać większej firmie albo sam programista obrasta w piórka i tworzy coraz większą firmę, która to znowu zaczyna coś poprawiać - często z konieczności dopasowania programu do pozornych poprawek poczynionych w środowisku przez wielkie molochy programistyczne, ale i czasem po to żeby móc powiedzieć że jest nowa wersja i sprzedać swój produkt ponownie z większą siłą (dyżurny przykład: Nero). Jeśli to się uda mała firemka urasta powoli do rozmiarów molocha i wtedy już na serio i po bohatersku walczy z "błędami i wypaczeniami" popełnionymi w poprzednich wersjach, nieznanymi programistom niewielkich arcydziełek... - Wspomnianą "niepokojącą tendencją" w tym wszystkim jest mianowicie to, że owe patologie firm molochów się pogłębiają, ich wpływ na branżę i rynek się zwiększa, a ekonomiczne uzasadnienie dla programowania poza tym establiszmentem zanika, co jeszcze bardziej pompuje tą sferę nowym narybkiem inżynierów. Ciekawe jak długo można jeszcze pompować i konsolidować zanim się to wszystko rozpuknie... Tak czy inaczej piszę to wszystko po to, żeby wyjaśnić z jakich powodów cenię i wspieram niezależnych programistów. A dzieło MMM wydaje się być ku temu znakomitą ilustracją. ;-)

    ps2 Nie chciałem robić offtopicu. Jakby co proszę o powstrzymanie się albo założenie oddzielnego wątku.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Przetestowalem troche mocniej niz ostatnio, jest naprawde niezle ale brakuje kilku szczegolow

    - Zapamietywanie poprzednich ustawien po wylaczeniu programu i wlaczeniu spowrotem - czasami trzeba przerwac prace, zrobic restart komputa albo cos i nie zawsze pozniej sie pamieta ustawienia jakie byly poprzednio
    - Auto update - tak szybko sie ten program rozwija, ze byla by to mega opcja
    - Dopasowanie wielkosci zdjecia do wielkosci skalowalnego okna
    - Powiekszenie raczej w stylu ps czyli w procentach: 200, 100, 75, 50, 33, 25, 10%
    - Jakis maly help na szybko zrobiony z prostym opisem co ktory suwak mniej wiecej robi

  10. #150
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Zrób efekt dwa razy. Ustaw duży radius np.15% bez detekcji krawędzi, a drugi raz z dużą detekcją krawędzi żeby oddzielić drzewko po lewej stronie od nieba i złóż dwie warstwy w PS z maską.
    Od jakiegoś czasu mam taki pomysł żeby móc na zdjęciu zaznaczać obszary (np. za pomocą okręgu) dla których będzie wprowadzana korekta względem głównych ustawień, wtedy wszystko da się zrobić za jednym razem.
    jest taki plugin do psa - viveza o ile nie pomyliłem nazwy - interfesj do korekty właśnie tak działa określasz okrąg i parametry dla tego okręgu, jest to w miarę intuicyjne
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 15 z 167 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •