Strona 153 z 167 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 521 do 1 530 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #1521
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    No wygląda poprawnie ale WB chyba ja spaprałem dając a automat. No cóż podejdę jeszcze raz do tematu. Zainstaluję i dam znać.
    Podbiłem trochę nasycenie, może dlatego wydaje się że WB jest bardzo ciepły.

  2. #1522
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Prawda jest taka, że wszystkie programy do HDR są do d***. Nie potrafią poprawnie połączyć przejść tonalnych gdy bracketing zrobimy z krokiem np 4EV lub 5EV.
    Prawda jest tak, że jeśli ktoś stosuje bracketing z krokiem 4-5EV, to nie powinien się brać za HDR. Hamulce we wszystkich samochodach są do d***, bo nie potrafią zatrzymać auta natychmiast.

  3. #1523

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Prawda jest tak, że jeśli ktoś stosuje bracketing z krokiem 4-5EV, to nie powinien się brać za HDR. Hamulce we wszystkich samochodach są do d***, bo nie potrafią zatrzymać auta natychmiast.
    Próbowałeś?
    Sprawdzałem to z programistami i nie ma różnicy między 1EV a 4EV, przy kroku 8EV już widać błędy. To, że większość softu do HDR nie potrafi tego złożyć to inna sprawa.

    Linkować do swojej www nie wolno, więc tego nie udowodnię.

    To porównanie samochodowe troszkę tu nie pasuje.
    Ostatnio edytowane przez Fotopstryczek ; 02-02-2014 o 22:18

  4. #1524
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Próbowałeś?
    Sprawdzałem to z programistami i nie ma różnicy między 1EV a 4EV, przy kroku 8EV już widać błędy. To, że większość softu do HDR nie potrafi tego złożyć to inna sprawa.

    Linkować do swojej www nie wolno, więc tego nie udowodnię.

    To porównanie samochodowe troszkę tu nie pasuje.
    Ale co Ty chcesz udowadniać? Kto i po co robi HDR'y z takim krokiem? Po to w Nikonie jest 9 ekspozycji w AEB, żeby robić małe kroki. W 5D3 mam 7 i nie wykorzystuję, bo wystarcza mi aż nadto 5@2EV (w wielu sytuacjach 5@1EV), a sprzęt pozwala na 7@3EV w automacie. Być może i są sytuacje, kiedy przydałoby się więcej, ale kto i jak często tego potrzebuje?

    Wracając do tematu - zaraz sobie zaktualizuję licencję, bo widzę że MM nie zasypiał ostatnio gruszek w popiele.

  5. #1525
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Tu w tym wątku możemy tylko pisać jaki ten program jest wspaniały, a opinie negatywne będą usuwane?
    Odpowiadając na pytanie, nie nie będą usuwane i nie musisz pisać jaki program jest wspaniały ale obowiązują tu te same zasady co wszędzie - czyli merytrycznie i na temat. Pisanie że coś jest do d..... bez poparcia przykładami to zwykłe trollowanie i nic więcej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1526

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Ale co Ty chcesz udowadniać? Kto i po co robi HDR'y z takim krokiem? Po to w Nikonie jest 9 ekspozycji w AEB
    Po co zużywać migawkę?
    9x1EV może dać taki sam efekt jak 3x3EV. Zdjęć mniej, więcej wejdzie na kartę. Mniejsze ryzyko, że coś w kadrze się poruszy.

    Mi nie chodzi o zwiększenie ogólnej rozpiętości, nigdy nie potrzebowałem więcej niż 12x1EV. Można zrobić 4x3EV i uzyskać taki sam efekt, problem polega w programach, które słabo sobie z tym radzą.
    Chyba lubisz utrudniać sobie pracę

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    bez poparcia przykładami to zwykłe trollowanie i nic więcej.
    Poproszę ten napis przy nicku mi zmienić z "Bywalec" na "forumowy troll"
    Poważniej poproszę o usunięcie tej dyskusji. Zrobiliśmy śmietnik Panu MMM.
    Ostatnio edytowane przez Fotopstryczek ; 02-02-2014 o 23:12

  7. #1527
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Dostępny jest mały update 2.9.0.6

    Eliminuje zamrażanie się aplikacji podczas przestawiania suwakami parametrów.
    Ten problem występował niezwykle rzadko więc jeśli działa u was prawidłowo to na razie nie ma potrzeby pobierania aktualizacji.
    Dodatkowo została udostępniona opcja włączenia kompresji LZW podczas zapisu w formacie TIFF.

  8. #1528
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Machinery HDR Effects 2.9.1

    * Przyśpieszenie pracy programu.

    Nowa wersja znacznie przyśpiesza reakcję interfejsu podczas pracy z dużymi obrazami, suwaki znacznie szybciej reagują na zmiany. Optymalizacji zostały poddane niektóre funkcje przetwarzające oraz wyświetlające obraz. Pozbyłem się systemowej funkcji konwertującej obraz z użyciem profilu kolorów (zastąpiłem własną) i prędkość wzrosła nawet 3 razy. Praca na obrazach ~20MPix jest już całkiem znośna i w miarę płynna.

    Jeszcze większe przyśpieszenie można uzyskać wyłączając w Konfiguracji programu opcje "Wyświetlanie -> Wysoka Jakość" oraz "Wyświetlanie - Użyj profili ICC". To drugie można spokojnie zrobić jeśli przetwarzane pliki są w formacie sRGB a monitor nie ma zainstalowanego profilu kolorów.

  9. #1529
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Dostępna jest wersja Android 1.1
    https://play.google.com/store/apps/d....machinery.hdr

    Ulepszenia:
    - Możliwość wyboru rozdzielczości zapisywanego zdjęcia.
    - Pierwsze przetwarzanie zdjęcia 2-3 razy szybsze niż do tej pory.
    - Wygląd menu dostosowany do standardu Android w wersji 4.

    Usunięte błędy:
    - Rozwiązano problem, gdy zdjęcie zrobione w orientacji pionowej, automatycznie było obracane (w niektórych urządzeniach).
    - Usunięto błąd, gdy aplikacja nie zawsze mogła odczytać zdjęcia z aparatu.

  10. #1530
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Dostępna wersja 2.9.11 Machinery HDR Effects

    * Zaktualizowana biblioteka RAW.
    * Poprawione różne drobne błędy.

Strona 153 z 167 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155163 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •