Strona 52 z 167 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #511
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    1. Podczas obliczeń wykorzystywany jest tylko jeden rdzeń procesora. Mam Quad-a i żadnego z niego pożytku w Twoim programie.
    Takie jest ograniczenie wersji demo że odpala tylko jeden wątek do obliczeń. Wersja pełna jest liniowo szybsza wraz z ilością rdzeni. Zresztą informacja o tym jest w splash screenie, więc dziwię się że to piszesz.

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    2. Gdy dobiorę parametry dla jakiegoś zdjęcia, po wczytaniu innego, program wraca do ustawień domyślnych. Nie podoba mi sie takie zachowanie programu.
    A jak byś chciał? Zostawić aktualne parametry?
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 18-08-2009 o 22:08

  2. #512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    A jak byś chciał? Zostawić aktualne parametry?
    Dokładnie tak. Pokaż mi program graficzny, który po załadowaniu obrazka, zmienia ustawienia narzędzi.

    Dla naturalnego HDR-a pasują pewne uniwersalne ustawienia. Za każdym razem, gdy chce obejrzeć zdjęcie z tymi ustawieniami, muszę ustawienia przywracać ręcznie albo odczytywać je z pliku.

  3. #513
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Dla naturalnego HDR-a pasują pewne uniwersalne ustawienia. Za każdym razem, gdy chce obejrzeć zdjęcie z tymi ustawieniami, muszę ustawienia przywracać ręcznie albo odczytywać je z pliku.
    Możesz je ustawić przecież jako domyślne :-)
    Jak chcesz to ściągnij sobie jeszcze raz najnowszą wersję, zostawia aktualne ustawienia przy wczytywaniu obrazka.

  4. #514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Możesz je ustawić przecież jako domyślne :-)
    Jak chcesz to ściągnij sobie jeszcze raz najnowszą wersję, zostawia aktualne ustawienia przy wczytywaniu obrazka.
    Ostatnia dostępna wersja [18-08-2009 20:23], nie zachowuje ustawień.

    Brakuje mi jeszcze przycisku, dzięki któremu mógłbym szybko "wyłączyć" zmiany i podejrzeć oryginalne zdjęcie.

  5. #515
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Brakuje mi jeszcze przycisku, dzięki któremu mógłbym szybko "wyłączyć" zmiany i podejrzeć oryginalne zdjęcie.
    Prawy Przycisk Myszki na zdjęciu?

  6. #516
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Ostatnia dostępna wersja [18-08-2009 20:23], nie zachowuje ustawień.
    Update jest nieoficjalny, tzn. pod tą samą wersją jest nowy plik na serwerze.

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Brakuje mi jeszcze przycisku, dzięki któremu mógłbym szybko "wyłączyć" zmiany i podejrzeć oryginalne zdjęcie.
    No to może jednak najpierw proponuję zacząć od instrukcji obsługi programu.

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez talarczyk Zobacz posta
    Prawy Przycisk Myszki na zdjęciu?
    Fakt - jest i działa, jednak jakoś nie bardzo odpowiada mi to rozwiązanie.
    Może w tej opinii będę osamotniony, ale jakoś dziwnie się czuję, gdy muszę często naciskać prawy przycisk myszki. Osobiście bardziej odpowiadałby mi przycisk pod suwakami parametrów.

    Zwróć także uwagę na to, że prawy przycisk myszy, działa w programie tylko w obszarze zdjęcia. Gdy edytuje parametry, muszę opuszczać obszar parametrów, aby podejrzeć oryginał.

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    No to może jednak najpierw proponuję zacząć od instrukcji obsługi programu.
    Zamiast instrukcji obsługi, wolałbym intuicyjny interfejs użytkownika. Obecny nie jest zły, ale brakuje mu paru praktykowanych rozwiązań.
    Ostatnio edytowane przez Pebal ; 18-08-2009 o 23:16 Powód: Automerged Doublepost

  8. #518
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Fakt - jest i działa, jednak jakoś nie bardzo odpowiada mi to rozwiązanie.
    Może w tej opinii będę osamotniony, ale jakoś dziwnie się czuję, gdy muszę często naciskać prawy przycisk myszki. Osobiście bardziej odpowiadałby mi przycisk pod suwakami parametrów.

    Zwróć także uwagę na to, że prawy przycisk myszy, działa w programie tylko w obszarze zdjęcia. Gdy edytuje parametry, muszę opuszczać obszar parametrów, aby podejrzeć oryginał.
    I bardzo dobrze bo suwaki są tuż przy krawędzi zdjęcia.
    Jeśli miałoby to tak wyglądać jak chcesz czyli "przycisk pod suwakami parametrów" to musiałbyś wykonywać jeszcze większy ruch myszą żeby go wcisnąć.

  9. #519
    Seeker
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba, ze wrocily cyferki pod suwaki.

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Możesz je ustawić przecież jako domyślne :-)
    Jak chcesz to ściągnij sobie jeszcze raz najnowszą wersję, zostawia aktualne ustawienia przy wczytywaniu obrazka.
    Może w konfiguracji programu dać możliwość wyboru, czy podczas uruchamiania/wczytywania nowego obrazka ma używać ustawień domyślnych, czy ostatnio używanych?

    Bardziej jednak brakuje mi obsługi kółka na tablecie. Tak się przyzwyczaiłem, że pod tym kółkiem mam zoom, że za każdym razem jestem zaskoczony, że nie działa.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 52 z 167 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •